Ergobaby adapt nebo manduca?

5.2.20 13:56

Ergobaby adapt nebo manduca?

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Rozhoduju se, které nosítko pořídit. Dcera má 5 měsíců a zatím nosím v šátku. Rozhoduju se mezi ergobaby adapt a manducou. Poradíte které je lepší nebo které vám víc vyhovuje. Děkuji ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16
5.2.20 13:59

Já mám Ergobaby Omni 360 Cool Air. Je super a dá se nosit i obličejem dopředu, když už mimčo nechce koukat do výstřihu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
5.2.20 14:03

@Bub.leee ahoj mnohem lepší a pohodlnější pro dítě i nosícího jsou šátková nosítka. Dělají se i rostoucí, že vydrží déle. Manduca je dost tvrdé nosítko a vydrží cca do 1 roku. Kdybych měla volit mezi těmito dvěmi, volila bych Manducu. Ale na trhu je v dnešní době spousta mnohem lepších nosítek. Klidně mrkni do FB skupiny Nosíme děti, najdeš tam jak přehled vhodných nosítek, tak spoustu zkušených maminek, které ti poradí. ;) Já mám Monilu Uni a jsem s ním naprosto spokojená. Dcera by se mi do Manducy v 6 měsících už skoro nevešla, má 72 cm a cca 10 kilo :mrgreen: tak ať dobře vybereš a dobře se ti nosí :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
5.2.20 14:05

@PeeTeee obličejem od sebe to není vůbec vhodné pro mimčo, nikdy při takovém nošení nedosáhneš ergonomické polohy dítěte a navíc je mimčo přehlcené podněty z okolí. Starší děti, které už samy sedí je možné dát v nosítku na záda, odkud mají dostatečný přehled. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3655
5.2.20 14:13

Manduca jsem nezkoušela. Ale ergobaby ano. A tady za mě ne. Hrozně mě bolela ramena. Myslela jsem si že je to normální :lol: nosím dítě v nosítku Aloe (fb prodejce) a je to teda nebe a dudy… Dá se nosit na zádech, a ramenní popruhy se dají nosit křížené, a má hodně široký bederák takže váha se rozloží… Jinak bych si koupila třeba Lenku nebo monilu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
5.2.20 14:18

@Leviatan přesně, Ergobaby je předražené, nepohodlné a nevhodnè. Adapt je z toho nejmenší zlo, jinak jsou to visítka. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
5.2.20 14:22

Manduca vydrží cca do roka, jsou i mnohem lepší značky. Co třeba Rischino, Sestrice nebo Jožánek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 14:26

@LenaMarry už jsem napsala i na fb na nosící skupinku, půjdu na sraz a nějaké nosítka vyzkouším :) děkuju za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
5.2.20 14:27

Navíc, teď jsem zjistila, že vzhledem k tomu, že má Ergobaby Adapt málo látky mezi nožičkama, tak vydrží max.do 10 měsíců, aby splňovalo podmínky ergonomického nošení. A to už je opravdu hodně málo muziky za moc peněz. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1130
5.2.20 14:28

@Bub.leee :palec: tak ať dobře vybereš a jste oba s prckem spokojení. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
5.2.20 14:29

Já mám Ergobaby, už staré, z doby, kdy v podstatě existovalo jen to ergo a manduca. A stezovat si rozhodne nemuzu. Nosim v tom už třetí dítě a pořád vypadá, jako nové, nikde žádné opotřebení. A to ho rozhodně nešetřim. Záda mě z něj bolely jen jednou, a to kvůli tomu, že jsem ho měla špatně nastavený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.20 14:39

Ja mam Manducu a jsem spokojena, nosim v ni obcas i ted, a to ma syn uz 15 mesicu a kolem 80 cm, ale uz je to hranicni. Zpocatku mi nejvic vyhovovalo Storchenwiege, ale z toho rychle vyrostl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
791
5.2.20 15:10

Oboji jsou nositka z tuhym bederakem. Jako satek to nebude ;) pohodlnejsi jsou satkova nositka. S tvrdsim je Monilu, Zumbucca, s mekkym Eli handmade treba. Stredni cesta LennyLamb. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3655
5.2.20 16:08

@LenaMarry já zkoušela adapt a nic moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
10.2.20 13:09

Určitě Ergobaby