Švagrová, tchýně -nevím jak dál

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
evale
Kecalka 444 příspěvků 12.11.14 09:48
švagrová,tchýně-nevím jak dál

Ahoj. Potřebuji poradit a poskytnout nezaujatý názor. Jde o toto. Bydlíme už čtrnác let u tchánů v domě. Máme svoje patro nahoře, jen vchod je společný. Zhruba před šesti lety se k rodičům nastěhovala švagrová se dvěma dětmi -manžel alkoholik ji vyhodil z domu. Morálně jsme ji v té době podporovali všichni, rodiče navíc ještě finančně-byla v té době na mateřské. Od začátku bylo však jasné, že švagrová tchýni maximálně využívá(tím nechci říct, že ji nemá ráda).Tchýně dělá veškeré domácí práce, stará se o děti. Děti většinou když něco potřebují osloví rovnou babičku. Švagrová jen čte, sedí u počítače nebo se baví jiným způsobem. Abych jí ale nekřivdila, tři roky již chodí do práce-finanční situace ji donutila. Já sama mám tři děti, dvě malé. Babička veškerou svou energii věnuje dceři a jejím dětem, takže na nějakou pomoc pro mě nebo pozornost pro moje děti jí nezbývá dost sil.Dala jsem najevo, že se mi to takhle nelíbí, že by se švagrová měla vic zapojovat-samozřejmě jsem se se zlou potázala. Již rok má švagrová přítele, tak jsem se těšila, že se něco změní, najdou podnájem, nebo tak, ale bohužel pořád „hnijou“ u tchánů. Sama nemůžu pochopit, jak si šest lidí ve 2plus1 nezavazí. Situace vygradovala o víkendu. Moje děti seběhnou dolů a vzápětí jsou vráceny zpět nahoru, například z důvodu psaní úloh, nebo že dole obědvají a nevejdou se ke stolu. Připadá mi, že moje děti jsou dole nechtěné a já se svým způsobem nedivím. Tolik lidí v malém prostoru…ale je mi líto, že kvůli sobecké švagrové jsou moje děti upozaděny. Když jsem naznačila, že je možná načase aby se odstěhovala, řekli mi, že mi přece nemůže vadit protože je dole. Bohužel mi vadí i její chování, chce mít soukromí a tak když jdeme dolů, práskne dveřma. Když jsem ji na to upozornila, řekla, že leží na gauči a přibouchne dveře nohou, přece kvůli mě nebude stávat. Prostě se tu cítím i s dětma jako vyvrhel, přesto že jsme doma. Chtěla jsem se milonkrát o naší situaci bavit, ale tady se problémy neřeší, metou se pod koberec. Takže jsme ve fázi, že spolu nekomunikujem.Co si prosím o celé situaci myslíte a jak by jste se zachovali. Děkuji za trpělivost při čtení a případné rady.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
pikola
Generální žvanilka 20212 příspěvků 12.11.14 09:56

Je to jeji dcera.. A ty se chovas skoro stejne, chapu ze se citis ukrivdena ze nemas babicku jen pro sve deti, ale jsou to tvoje deti, babicka nema povinnost se o ne starat.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 12.11.14 09:58

@evale nepletla bych se do toho.. není to Tvoje starost.. pokud to „babi“ vyhovuje :nevim:

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 12.11.14 10:03

Porad je tu moznost ze se muzes sebrat ty. :) jestli to nevadi tem dvema tak co ti je do toho? :nevim: deti jsou predevsim vase a prarodice nemaji povinnost se o ne nejak starat my mame prarodice hodinu cesty a druhe 3 a pul hodiny cesty. Kdyz budete dal, budete si vzacnejsi

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 12.11.14 10:05

Věřím, že tě to mrzí, asi hlavně kvůli dětem, ale ber to zase tak, není řečeno, že tam tak zůstanou navždy a když takové stesky čtu, tak si vždycky říkám, že horší by bylo, kdyby vám tam tchýně furt lezla, děti si usurpovala jen pro sebe, do všeho se vám pletla. A i děti si zvyknou, že babi není prostě stále k dispozici, prostě kdyby s vámi nebydleli, taky tam nemůžou kdykoliv (třeba kdy obědvají), ale po nějaké domluvě.

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 12.11.14 10:08

@pikola tak nějak…

evale
Kecalka 444 příspěvků 12.11.14 10:09

@pikola Nechci mít babičku jen pro své děti, neupírám přece dětem švagrové právo na ni.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15980 příspěvků 12.11.14 10:13

@evale neres to ty, musi to se svymi rodici vyresit tvuj manzel. Co ten na to rika?

evill
Závislačka 3775 příspěvků 12.11.14 10:14

Já chápu, že Tě to mrzí. Že se dětem nedostává stejné „péče“. Co jsem za svůj život stihla vypozorovat, tak tak jako ženy upřednostňují své matky před tchýní, tak babičky upřednostňují děti od dcery, před těmi od syna. I když se to většina teda snaží nedat znát.

Ono jste vlastně se švagrovou dost podobné. Ona se uvelebila u maminky doma, a dělá si tam co se jí zachce - což vyplývá z toho, že tam bydlí. Tvoje děti si přijdou k babičce kdy se jim zachce - což vyplývá z toho, že tam bydlí. Když rodiny nebydlí v jednom domě, je samozřejmé se na schůzce domlvit, a nechodit na návštěvu uprostřed oběda atd. Obě dvě určitým způsobem překračujete tu hranici, která by v rozdělených domovech byla.

Chápu tchýni, že tam dceru nechá. Syn bydlí s rodinou v jejím domě. Chce dát stejné privilegium i svému druhému dítěti - dceři. Snaž se pochopit tchýni, že má děti dvě. Snaž se pochopit švagrovou, že se cítí v domě u svých rodičů více doma než ty. Jsi manželka jejího bratra, ne její sestra, necítí stejné postavení vůči tvým rodičům.

Lady4
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 12.11.14 10:15

@evale Máš hodnou a obětavou tchýni. Babička by měla mít své zájmy, svúj život a pomáhat s vnoučaty na požádání. Vaše babička je v roli obětavé-vše pro druhé. Je to maminka a snaží se pomoc dceři, která zůstala sama. Já bych se zachovala stejně jako ona. Jasné vymezení svých teritorií máte. Oddělené hospodaření asi taky. V tvém případě bych se pokoušela o respekt vůči tchýni a se švagrovou bych si nastavila pevná pravidla spolubydlení.

evale
Kecalka 444 příspěvků 12.11.14 10:17

@martina.se @Moucharda @Kofolová Holky a vám by nevadilo, že si švagrová válí šunky celý den a babička celá uhoněná nemá energii na to aby se chvíli věnovala vašim dětem? A víte co zamrzí nejvic? Když jsou děti nemocné, tak ani nevyleze těch pár schodů, aby se na ně podívala.

Nuníček
Ukecaná baba ;) 1031 příspěvků 12.11.14 10:17
@evale píše:
@pikola Nechci mít babičku jen pro své děti, neupírám přece dětem švagrové právo na ni.

Prostě se musíme smířit s tím, že spravedlnost neexistuje (a že mi to jde těžce :mrgreen: ). Babička toleruje ve 2+1 6 lidí, babička tancuje kolem své dcery a jejich dětí a přítele, zároveň třeba i nevědomky upozaďuje další svá vnoučata, můžeme si pomyslet něco o její „hlouposti“ a nespravedlnosti, ale to je asi tak vše, to si nejde vynutit (vím to měla jsem podobnou babičku a „přežila“ jsem to bez větší újmy :) ).

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 12.11.14 10:19
@evale píše:
@martina.se @Moucharda @Kofolová Holky a vám by nevadilo, že si švagrová válí šunky celý den a babička celá uhoněná nemá energii na to aby se chvíli věnovala vašim dětem? A víte co zamrzí nejvic? Když jsou děti nemocné, tak ani nevyleze těch pár schodů, aby se na ně podívala.

Nevim :nevim: ani ne. Jak sem psala. Mam je daleko a na deti jsem sama

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 12.11.14 10:20

@evale ne, nemrzelo.. já bydlela v baráku s tchánovcema, naše dítě je nikdy nezajímalo, okolo švagřiných děti poletovali, hlídali je atd… ale já to beru tak, že je to jejich problém, připravili se o vnouče. Takže zatímco můj kluk je fajn, šikovný atd, tak švagrové děcka jsou rozmazlený ***, co si vše vyřvou atd.. a tchánovci jsou nešťastný.. maj co chtěli :P :mrgreen:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15980 příspěvků 12.11.14 10:20

@evale a jak se zapojuji tvoji rodice?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >