Endometrioza v 19 letech - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 12:07
Endometrioza v 19 letech

Ahoj holky, zakládám “nové tema”, ráda bych si přečetla vaše zkušenosti, pokud možno nějakých snažilek/maminek v mém věku, ale samozřejmě i ostatních. V červnu 2018 jsem byla na 1 LSK, zjištěna endometrioza(cysta na levém vaječníku, srusty se strevem a moč. měchýřem), nasazena “léčba” HA Mistra, nic víc…nyní jsem se pro opakující potize dostala až do Nového Jičína ke specializovanemu lékaři, který mi řekl, ze mám sice lehčí formu endo, ale mám srostlý vajecnik s děložní stěnou a strevem…domluvena tedy 2 LSK. Ale nyní k mému hlavnímu dotazu. Pan doktor mi po LSK nabídl 3 měsíční vyvolaný přechod a potom se můžeme snažit o mimi(což se mi moc nelíbí) a řekl mi, je při Endo se se snažení čeká jen rok a pak se posila do Caru..jsem z toho docela vedle, je mi 19 let a nedokážu si představit chodit ve 20 někde po caru…Jakékoliv vaše názory a zkušenosti uvítám!

Přečtěte si článek: Endometrióza a otěhotnění: Jak to jde dohromady?

Reakce:
lachtanice86
Echt Kelišová 7603 příspěvků 08.04.19 12:15

Mám endo diagnostikovanou od 20let. To jsem musela na laparo, cysta měla kolem 10cm. Dr jsem řekla že tak brzy dítě nechci. Brala jsem ha v kuse 8let. Pak jsem vysadila a do 3mesicu byla těhotná. Sice to nevyšlo a pak jsme se snažili 3roky, nebyl problém otěhotnět ale udržet. Nakonec další velká cysta, laparo, vissane na půl roku a pak se opět podařilo a teď mám 4mesicni dceru. Otěhotnela jsem když mi bylo 32. Teď už zase beru ha abych endometriozu utlumila. Endo před otehotnenim jsem měla 4stupne, laparo trvala 3hodiny ale dr mi zachránil vše i přes to že byly srusty po celé dutině břišní i na mocaku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 12:25
@lachtanice86 píše:
Mám endo diagnostikovanou od 20let. To jsem musela na laparo, cysta měla kolem 10cm. Dr jsem řekla že tak brzy dítě nechci. Brala jsem ha v kuse 8let. Pak jsem vysadila a do 3mesicu byla těhotná. Sice to nevyšlo a pak jsme se snažili 3roky, nebyl problém otěhotnět ale udržet. Nakonec další velká cysta, laparo, vissane na půl roku a pak se opět podařilo a teď mám 4mesicni dceru. Otěhotnela jsem když mi bylo 32. Teď už zase beru ha abych endometriozu utlumila. Endo před otehotnenim jsem měla 4stupne, laparo trvala 3hodiny ale dr mi zachránil vše i přes to že byly srusty po celé dutině břišní i na mocaku.

U mě je problém, ze HA mi neudržela cyklus déle jak 2 měsíce, pak jsem začala samovolně krvácet, ikdyz jsem Ha stále brala..a otěhotněla jsi nakonec přirozeně? Těhotenství ti endo neutlumilo?

lachtanice86
Echt Kelišová 7603 příspěvků 08.04.19 12:54

Tak záleží jakou máš ha. Taky mi to zabralo až u třetí ha. Ano přirozeně. Asi utlumilo ale po rozhovoru s dr to nechci nechat zajít do stádia kdy budu muset opět na operaci, tak má znovu ha a taky dalšího prcka zatím nechceme

Kukynka128
Nováček 9 příspěvků 08.04.19 19:11

Mě endo taky zjištěna v 19 letech mám za sebou laparo 2 velké endocysty a rozsáhlé ložiska za dělohou. Taky mě tlačili první do umělého přechodu, ale na půl roku a ze děti až pak. Můj gynekolog byl ale jiného názoru a dohodli jsme se ze první s partnerem zkusíme to miminko, kdybych do půl roku neotehotnela pak to budeme řešit. Po laparo jsem cekala 6 týdnu a poté otěhotněla na první ovulaci a teď už jsem v 7 měsíci těhotenství. Náš chlapeček se narodí v červenci a v říjnu mi bude 21 takže pro mě akorát. A jsem šťastná ze jsme se onehdá pro ten umělý přechod nerozhodli. Jinak držím palce ať už se bude dít cokoliv, ale do toho přechodu se opravdu nenech tlačit ????

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 23:03

Kulynko, Nejde mi te označit. Mne se ten umělý přechod taky moc nelíbí..vysadila jsem HA, kdo vi, kdy se telo vzpamatuje už jen z toho a ještě umělý přechod…řekl mi, ze to záleží na mě, ale viděla jsem na DR., ze podle nej to je “nezbytnost”..já mám prave strach, ze nemám v pořádku ovulaci, ikdyz vim, ze po vysazeni to muže trvat. A otěhotněla jsi přirozené, bez nějakých krku na úpravu cyklu??

Kukynka128
Nováček 9 příspěvků 09.04.19 08:08

Ano otěhotněla jsem úplně přirozeně. A taky jsem před před tím brala antikoncepci pak vlastně ta operace a pak jsme to zkusily. Nebrala jsem nic na úpravu cyklu šlo to úplně samo, a to se ještě lecim snad 12 let na štítnou žlázu a už s tou mohl byt problém a mohlo to trvat bůhví jak dlouho. Ale nijak jsme se na to nepnuly proste jsme si řekli zkusíme a uvidíme a šlo to, chce to hlavně klid a nesmis se vůbec stresovat to tomu taky moc nepřidá…

Váš příspěvek
Reklama