Ergo nosítko s možností koukat ven

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Magi
Kecalka 421 příspěvků 15.08.10 13:58
ergo nosítko s možností koukat ven

Moje čtyřměsíční dcerka pláče v šátku i manduce. Úplně se odtahuje rukama a vzteká se. Přitom když ji nosím bez nosítka, nosí se ráda. Nosím ji však v klubíčku otočenou směrem ven ode mně a to je spokojená, kouká a když se unaví, začnou se jí klížit očka a tak ji položím a spí. Problém je, že takto nemám volné ruce a když jdu ven se starším synem, tak bych ji nejradši šupla do nosítka. Existuje nějaké ergonomické, aby dítko mohlo koukat směrem ven?
Už nevím co vymyslet. V kočáru řve taky, pokud zrovna nespí, ale v nosítkách se vyloženě vteká. A to je doma celkem pohodové mimčo… Dííííky.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

MaeScaterova
Kecalka 205 příspěvků 15.08.10 14:04

Náš prďola se taky byl ochotný nosit jenom čumákem ven, osvědčilo se nám Baby bjorn.
Ale musela jsem na ulici od alternativek poslouchat, jak ho trápím, že mu beru tu jistotu, co má u maminky, když se k ní tiskne. Škoda, že to někdo nevysvětlil jemu :lol:

Katy2
Hvězda diskuse 50704 příspěvků 15.08.10 14:17

Obávám se že Ergo nostíko s možností koukat ven fakt nenajdeš.

BohunkaP
Extra třída :D 14950 příspěvků 15.08.10 14:20

ERGONOMICKÉ nosítko s možností nosit obráceně rozhodně nenajdeš… protože takové nošení naprosto odporuje ergonomickým zásadám. :roll:
Dá se říct, že tenhle způsob nošení v klokankách je to nejhorší, co můžeš páteři své dcerky udělat… snad ještě horší než kdybys ji rovnou někde posadila.

Příspěvek upraven 15.08.10 v 17:43

BohunkaP
Extra třída :D 14950 příspěvků 15.08.10 14:23
MaeScaterova píše:
Ale musela jsem na ulici od alternativek poslouchat, jak ho trápím, že mu beru tu jistotu, co má u maminky, když se k ní tiskne. Škoda, že to někdo nevysvětlil jemu :lol:
:roll: Možná Ti ty „alternativky“ nestihly říct, že kromě jistoty mu taky bereš zdravou páteř… protože ho ohýbáš úplně opačným směrem, nohy mu visí dolů jak hadrové panence, atd… Dlouhodobější nošení tímhle způsobem je nejlepší recept na zničená záda. To je prokázaný fakt.

Magi
Kecalka 421 příspěvků 15.08.10 14:25

Bohunko, píšu, že ji nosím v klubíčku, tak nechápu proč tak zvostra na mě???

BohunkaP
Extra třída :D 14950 příspěvků 15.08.10 14:27
Magi píše:
Bohunko, píšu, že ji nosím v klubíčku, tak nechápu proč tak zvostra na mě???
:?: Neříkám přece, že Ty to teď děláš… píšu, že nošení v klokankách tímto způsobem je to nejhorší, co může být… :wink:

MaeScaterova
Kecalka 205 příspěvků 15.08.10 14:32

Aha, takže to úplně zdravé a fyzicky zdatné dítě mám omylem? :lol:
Taky mám ale zkušenost, že když byl trochu starší a líp se uměl rozhlížet, přestal mu vadit šátek i poloha čelem k tělu. Takže jsem ho nemusela mučit zas tak dlouho ;-) Ochrana dítka spočívá asi především v tom, že takhle nošené působí těžší než když je čelem, není to tak pohodlné - a matka to dlouho nevydrží kvůli vlastním zádům. Na nějaké přeběhnutí, nákupy a nejnutnější utěšovačky ta chvilka klidu byla k nezaplacení. :-)

Magi
Kecalka 421 příspěvků 15.08.10 14:33

Bohunko, dobře dobře, to víš, na mě se musí po dobrým :-) No právě proto, že jsem četla o škodlivosti klokanek, jsem koupila ergonomické nosítko. Ale malá mě převezla a nelíbí se jí tam.
Tak nic, asi počkám až začne sedět a snad bude spokojená v kočáru. Ale mrzí mě to, těšila jsem se jak ji budu nostit a ono se to naší paní nelíbí…

Saxana22
Neúnavná pisatelka 16247 příspěvků 15.08.10 14:36

Magi: já zase radím vydržet :) Ona si zvykne, chce to pohyb, akci. Pohled čelem ven určitě neee, aspoň ne v nosítkách. Nina taky řvala, ale naučila se a šátkujeme do teď :)

Cappy
Kelišová 6093 příspěvků 15.08.10 14:56

No, jsem opravdu ráda, že i na emiminu je dosti „alternativek“ (ach, jak já to slovo nemusím :roll: ), které pomůžou, poradí, vysvětlí.

Magi, čelem ven opravdu ne.
Zkus pohledat na internetu, třeba na ND .
Dočteš se tam o správném ergonomickém nošení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.10 15:26

„Alternativky“ jsou jen láskyplný výraz pro příliš radikální jedince, kteří se domnívají, že musí mít pravdu, protože o tom přečetli všechno :lol: A čím jich je víc, tím víc se rozpadají na jednotlivé tábory. Dřív to bylo nosit-nenosit, to už dnes není téma, takže bylo nosit v šátku-v klokance, potom ve kterém šátku a které klokance… :-)

Osobně bych se přikláněla k tomu, aby si malá zvykala na nějaké zdravé nošení, ale jak píše Mae - na občasné poponášení (ke kterému nebudeš mít sklony, protože ti bude nejmíň pohodlné - mohu povrdit) klokanka taky dobrá, on se svět nezboří ani páteř nezbortí :-)
Zkoušeli jsme postupem času všechno možné, až se i moje dvě levé ruce naučily dobře se šátkem a bylo to… :-D Ale táta nosil v klokance, protože se šátkem neuměl. Kluka mám pohodového po všech stránkách, tak to snad následky nenechalo ;-)
Ne že bych ty ostřejší výkřiky nechápala, to co je občas k vidění, že matky vyvádějí, je vážně běs :roll:

Rasika
Kecalka 243 příspěvků 15.08.10 15:26

Omylem jsem klikla na anonym, pardon. :-)

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 15.08.10 16:48

jediné co můžu poradit, je úvaz buddha. ale nadřeš se.. našla jsem jediný popis úvazu, kdy je - alespoň podle mého a manželova názoru - poloha relativně dobrá, většinou jsou to obrázky dětí visících jako v klokance.. :( určitě to není ideální a není to na dlouhodobé nošení, ale to zoufalství, kdy dítě řve a řve a řve.. si umím představit.. :-(
ze všech řešení se mi tohle zdálo nejméně špatné..
a neboj se, ona si časem zvykne.. :wink:

http://www.babysatky.cz/index.php?…
(buddha v kříži s kapsou)

Novire
Neúnavná pisatelka 19825 příspěvků 15.08.10 17:29

Holky mají pravdu, ergonomické nosítko s možností nosit čelem dopředu není.
Kromě toho, že klokanky nejsou ergonomické, nejsou ani moc pohodlné pro nosiče (nedá se v nich nosit težší dítě) a většinou nejsou určené pro nošení na zádech.
Kromě úvazu Budha, který nahrhuje Nataša (jako není to ideální, ale na krátké nošení to snad vadit nebude) můžete zkusit nosit na boku nebo na zádech. Záleží, jestli a jak dobře ti malá drží hlavičku.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Úsměv, reformy a ženy! Co skrývá saúdský princ bin Salmán?

Teprve minulý rok se stal korunním princem Saúdské Arábie, a to v podstatě... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >