Epilepsie a těhotenství

21.11.18 21:35

Epilepsie a tehotenstvi

Zdravím :mavam: Mam od 13let epilepsii nyní je my 21 a stale beru leku EPILETAM 1000mg rano a 1000mg vecer. Chteli by jsme mimi. Jak je to s otehotnenim, tehotestvim s epilepsii? A popripade zazil nekdo z Vas komplikace ci potrat kvuli zachvatu? Dekuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9671
21.11.18 21:49

První těhu jsem ani nekonzultovala s neurologem.(mladá , blbá) Brala jsem tenkrát valproát, v 5. měsíci jsem měla záchvat, ale všechno v poho, přidali mi druhý lék. Těhu bylo jinak uplně normální. V šestinědelí jsem teda měla asi 6 záchvátů. Přestala jsem kvůli tomu i kojit, malá mne prostě nenechala v noci spát, nešlo nám kojení, byla pořád hladová, na feminaru spala celou noc a už bylo všechno OK. Před druhým těhu mne chtěl neurolog převést na nějaký lepší léky pro těhotenství, ale nesedli mi. Nicméně druhý a třetí v poho.(tedy jeden syn se narodil předčasně, ale to nesouviselo s Epi) Během techtp těhu a po porodu jsem už nikdy záchvat neměla, kojila jsem normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.11.18 21:57

Ahoj, ja vim o epilepsii od cca 15ti let. Zacinala jsem docela silnyma davkama nez se to podchytilo. Mela jsem velke zachvaty,ale vzdy kdyz jsem ponocovala nebo byla na diskotece (jsem fotosenzitivni,takze mi vadi blikave svetlo). Tim chci jen rict, ze se to dalo snadno resit-vyhybat se tomu a neparit (coz se mi jako pubertacce tenkrat hodne nelibilo). Nicmene ted uz beru uplne minimum leku (2×50mg lamictalu), mam 2zdrave deti,1potrat v zacatku tehu, porody prirozene a poceti taky.Urcite je dulezite vse probrat s lekarem, aby vam pripadne zmenil leky a ten vam rekne, co se bude dit. Ja uz nemam zachvaty cca 10let,takze to bylo vse v poradku. V porodnici mi obe deti v noci hlidaly sestricky,abych se alespon 6h v kuse vyspala. Doma v noci fungoval manzel (deti ale spaly velmi rychle celou noc,tak to bylo super). Preji hodne zdaru????

• Nahlásit
  • Citovat
4
21.11.18 22:52

Tak těhotenství bylo šílené nebyl týden co bych neměla záchvat, ale doktorka mi řekla že miminku se nic nestane jedině kdybych přestala dýchat. To se naštěstí nestalo a mám doma krásného zdravého chlapečka, teda teď už dva miláčky. :srdce: Oba dva byli plánováním cs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.19 17:02

@Kattu , ja mela zachvat (velky krecovity-ale dle manzela jsem pak hned normalne dychala) v 6tt po 9ti letech a mam sileny strach :( ted jsem v 11tt..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31545
14.1.19 17:20
@Kattu píše:
Tak těhotenství bylo šílené nebyl týden co bych neměla záchvat, ale doktorka mi řekla že miminku se nic nestane jedině kdybych přestala dýchat. To se naštěstí nestalo a mám doma krásného zdravého chlapečka, teda teď už dva miláčky. :srdce: Oba dva byli plánováním cs.

ta sekce souvisela s diagnozou epilepsie?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama