Endodonické ošetření zubních kanálků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tereza Z
Kecalka 200 příspěvků 20.01.19 14:52
Endodonické ošetření

Ahoj, v pátek jsem byla na čištění zubních kanálků, doktorka vyčistila, zaplnila a dala dočasnou plombu. Teď mam přitít, az 24.3.,neni to dlouho? Znovu mi kanálky vyčistí a týden na to zub dokončí. Máte s tim někdo zkušenosti? Díky

Přečtěte si článek: Péče o zuby v těhotenství: Na co pozor?

Reakce:
Maja25
Závislačka 3928 příspěvků 20.01.19 15:15

Ahoj, shodou okolností jsem také byla v pátek na čištění kanálků. :mrgreen: A jelikož jsem hnidopich a vždycky po výkonu chci do detailu vědět a vidět co mi doktor dělala, co bude následovat a případné problémy, tak ti mohu 100% odpovědět. :mrgreen:
Takže tvá zubařka ti vyčistila kanálky, zaplnila ti je ale dočasnou plombou (takový jakoby cement) který v puse vydrží 6 měsíců.
Toho 24.3. ti to odvrtá, koukne znovu na kánálky, pokud něco ještě objeví, tak případně ti to ještě dodělá, definitivně ti je pak zaplní a buď dostaví fotokompozitní výplní nebo udělá korunku. Záleží jaký zub to je, jak moc byl zasažen atd. Na 5 a 6 se většinou dávají korunky, nicméně mě zubař dělal 5 a korunku mi tam nedal. Normálně to šlo dostavit. :) No a pak ti udělá kontrolní rentgen a je to. :mrgreen:
Tvoje zubařka ti to nemusela dodělat z důvodů: nezdály se jí kanálky a raději si to chtěla po čase zkontrolovat, neměla čas a nebo prostě tak to dělá vždycky.
Zub tě teď může bolet tak 5 dní. A to samé i po finálním ošetření.
Pokud se bolest nebude zlepšovat nebo se bude stupňovat, navštiv zubařku znovu. Třeba tak po týdnu. :mrgreen:
Ještě nějaký dotaz nebo jsem odpověděla na všechny dotazy? Myslím že by to mělo dostatečně stačit. :mrgreen:

Tereza Z
Kecalka 200 příspěvků 20.01.19 15:27

Super,díky moc :) .No dneska mě ten zub bolí chvilkama,bojim se na to jíst i rohlík,aby ten cement nevypadl.Je to 5ka nahoře.Řekla,že to může tak 2dny bolet,ale mělo by to ustávat.Ale asi si budu muset vzít brufen.Bojim se fakt na to jíst,ale nemůžu 2měsíce kousat jen na jednu stranu… :,(

Maja25
Závislačka 3928 příspěvků 20.01.19 15:35

Tak já měla také 5 nahoře. Vlevo. :mrgreen:
Zlobilo mě to už asi rok a měla jsme pod plombou zánět. :nevim:
No a delali mi to minulý čtvrtek a jíst na obě strany jsem mohla v pondělí. A v pátek mi to kompletně dodělal.
Tak snad tě to přejde rychle jako mě. Věřím v to že ano. :D :hug:

Maja25
Závislačka 3928 příspěvků 20.01.19 15:36

Jinak neboj, ten cement fakt nevypadne. :mrgreen: Drží tam jak blázen. :mrgreen:
Také jsem se bála, ale fakt je to držák na půl roku. ;)

Tereza Z
Kecalka 200 příspěvků 20.01.19 16:23

Mě to právě i bolí,když na to koušu…něco tvrdšího.A jak dlouho Ti ty kanálky čistila?Já měla myslim 3 a jen cca 30minut jsem tam byla.Ten zub furt cítim,i když je v klidu.Nebo když přes něj a dáseň přejedu,tak je to nepříjemnej pocit…

Maja25
Závislačka 3928 příspěvků 20.01.19 21:19

Celkem 1 návštěva hodina a půl. Druhá to samé.
Půl hodina miprijde málo. Ale třeba jsi měla kanálky dobře dostupné. :)
Bolet tě to bude, to je normální. ;)

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >