Reklama

Endometrioza, špinění, laparoskopie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Genovesa
Extra třída :D 11212 příspěvků 08.03.17 09:12
Endometrioza, špinění, laparoskopie

Ahoj, už dlouho mě trápí špinění kdykoli, dlouhá menstruace, někdy i hodně bolestivá, špinění po sexu. Můj doktor si myslí, že na vině je rozestup jizvy o sc cca 4 mm. V nemocnici našli zas endometriozu, a pry je na vině ta. Objednali mě na laparo vaječníků. Včera jsem byla i jinde na konzultaci. Jizva je pry ok a stejně se s ní nedá nic dělat. Endometrioza zanedbatelná, endometriomy cca 2 cm. Prý si mám nasadit ha. Tak jsem z toho mimo. Jaké jsou vaše zkušenosti? Pomůže laparoskopie? Antikoncepci už nechci. Problémy mám od ní. Beru duphaston v druhé půlce cyklu, nepomáhámy. Dle dr včera je slabý. Prý je třeba cyklus vypnout 8o. Mám dvě děti, je mi 35.

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 08.03.17 09:26

V případě endometriozy je hormonální léčba léčbou. Mimo jiné oddálí a nebo úplně zruší nutnost operace.

Pokud je ložisko zatím malé a obtíže s ním snesitelné a opravdu nechcete zkoušet léčbu navrhovanou lékaři - tedy hormony a/nebo operaci, můžete si zkusit domluvit kontrolní vyšetření tak za čtvrt roku a mezi tím to zkusit alternativami.

1. pravdelné a každodenní cvičení na srovnání svalových dysbalancí v oblasti pánve, břicha a zad. Buď mojžíšové metoda - s patřčně proškoleným fyzioterapeutem a blokacem, nedělejte to jen podle internetu a nebo hormonální jóga, kde je potřeba jet na víkednový seminář a pak cvičit doma.

2. užívejte drmek lékařský - buď jemně pomletý v kapslích a nebo v tinktuře (pozor, ve skutečné tinktuře, Jukl prodává homeopatickou, ta jaksi nemá reálný efekt a na placebo máte příliš reálné problémy) Nejjednodušší je tinkturu si vyrobit sama. Nemá smysl popíjet čaj z drmku, účinné látky se nevylouhovávají do vody a pokud byste chtěla pojídat přímo semena, tak musí být velm jemně namletá, jinak se z nich v trávcím traktu nic moc neuvolní.

Podrobnost a dávkování zde https://examine.com/…gnus-castus/

Případně tedy zkuste suplementovat omega 3 mastné kyselny - tak 5g denně EPA/DHA (to je docela dost - zhruba 3 polévkové lžíce rybího či krillového tuku) a inositol, také zhruba 3-6 g denně. Kupujte ho u kulturstů, vychází nejlevněji.

https://examine.com/…ts/Inositol/
https://examine.com/…s/krill-oil/

Po čtvrt roce důsledného cvičení a užívání drmku si zajděte na kontrolu, jestli to zabírá. Pokud ne, tak nemá smysl se dál trápit a je na místě už opravdu začít věřit lékařům.

Odmítat hormonální léčbu na něco co je způsobeno hormonálními nerovnováhami a v případě, kde má prokázané účinky je něco jako odmítat antibiotika na zápal plic.

Genovesa
Extra třída :D 11212 příspěvků 08.03.17 09:37

@Ou Já nedmítám hormonální léčbu, duphaston beru. Ale je fakt nutné vypínat menstruaci proverou nebo hormonální antikoncepcí? Vzdyť mají spoustu vedlejších účinkú, u mě třeba ovlivňují libido markantně. Já jsem na operaci objednaná, v nemocnici mi řekli, že je operace třeba. Můj doktor zas vidí problém v jizvě, prý tam mám zářez, kde mi městná krev. No a ten včera neviděl problém v ničem. Rehabilitace po té laparoskopii rozhodně zkusím. Tak uvidíme. Děkuji za rady.

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 08.03.17 09:42

@Genovesa no operace nevyřeší příčinu a ložisko se velmi pravděpodobně čase objeví znovu.

Hormonální léčba příčinu řeší.

Ano - každý účinný lék má vedlejší účinky, bez vedlejších efektů je jen placebo. A léčba spočívá v tom, že je potřeba zvážit na jedné straně možný přínos a na druhé straně rizika.

U HA je dost rozdíl jestli ji dlouhodobě bere zdravá žena a nebo je indkováná z léčebných důvodů.

Léčba duphastonem, coby lékem první volby není evidentně úplně účinná, takže vám váš lékař nabízí další možnost postupů, které mají prokázaný efekt.

Jinak to cvičení je v klidu možné kombinovat jak s léky, tak případně po zhojení i po operaci, drmek s hormonálními léky rozhodně kombinovat nejde, omega 3 mastné kyselny a inositol ano.

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 08.03.17 09:52
@Genovesa píše:
Ahoj, už dlouho mě trápí špinění kdykoli, dlouhá menstruace, někdy i hodně bolestivá, špinění po sexu. Můj doktor si myslí, že na vině je rozestup jizvy o sc cca 4 mm. V nemocnici našli zas endometriozu, a pry je na vině ta. Objednali mě na laparo vaječníků. Včera jsem byla i jinde na konzultaci. Jizva je pry ok a stejně se s ní nedá nic dělat. Endometrioza zanedbatelná, endometriomy cca 2 cm. Prý si mám nasadit ha. Tak jsem z toho mimo. Jaké jsou vaše zkušenosti? Pomůže laparoskopie? Antikoncepci už nechci. Problémy mám od ní. Beru duphaston v druhé půlce cyklu, nepomáhámy. Dle dr včera je slabý. Prý je třeba cyklus vypnout 8o. Mám dvě děti, je mi 35.

Nevím, zda laparka pomůže, aby se ti ke všemu zase neudělaly srůsty. Každý operativní zákrok i banalita typu laparoskopie do malé pánve způsobuje srůsty.
Pokud ti lékař řekl, že jizvu po sc neopraví, tak bych ten půl rok vydržela ještě na hormonech, myslím, že na endošku je to Vissane. Plánujete ještě děti? Pokud ne, tak zkus zažádat o operaci dělohy. Nemusíš řešit antikoncepci a nebudeš mít menstruaci.

Genovesa
Extra třída :D 11212 příspěvků 08.03.17 10:21

@Maty80 Tak radikální řešení zatím bych nerada. Třetí možná ještě…
@Ou Můj gynekolog vidí problém v děloze. V nemocnici, kde bude operace, zase jen v endometrioze. Proto jsem chtěla znát názor ještě třetího lékaře. Hormonální léčbu mi nabídl on. Na operaci jsem objednaná, povede ji můj gynekolog, takže mi zkontroluje i jizvu naštěstí. Po operaci uvidím. Bude li hormonální léčba fakt nutná, tak bude. Pokud ne, zkusím drmek a cvičení a uvidíme. Děkuji.

Genovesa
Extra třída :D 11212 příspěvků 08.03.17 21:59

Ještě někdo? Děkuji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama