Jaké máte sourozenecké vztahy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 15:45
Jaké máte sourozenecké vztahy?

Ahoj prosím o zachování anonymity (sestra tu má taky účet).
Poslední dobou mě trápí můj vztah se sestrou, ona je o 3 roky mladší (22) má 3letého chlapečka, které všichni moc milujeme, je to naše zlatíčko. Je vdaná, má hodného muže. Ale poslední dobou se chová divně. Nezavolá, nenapíše. Bydlíme od sebe 10km a naposledy u mě byla před třičtvrtě rokem :-( Takže když je chci vidět, musím za nimi jet já, jinak bych je už třičvrtě roku neviděla. A to myslím vážně. Když to s ní řeším, odsekává mi. A pak mi důrazně vysvětlí, že nemá čas. Já vím, že ten čas má. Celé víkendy mají volné. Když jede k nám do města nakoupit, tak kolem mě jen projede, nezastaví se. Tak si beru alespoň malého, když ona o mě nemá zájem. :-(
Naši jim pořád pomáhají, ona stále pláče, že nemají peníze. Ale kdo je dnes má??? Já mimčo ještě nemám, ale řekla jsem, že už pomalu přemýšlíme a ona najednou začala plánovat druhý. Přijde mi to, jako by měla strach, aby mi naši náhodou nedali to, co doteď dávají jim. Podotýkám, že moje mamka jí i vaří, ona nemusí hnout prstem.
Možná je to blbost. Ale dneska mě to i rozplakalo. Řekla mi něco v tom smyslu, že já jí závidím. Absolutně nechápu, co bych jim měla závidět. :zed:
Jaké máte vztahy se svými sourozenci?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
spiky01
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 09.11.14 15:50

Hluboce pod bodem mrazu, jako se zbytkem rodiny. S nikym se nestykam. Chapu ze to zamrzi. Zkousela jsi si s ni o tom prom
 uvit?

kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 15:51

Mám 4 sourozence a se všemi mám moc dobré vztahy. Žijeme však od sebe daleko, od 150 do 450 km, takže se nevidíme tak často. Prožili jsme si jednu rodinnou tragédii, která nás všechny stmelila, takže teď neřešíme blbosti, ale jsme rádi, když jsme spolu.
Podle popisu sestře opravdu závidíš, neřeš, co jí mamka dává, co nedává, druhé dítě asi nečekají kvůli tomu, aby ti dělali naschvály, ale je taky možnost, že si ho přejí. Zkus se zamyslet nad sebou, jak bys mohla váš vztah zlepšit, popisuješ tady jenom svůj pohled, ale dobré by bylo slyšet i druhou stranu. Co se týče peněz, pokud nemáš dítě, neznáš to osobně, přijdeš o velkou část svého výdělku a náklady ti vzrostou i dvounásob.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 15:52
@spiky01 píše:
Hluboce pod bodem mrazu, jako se zbytkem rodiny. S nikym se nestykam. Chapu ze to zamrzi. Zkousela jsi si s ni o tom prom
uvit?

Ano zkoušela. Odsekává mi. A pak mi důrazně vysvětlí, že nemá čas.

kvetinka56
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 15:53
@Anonymní píše:
Ano zkoušela. Odsekává mi. A pak mi důrazně vysvětlí, že nemá čas.

Asi se mezi vámi něco stalo, pochybuji, že ti začala odsekávat jen tak ze dne na den, že nemá čas.

Maty1989
Závislačka 3044 příspěvků 09.11.14 15:54

Mám o 3 roky starší sestru, má již 2 děti, já jedno. Bydlíme od sebe docela daleko, vidíme se maximálně 2× za rok, ale píšeme si sms, maily, posíláme fotky dětí, jak nám rostou, nebo když jedeme někam na výlet. Kolikrát třeba probíráme jídla pro děti, jak kdo byl kdy velký, jak se kdo chová, co už kdo umí, atd.

Je mi líto, že se najednou něco zvrtlo u vás, ale kolik lidí to tak má. Ne na všechny děti jsou rodiče stejní, a tak dále. Snad se vám podaří společně promluvit a zjistit, co se u koho děje a třeba to nějak i vyřešíte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 15:54
@kvetinka56 píše:
Mám 4 sourozence a se všemi mám moc dobré vztahy. Žijeme však od sebe daleko, od 150 do 450 km, takže se nevidíme tak často. Prožili jsme si jednu rodinnou tragédii, která nás všechny stmelila, takže teď neřešíme blbosti, ale jsme rádi, když jsme spolu.
Podle popisu sestře opravdu závidíš, neřeš, co jí mamka dává, co nedává, druhé dítě asi nečekají kvůli tomu, aby ti dělali naschvály, ale je taky možnost, že si ho přejí. Zkus se zamyslet nad sebou, jak bys mohla váš vztah zlepšit, popisuješ tady jenom svůj pohled, ale dobré by bylo slyšet i druhou stranu. Co se týče peněz, pokud nemáš dítě, neznáš to osobně, přijdeš o velkou část svého výdělku a náklady ti vzrostou i dvounásob.

Sice dítě nemám, ale hodnotu peněz moc dobře znám. Pracovala jsem a studovala zároveň. Dělám si právě zásobu, abych to dítě mohla mít a nečekala na peníze od druhých. Chci se o sebe postarat sama.
Nevím co bych jí mohla závidět, ROZKRÁJELA BYCH SE PRO NĚ.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 15:55
@Anonymní píše:
Ahoj prosím o zachování anonymity (sestra tu má taky účet).
Poslední dobou mě trápí můj vztah se sestrou, ona je o 3 roky mladší (22) má 3letého chlapečka, které všichni moc milujeme, je to naše zlatíčko. Je vdaná, má hodného muže. Ale poslední dobou se chová divně. Nezavolá, nenapíše. Bydlíme od sebe 10km a naposledy u mě byla před třičtvrtě rokem :-( Takže když je chci vidět, musím za nimi jet já, jinak bych je už třičvrtě roku neviděla. A to myslím vážně. Když to s ní řeším, odsekává mi. A pak mi důrazně vysvětlí, že nemá čas. Já vím, že ten čas má. Celé víkendy mají volné. Když jede k nám do města nakoupit, tak kolem mě jen projede, nezastaví se. Tak si beru alespoň malého, když ona o mě nemá zájem. :-(
Naši jim pořád pomáhají, ona stále pláče, že nemají peníze. Ale kdo je dnes má??? Já mimčo ještě nemám, ale řekla jsem, že už pomalu přemýšlíme a ona najednou začala plánovat druhý. Přijde mi to, jako by měla strach, aby mi naši náhodou nedali to, co doteď dávají jim. Podotýkám, že moje mamka jí i vaří, ona nemusí hnout prstem.
Možná je to blbost. Ale dneska mě to i rozplakalo. Řekla mi něco v tom smyslu, že já jí závidím. Absolutně nechápu, co bych jim měla závidět. :zed:
Jaké máte vztahy se svými sourozenci?

ještě horší, naši sestře cpou peníze horem dolem a o mě všude vykládají jak nic nedělám a jak nám musejí dávat peníze přitom jsme od nich neviděli ani korunu, na veselku nepřinesli ani hrneček jako svatební dar, sestře dali na svatbu minimálně sto tisíc :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 15:56
@kvetinka56 píše:
Asi se mezi vámi něco stalo, pochybuji, že ti začala odsekávat jen tak ze dne na den, že nemá čas.

Nestalo se nic, jen jsem řekla, že taky přemýšlíme o mimču. To je všechno co si vybavuju. Naopak jí pomáhám, hlídám ji malého, vždy jim něco dovezu.

H8N2O4S
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 09.11.14 15:58
@Anonymní píše:
ještě horší, naši sestře cpou peníze horem dolem a o mě všude vykládají jak nic nedělám a jak nám musejí dávat peníze přitom jsme od nich neviděli ani korunu, na veselku nepřinesli ani hrneček jako svatební dar, sestře dali na svatbu minimálně sto tisíc :nevim:

No tak pokud to vidíš a prezentuješ takhle i před ní, že vy nic a ona všechno bez hnutí prstu, tak se možná není co divit, že se s tebou sestra nechce bavit. K otázce - naše vztahy jsou perfektní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 15:59

Přítel mi říká, že ona myslí jen na sebe. Jen že já to nevidím :-( Třeba když přijedou naši ke mě na návštěvu, sedí třeba 20minut, tak ona volá mamce, jestli už jedou domů, že oni chtějí přijít k nim. Bydlí od sebe přes cestu. Tak táta vyskočí nebo začne být nervózní, tak odjedou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 15:59
@H8N2O4S píše:
No tak pokud to vidíš a prezentuješ takhle i před ní, že vy nic a ona všechno bez hnutí prstu, tak se možná není co divit, že se s tebou sestra nechce bavit. K otázce - naše vztahy jsou perfektní.

To nepsala zakladatelka!!!

danik
Ukecaná baba ;) 2350 příspěvků 09.11.14 16:00

Kamarádka má 3 děti, nyní 3týdenní holčičku. Staví si dům, ale zatím bydlí v RD u tchýně.

Její švagrová (sestra manžela) nemůže otěhotnět.
A dnes mi kamarádka psala, že švagrová včera přijela na návštěvu a ani ona ani její manžel se na malou vůbec nepřišli podívat (ještě ji neviděli).
Věřím, že to pro ně musí být těžké, když sami mít miminko nemohou mít, ale vždyť se jí narodila neteř.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 16:01
@Anonymní píše:
ještě horší, naši sestře cpou peníze horem dolem a o mě všude vykládají jak nic nedělám a jak nám musejí dávat peníze přitom jsme od nich neviděli ani korunu, na veselku nepřinesli ani hrneček jako svatební dar, sestře dali na svatbu minimálně sto tisíc :nevim:

Tohle nepsala zakladatelka!!!

Idril
Závislačka 2993 příspěvků 09.11.14 16:01

Mám tři sourozence, jeden o dva roky mladší - nemáme si moc co říct, ještě se nevyřádil, chodí po hospodách kouří,, poslouchá úděsnou hudbu, vidím ho, když přijedu k mamce a on se tam občas mihne, druhý mladší o devět let - právě prochází divokou pubertou, nejmladší šestiletá - začala trochu žárlit na moji dcerku a je s ní k nevydržení.
A nějak mě to tedy netrápí.

Sestra má s tebou zjevně nějaký problém, třeba na tebe žárlí - na tvoji svobodu bez dítěte, občas to tak je, že si najednou povzdychne člověk, nad tím bezstarostným životem před mimčem :nevim:.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >