Příživná švagrová

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 12:08
Příživná švagrová

Ahoj,
jdu si spíš pokecat, protože jsem této situace tak plná a ráda bych si promluvila s nezaujatým člověkem vůči jedné či druhé straně.
S tchýní bydlíme ve dvougeneračním domě a nemáme v podstatě žádné problémy. Po 2 letech soužití jsme se naučili spolu vycházet, navzájem se respektujeme, tchýně malinko porušuje stanovená pravidla vůči dceři, ale v rámci babičkovství, nic co bych řešila.
Jenomže tchýně má ještě dceru (moji švagrovou), která v tomto domě už 5 let nebydlí. Pracovala, našla si byt (tady měla možnost bydlet, bydlení se vzdala s tím, že dostala peníze do začátku, peníze na auto a tak) a bydlíme zde my. Ale švagrová začala cca před 2 roky fetovat, přišla o práci, přišla o byt, přišla o auto, přišla o řidičák, nemá nic a bydlí všude možně, i u tchýně. Měla několik šancí že zde bydlet může, ale začne si hledat práci. Ale 2 roky se nic neděje. Tchýně se jednou za čas naštve a povyhrožuje jí že zde bydlet nebude a že si najde práci do měsíce a tak, ale stejně si nic neděje. Pak odjede na 2 týdny pryč, nikomu se neozve a pak zase přijede, vypere si, umyje se, nají se, týden rozesílá životopisy (stejně nikdy nebyla ani na pohovoru) a tchýně jí dá zase šanci.
Nám s manželem jde o to, že co je tady švagrová, naše vztahy s tchýní se rapidně zhorší :nevim: Tchýně nám hrozně lže např. tvrdí, že švagrová nedostává cigarety, že je konečně konec, přitom si dole na balkoně vykuřuje celej den, nebo nám tvrdila že když tady 2 týdny nebyla, tak byla u táty (tchýně je rozvedená a můj muž má s otcem blbý vztah), ale u táty vůbec nebyla 8o Tvrdí že jí švagrové převlíkla postele, přitom ty postele převlíkala tchýně..Mě je to úplně jedno co švagrová dělá nebo nedělá, je mi úplně jedno jestli jí tchýně kupuje cigarety nebo, ale nechápu proč nám lže :roll:
Mě osobně na švagrové vadí to, že doma topíme dřevem, já jsem v 18 tt, a nosím dřevo, 3× kolem ní projdu s obrovskou hromadou dřeva a ani jí nenapadne mě pomoct, nebo jít do toho kotle přiložit, to nechápu, ale kdyby tady nebyla, tak mi taky nikdo nepomůže, ale jde o to její chování :roll:
A nejvíc ze všeho mi vadí, že má obrovské dluhy a je jen otázkou času, kdy přijde exekučka. 4 měsíce tady už nemá trvalé bydliště, ale podle známé na exekučním úřadu to nic nemění. A peníze nemá půjčené jen od bank. institucí, ale i od lichev a tak, takže mám takovej blbej pocit i o malou a o sebe :nevim:
Nechápu ale tu tchýni, mrzí mě to, že se pak hádáme ohledně věcí co normálně fungují (např. hlídání malé - švagrové se zdá že ji má tchýně málo, ale tchýně si ji může brát kdykoliv dolů - když tady švagrová není a když tady je, tak s ní může být u malé v pokojíčku, může si jí vzít ven, kamkoliv :nevim: Ale švagrová je prostě peklířka a dělá schválnosti :zed: Tchýně to nevidí, že se hádáme jenom v době kdy je tady.. Švagrovou nechce vzít domů otec, babička, druhá babička, nikdo, protože každej ví jak dlouho se to táhne, kdyždej ví, jak se chová, že je líná, že jí tchýně jen omlouvá, ale tchýni nedochází, že může ztratit i nás a tak poničené vztahy se pak těžko upravují..
Jaký je váš názor na situaci? :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pizlam
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 06.11.14 12:14

Ty uz si to tu resila, ne?
Je to tezke. Chapu, ze te to stve ale ona je porad jeji dcera. Tohle je naprd. Jak z toho ven? Nevim, snad jen odstehovat se…

Bábrdl
Generální žvanilka 22773 příspěvků 06.11.14 12:15

To je těžké. I příživná švagrová je její dítě. Nemůžeš to stavět tak, že si musí vybrat mezi dcerou a synem.

A to, že vám řekne, že postele převlíkla švagrová… No, nejspíš se před vámi stydí.

Natálka26
Kelišová 5693 příspěvků 06.11.14 12:16

Napíšu ti na to jenom jedno, podle mě není nutné dodávat víc. Je to JEJÍ DCERA, její dítě, který bude vždycky omlouvat, vždycky mu pomáhat a vždycky ho bránit.

Myslím, že není potřeba víc komentovat.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 06.11.14 12:17

Nebylo to tady už?? :think:
Asi jedině odstěhovat se. Je to její dítě. Chápu, že je to těžké, ale myslím, že ty to nevyřešíš. :nevim:

marrlinka
Závislačka 2997 příspěvků 06.11.14 12:17

Názor na to mám takový, že jsem ráda, že s žádnými příbuznými dům nesdílíme. Chápu tebe, je to vopruz cítim se nedobře u sebe doma a dohadovat s tchýní, která by jinak byla v pohodě. Na druhou stranu je těžké přiznat si, že tvé dítě selhalo, nezvládá život ani samo sebe a ještě těžší je „vykopnout“ své dítě z domu na ulici.
Radu nemám, jen pochopení pro tebe i tchýni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 12:19

Jojo řešila, ale na ty lži jsme s manželem přišli až teď. Manžel dokonce zavolal otci, aby se ho zeptal na pravdu a zjistit že nám tchýně pěkně lže. A když jsme se to dozvěděli, tak jsme si začali dávat spojitosti dohromady a je to vlastně s každou situací lež, což docela ovlivnilo náš vztah ke tchýni :think: Je to dost nepříjemný, člověk ani nenapadlo, že by nám mohla tak lhát, je to přece manželova mamka, má 2 děcka, tak proč obhajuje to s problémy, proč lže tomu, co se stará o rodinu, vytváří rodinné prostředí, proč mu tak lže? To si zaslouží dobrej člověk? :nevim:

Šarlota4
Extra třída :D 10651 příspěvků 06.11.14 12:25

Tchyne ji bude branit vzdycky je to jeji dcera. Ty lzi taky plynou z toho, aby na svagrovou nehazela pred vami spinu. Takze bych zkusila mluvit o tom jak se hadate kdyz tam svagrova je a poradne to probrat. Ale nesnazila bych se svagrovou ocernovat - tchyne vi jaka je a stejne ji bude branit takze by to nikam nevedlo.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23153 příspěvků 06.11.14 12:25

Víš proč lže? Je to její dcera, její vlastní dítě a ona se jí tím snaží chránit. Vidí, že její dítě má problémy, tak se mu snaží pomoc, zatímco u druhého dítěte vidí, že je šikovný, soběstačný a bez problémů.
Mateřský pud a láska se tomu říká.

4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 06.11.14 12:28

Lže, protože chce vypadat lepší a je ponižující i pro Vás pátrat a zjišťovat pravdu, k čemu Vám to je? Řekla jsi si švagrové o pomoc s dřevem? Zkus jí zapojit.
Jinak o drogové problematice moc nevím, jen co jsem četla, tak nejvíc mohou rodiče pomoci, když nepomůžou vůbec a nechají děti spadnout na samé dno a nabídnout tu pomocnou ruku jen pokud opravdu chtějí změnu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 12:30

@lleennttiillkkaa jo, ale my se hádáme i proto, že jí nemůže vzít dolů, když tam švagrová je. Ale já mám zase mateřský pud k mojí dceři a nedopustím, aby se malé něco stalo (ne jednou se stalo, že malá dole našla prášky nebo trubičky bůhví na co :poblion: ), to zase přece musí pochopit tchýně :think:
Přece by měla pochopit i nás :think:

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 06.11.14 12:49

No jo, to je těžká situace. Chápu proč švagrovou maminka chrání, proč vám lže, jak už tu bylo řečeno je to její dcera a tak to prostě bývá… Na druhou stranu je to i váš domov a já bych zkrátka nesnesla, mít pod střechou feťačku, kor když mám děti, bát se, co může malá kde najít, nebo kdo vám může třeba zazvonit u dveří.
Nikdy nedělá dobrotu, když je na jeden barák více rodin. Mě, kdyby něco takto nervovalo, tak se raději odstěhuju, ať si tam bydlí holky pospolu. :)

klmartina
Stálice 91 příspěvků 06.11.14 12:52

No co se tyce dluhu pokud nema trvale bydliste u tve tchyne tak normalni exekucka na tchyni respektive jeji majetek nemuze a je jedno jestli tam neni tyden nebo rok. U lichvaru to asi nebude jen tak. To co je mezi tchyni a jeji dcerou neres za prve nemas na to pravo a za druhe to stejne nevyresis je to prece jen jeji dite. S tim ze nechces aby s brala malou tchyne k sobe dolu kdyz je tam svagrova plne souhlasim taky bych to nedovolila zvlast kdyz vim ze bere drogy. To ze ti nepomuze no treba ji neprijde ze to potrebujes priste bych ji rekla neco jako prosim mohla by jsi mi pomoct a uvidis treba se nechce jen vnucovat. Ale to ze tchyne vam lze a dela vecyi jinak a pak vam rekne taky neco jineho je jeji problem. Teda pokud za vama tchyne potom nechodi ze nema penize na jidlo a podobne. Je lepsi se do toho co nejmin angazovat taky by se to mohlo potom obratit priti tobe a bude jeste hur

krakatice
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 06.11.14 13:01

Nejjednodušší bude se odstěhovat, tchýně vám nebude muset lhát a vy se nebudete rozčilovat.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 06.11.14 13:08

Není to dlouho, co jsi to tu všechno psala. Nikdo to za tebe nevyřešíme. Ano, jsi v blbé situaci, ale je to proto, že bydlení sdílíte s někým jiným. Řešení neexistuje, musíte si sami promyslet, co je pro vás menší zlo. Najít si jiné bydlení, protože současný stav nefunguje nebo se pokusit nastavit nějaká pravidla, která budou kompromisem pro obě strany a částečně se situaci přizpůsobit. Švagrová je dítě tvé tchýně stejně jako tvůj muž, tohle nezměníš. Tchýni ten stav určitě taky trápí, ale ani ona to změnit nemůže. Jinak např. ohledně toho nošení dřeva, o pomoc si musíš říct, ne každý je dostatečně důvtipný. I když se jí nebude chtít, na slušnou prosbu se hůř vykroutí, než když jí nic neřekneš.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >