Můj život s tchýní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 11:26
Muj zivot s tchyni

Ahoj holky a maminky,

Mozna by to melo byt na denicek, ale ten nejde napsat anonyme. Chodi sem pribuzny a kamaradi a nerada bych, aby o mem problemu (pro nekoho neproblemu) vedeli.
S manželem jsem skoro 9 let, z toho 7 let bydlime v rodinnem domku s jeho rodici, všechno bylo v poradku a v ramci v pohode, dokud se nenarodilo první dite. Nyní uz mame deti 2. Když si to vezmu zpetne, tak uz vlastne tenkrat se o nas moc nezajimali, nebavili se s nami apod. Jakmile prislo dite, potrebuji ho nutne každý tyden videt. Ja je tolik uz ne, protože jsem na tchyni, jaksi uz alergicka, ale samotne je tam taky nedavam, je to pro me horsi. Napisu v bodech proc a co mi na tchyni vadi, co dela spatne a za co jsem vlastne diky tomu na ni alergicka, ikdyz normalne je docela fajn.

-když miminko plakalo u sestrenice v naruci, ona je první, kdo jde uklidnit a pochovat – idkyz jsem v mistnosti

• zarli na kohokoliv, kdo ma vnuky na hlidani, nez ona
  • když hlida moje mama, musí i ona, vezme si klidne na to dovolenou
  • strasne se detem vnucuje, evidentne ho babicka nejak nezajima, ale ona se musí porad vyptávat a volat si ho k sobe, popr. jeste pochovat, kdy teda nechce a chce dolu, tak ho porad drzi
  • rozmazluje je, jee ty si nevecerel (nechutnalo mu, nebo nemel hlad),tak si vem koblihu
  • dela ze me tu „zlou“ – ja bych ti to dovolila/ja za to nemuzu, to musí maminka
  • deti vidi každy tyden a i presto je strasne nespokojena a říká, jak je malo vidi
  • nikdy v tehotenstvi se mi nezeptala, jak mi je nebo co miminko v brisku a to i presto, ze hlidala a ja se vratila z poradny
  • svoje vlastní dite (manzel) lezel v horečkách a ani na neho se nezeptala, neprinesla ovoce, nic. Hl.co deti, jestli ty jsou v poradku
  • neobijima svoje vlastní dite, ani ho nepoplaca po ramenou, ale vnoučata by mazlila porad
  • jeji deti nemohly nic, vnoučata muzou všechno
  • diteti vynadam, placnu, ona ho pohladi
  • chteli jsme jit na vystavu do centra, na 2× pozadani pojdte s nami, pohlidate deti na hristi nam to bylo zamitnuto, ze s nima nepojedou přes cely město a nekde s nimi chodit
  • ale na pout 40km od domova ho vzali a museli sami.bez nas
  • bylo nam vytknuto, ze tamty a tamty sousedi jezdi s kocarkama, ze oni ne. Pritom jsme jim rikali i předtím a i potom, at jdou, ale to se jim nikdy extra nechtelo
  • chce hlidat jenom ona a zasadne u ni „dole“ v obyvaku a nejlepe bez nas
  • v lete za cely den nejdou na zahradu, jakmile vyjdme my, jsou u nas za 5s
  • deti jsou chudacci, když placou, když „vysavame“ nos nebo placou jen tak, to pribehne a houpe hned kocarek.

A ještě další a další věci, rodinny dům je hodne hloupe reseny, nemame vlastní vchod (ten snad bude na jare), tak když se jde domu, jde se „přes ne“ a kolikrat je musí muj syn pozdravit, nebo naopak, když jdeme ven. Takze nemůžeme normalne prijit nebo odejit a ona neumi rict jen ahoj, musí se hned ptat na x věci, přitom ho třebas videla minuly den.

Zkouseli jsme s nima o tom mluvit, ona mi rekla, ze je takova, ze je na „deti“ ale nesnazi se to v me pritomnosti nejak resit – krotit se. Ale ja se snazit mam a deti tam davat. Když jsme u nich, tak se s nami téměř nebavi, hrajou si s dětmi. Strasne nerada je tam davam a me pochopi asi jen maminky, co taky ziji v domku s tchanovci, protože maminky z bytu za to dali, nevim co, aby měli hlidani. Clovek totiž vždy chce to, co nemá.

Omlouvam se za delší příspěvek, ale trapi me to a uz nemuzu, je to asi pro nekterou z vas malickost. Pisu z mobilu, tak mi to občas naskočilo s diakritikou 

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Monysek8
Kelišová 7497 příspěvků 06.11.14 11:33

Já jsem z bytu a chápu to.. Jediná možnost, najít si bydlení jinde. Za ten klid to stojí, pak se upraví i vztahy.

Monysek8
Kelišová 7497 příspěvků 06.11.14 11:35

Jinak bych ale řekla, že je to úplně normální babičkovské chování. Jediná potíž je to společné bydlení, protože když to má člověk denně, je to často k zbláznění.

Tynkycat
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 11:36

Máš na tchýni už prostě vypěstovanou averzi a vadí ti už úplně všechno. Že je babička uprdnutá z vnoučátek mi nepřipadá neobvyklý. Každopádně jestli se máte kam odstěhovat tak bych se prostě odstěhovala.
Od té doby, co jsmese odstěhovali svou tchýni i snáším (ovšem pouze v malých dávkách :mrgreen: )

Baby86
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 06.11.14 11:36

Tak proč s nimi bydlíte? Co manžel na to? Každý jsme nějaký a všichni jsme svým způsobem praštění. Vždyť jí ty děti klidně nech pohlídat, jak jen chce. Aspoň budeš mít chvíli klid.

Gepardice
Ukecaná baba ;) 1181 příspěvků 06.11.14 11:40

Nevím no, přijde mi to, že jsi spíš už alergická, jak píšeš, než že by tchýně dělala tak strašný věci. Je to babička, chce chovat, rozmazlovat, vozit, hlídat a chápu, že sama a když se to hodí jí. Vzít je na akci, kde budou od hlídání, mi taky nepřijde fér. To mi přijde lepší nápad s tou poutí. Že mazlí vnoučata a dospělého syna neobjímá? To mi přijde úplně běžné. Myslím, že tchyně je normální babička a problém je ve společném bydlení, které málokdy dělá dobře oběma stranám.

Šarlota4
Extra třída :D 10664 příspěvků 06.11.14 11:41

Odstehujte se. Ja jen nechapu proc by meli videt deti tak " malo" kdyz zijete pod jednou strechou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 11:42
@Tynkycat píše:
Máš na tchýni už prostě vypěstovanou averzi a vadí ti už úplně všechno. Že je babička uprdnutá z vnoučátek mi nepřipadá neobvyklý. Každopádně jestli se máte kam odstěhovat tak bych se prostě odstěhovala.
Od té doby, co jsmese odstěhovali svou tchýni i snáším (ovšem pouze v malých dávkách :mrgreen: )

Ano, mas pravdu, vim to… :) chtela bych to i zmenit, ale je to uz tak moc, ze to nejde.. 8)

Odstehovat se nejde, nemame penize a hypoteku manzel nechce… :(

@Baby86 ja ten klid asi nijak nepotrebuju, manzel samozrejeme ten problem nevidi, vsechno dle neho v poradku :)

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 06.11.14 11:43

Mě se všechno, co popisuješ, zdá jaksi normální. Mnaželova mamka je super, mám ji ráda a z 90% dělá to samé. Přijde mi, že ti vadí jako taková a hledáš už cokoliv.

Šarlota4
Extra třída :D 10664 příspěvků 06.11.14 11:44
@Gepardice píše:
Nevím no, přijde mi to, že jsi spíš už alergická, jak píšeš, než že by tchýně dělala tak strašný věci. Je to babička, chce chovat, rozmazlovat, vozit, hlídat a chápu, že sama a když se to hodí jí. Vzít je na akci, kde budou od hlídání, mi taky nepřijde fér. To mi přijde lepší nápad s tou poutí. Že mazlí vnoučata a dospělého syna neobjímá? To mi přijde úplně běžné. Myslím, že tchyně je normální babička a problém je ve společném bydlení, které málokdy dělá dobře oběma stranám.

Souhlasim se vsim :pankac: je to babka starostliva a ja verim, ze kdybych tohle mela na taliri denne tak jsem z toho taky silena i kdyz ona vazne nic az tak hrozneho nedela. Ale jste dospeli lidi muzete si najit jine bydleni a tchanovce videt mene.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 11:45
@Šarlota4 píše:
Odstehujte se. Ja jen nechapu proc by meli videt deti tak " malo" kdyz zijete pod jednou strechou

a ja zase proc by meli hodne, kdybychom bydleli jinde, vidali by je jeste mene. nebo resp.ja nevim, jak to funguje jinde? ona mi nikdy s nicim nepomohla, nezeptala se, na me slovo dekuji - napr.za hlidani nebo ze mi neco poda neslysim slovo prosim..zkratka mlci, nerekne nic… na pozdrav ahoj mlci, hned se hrne k detem…

adeeelia
Kelišová 7250 příspěvků 06.11.14 11:46

My jsme si to naštěstí nakonec rozmysleli a s tchánovci nebydlíme…už bychom byli rozvedení, nebo by se tam udála nějaká vražda :mrgreen:

nicméně, tvoje tchýně mi přijde jako uplně normální babička. určitě má svoje mouchy, navíc tím, že to přeci jen není tvoje rodina, tak pak člověk není tolik tolerantní…ale nic tak zásadního, kvůli čemu bys jí měla nesnášet-tam teda nevidím :nevim:

Paoloska
Echt Kelišová 8254 příspěvků 06.11.14 11:47

Jako, já ti rozumím, že to nemáš snadné, jen nechápu jednu věc. Když bydlíte v jednom RD, tak mi přijde úplně normální, že babička vidí vnoučata každý den…ty píšeš, že ti vadí i každý týden…to mi přijde přehnané :think: Moje tchyně s námi sousedí (mají vlastní RD) a vnoučata vídá denně, nevím, jak bych tomu mohla zabránit (a proč taky)

SlecnaViii
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 06.11.14 11:49
@Anonymní píše:
Ahoj holky a maminky,

Mozna by to melo byt na denicek, ale ten nejde napsat anonyme. Chodi sem pribuzny a kamaradi a nerada bych, aby o mem problemu (pro nekoho neproblemu) vedeli.
S manželem jsem skoro 9 let, z toho 7 let bydlime v rodinnem domku s jeho rodici, všechno bylo v poradku a v ramci v pohode, dokud se nenarodilo první dite. Nyní uz mame deti 2. Když si to vezmu zpetne, tak uz vlastne tenkrat se o nas moc nezajimali, nebavili se s nami apod. Jakmile prislo dite, potrebuji ho nutne každý tyden videt. Ja je tolik uz ne, protože jsem na tchyni, jaksi uz alergicka, ale samotne je tam taky nedavam, je to pro me horsi. Napisu v bodech proc a co mi na tchyni vadi, co dela spatne a za co jsem vlastne diky tomu na ni alergicka, ikdyz normalne je docela fajn.

-když miminko plakalo u sestrenice v naruci, ona je první, kdo jde uklidnit a pochovat – idkyz jsem v mistnosti

• zarli na kohokoliv, kdo ma vnuky na hlidani, nez ona
  • když hlida moje mama, musí i ona, vezme si klidne na to dovolenou
  • strasne se detem vnucuje, evidentne ho babicka nejak nezajima, ale ona se musí porad vyptávat a volat si ho k sobe, popr. jeste pochovat, kdy teda nechce a chce dolu, tak ho porad drzi
  • rozmazluje je, jee ty si nevecerel (nechutnalo mu, nebo nemel hlad),tak si vem koblihu
  • dela ze me tu „zlou“ – ja bych ti to dovolila/ja za to nemuzu, to musí maminka
  • deti vidi každy tyden a i presto je strasne nespokojena a říká, jak je malo vidi
  • nikdy v tehotenstvi se mi nezeptala, jak mi je nebo co miminko v brisku a to i presto, ze hlidala a ja se vratila z poradny
  • svoje vlastní dite (manzel) lezel v horečkách a ani na neho se nezeptala, neprinesla ovoce, nic. Hl.co deti, jestli ty jsou v poradku
  • neobijima svoje vlastní dite, ani ho nepoplaca po ramenou, ale vnoučata by mazlila porad
  • jeji deti nemohly nic, vnoučata muzou všechno
  • diteti vynadam, placnu, ona ho pohladi
  • chteli jsme jit na vystavu do centra, na 2× pozadani pojdte s nami, pohlidate deti na hristi nam to bylo zamitnuto, ze s nima nepojedou přes cely město a nekde s nimi chodit
  • ale na pout 40km od domova ho vzali a museli sami.bez nas
  • bylo nam vytknuto, ze tamty a tamty sousedi jezdi s kocarkama, ze oni ne. Pritom jsme jim rikali i předtím a i potom, at jdou, ale to se jim nikdy extra nechtelo
  • chce hlidat jenom ona a zasadne u ni „dole“ v obyvaku a nejlepe bez nas
  • v lete za cely den nejdou na zahradu, jakmile vyjdme my, jsou u nas za 5s
  • deti jsou chudacci, když placou, když „vysavame“ nos nebo placou jen tak, to pribehne a houpe hned kocarek.

A ještě další a další věci, rodinny dům je hodne hloupe reseny, nemame vlastní vchod (ten snad bude na jare), tak když se jde domu, jde se „přes ne“ a kolikrat je musí muj syn pozdravit, nebo naopak, když jdeme ven. Takze nemůžeme normalne prijit nebo odejit a ona neumi rict jen ahoj, musí se hned ptat na x věci, přitom ho třebas videla minuly den.

Zkouseli jsme s nima o tom mluvit, ona mi rekla, ze je takova, ze je na „deti“ ale nesnazi se to v me pritomnosti nejak resit – krotit se. Ale ja se snazit mam a deti tam davat. Když jsme u nich, tak se s nami téměř nebavi, hrajou si s dětmi. Strasne nerada je tam davam a me pochopi asi jen maminky, co taky ziji v domku s tchanovci, protože maminky z bytu za to dali, nevim co, aby měli hlidani. Clovek totiž vždy chce to, co nemá.

Omlouvam se za delší příspěvek, ale trapi me to a uz nemuzu, je to asi pro nekterou z vas malickost. Pisu z mobilu, tak mi to občas naskočilo s diakritikou 

Podle mě řešíš hlouposti. Buď ráda, že se angažuje a že chce hlídat.
Já tady mám tchýni každý den tak na hodinku, pohraje si s malou a zas jde. Taky s nimi bydlíme. Už jsem si zvykla, ale nechceme tady být pořád.
Není to tak dávno, co se s námi tcháníovci nebavili, tak si myslím, že to můžu porovnat z obou stran.
Zkus tchýni říct, aby respektovala tvoji výchovu - „já bych ti to dovolila“ apod. by mě sakra zvedlo ze židle.
A že manželovi nedonese ovoce, když je nemocný - je dosělý, ne? :mrgreen: :mrgreen:
Upřímně si myslím, že je problém spíš v tobě a ve tvé averzi. Zkus o tom popřemýšlet a třeba za ní zajdi a řekni jí, co ti vadí.
Ale z té hromady malicherností, co píšeš vyselektuj jen opravdové problémy :kytka:

Šarlota4
Extra třída :D 10664 příspěvků 06.11.14 11:51
@Anonymní píše:
a ja zase proc by meli hodne, kdybychom bydleli jinde, vidali by je jeste mene. nebo resp.ja nevim, jak to funguje jinde? ona mi nikdy s nicim nepomohla, nezeptala se, na me slovo dekuji - napr.za hlidani nebo ze mi neco poda neslysim slovo prosim..zkratka mlci, nerekne nic… na pozdrav ahoj mlci, hned se hrne k detem…

No prave proto, ze bydlite v jednom dome :mrgreen: jsem to nemyslela zle. Ale kdyz mate spolecny vchod, spolecnou zahradku tak ma babca bejt zalezla a vylezt jen ve smluveny den? A nejlepe se ohlasit predem?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >