Emoční regulace - problémy

Anonymní
8.7.21 14:03

emoční regulace - problémy

Dobrý den, prosim anonymně.

mám problémy s regulací emoci. Vždy jsem byla taková, pak se to ještě zhoršilo v dospívání, ale nikdy jsem se neuklidnila. Jsem celkově nervozni člověk a trpím na úzkost, ale když se „něco děje“, tak to nezvládám ovládat a hysterčím atd.
Jste některá taky taková a co vám pomohlo?

Tento týden mi bývalý přítel po půl roce od rozchodu napsal, že jsem neurotický blázen, psychicky na odpis atd. Že nedokážu vyjít ani s vlastní rodinou. Jako kdybych o svých problémech nevěděla…hlavně se o tom nechtěl bavit, když jsme byli spolu, tak co teď najednou.
K psychologovi jsem už dlouho objednaná na vyšetření, ale až na podzim, dřív neměli termín.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15483
8.7.21 15:02

První krok je přiznat si, že problém je u Tebe, to máš za sebou, prima. Já nejsem úzkostná, ale zase mám rodovou zátěž - vzteklost. Mně nejvíc pomohlo vidět špatný příklad - jak ječení obtěžuje a ničí okolí, jak ponižuje vzteklouna. Já nechci, aby se o mně říkalo Hlavně to neříkejte Ba-stet, tý by rupla žilka nebo dokonce Hlavně ať se to nedozví máma, to by zas bylo peklo na Zemi :oops: Co pomáhá konkrétně:

• najít postup, jak vyřešit problém za klidna. Protože co neovládneš v klidu, to je v afektu bez šance.
  • když už cítím že to na mě jde, vědomě vystoupit ze situace. Nenechat to vygradovat a strhnout se vztekem. Odejít z místnosti, začít dělat něco jiného, prostě pauza.
  • když už vím, že to nezvládnu, jdu se vztekat o samotě, abych neobtěžovala okolí svými výbuchy.

Držím palce, ať si s psychologem sednete a pomůže Ti to vyřešit. Ale nakonec uvidíš, že to stojí za to. Ono hysterčení stojí dost sil..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.7.21 15:06

Díky:)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie