Espressovač - jaký vybrat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

XYZ1234
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 22.01.18 09:00
Espressovač - jaký vybrat?

Pěkné dopoledne.
Nenašla jsem v diskusích nic aktuálního, tak zakládám novou. Chystám se koupit espressovač, ale nemám žádné zkušenosti, takže prosím o rady. Chtěla bych přístroj max. do 15 tisíc, takže žádnou profesionální záležitost, prostě stroj na doma, který zvládne připravit denně pár káv. Mletí zrnkové kávy je u těchto přístrojů samozřejmost. Docela se mně líbí funkce auto-cappuccino. Rozumím tomu dobře, že to samo připraví jedním stiskem kapučíno, nebo jen že to má nádobku na napěnění mléka? Pokud to má ale nádobku na mléko, tak je taková ta tryska? Obecně dotaz zní - co doporučíte v přijatelné cenové hladině do rodiny, kde se pije nejenom presso, ale i kapučíno, latté, nechci nic složitého na ovládání a taky snadnou údržbu. Předem děkuji za zasvěcení do problematiky a také za případné tipy na konkrétní modely, které se Vám osvědčily.
Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 22.01.18 09:43

Ahoj ja mam doma krups da se zvolit jemnost mleti kavy.. nemame s nadobkou na mleko ale jen s tryskou.. koupila jsem v lidlu napenovac mleka za par stovek a je to raz dva.. nez se mi pripravy kava mam i penu.. je super ze se da vybrat tepla nebo studena pena.. na udrzbu je to snadne napenovac jen vyplachnes a co se presovace tyce.. tak si muzu zvolit procisteni trysek pred pripravou kavy a jednou za cas me sam upozorneni na cisteni „vnitrku“ hodum cistici tabletu dam pod trysky vetsi nadobu kam odteka voda a za par minut je vycisteno ;)

Premek_Orac
Závislačka 4411 příspěvků 22.01.18 10:07

@XYZ1234 Moje zkušenost je, e když je to pouze pro rodinný provoz, nebo malou firmu, tak je nejlepší normálně to dělat z kapslí nesspresso. Přístroj od cca 2 tis., jedna káva cca 10 korun.
A to si myslím, že na kávu jsem celkem pes…
V Itálii mi majitelé bister tvrdili, že v přepočtu pod 100 tis. korun dobrý přístroj nepořídíš, že nejdůležitější je čištění, čerstvost upražené kávy, a prakticky neustálý provoz a schopnost přístroje vytvořit vysoký tlak.

XYZ1234
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 22.01.18 10:29

@katkalaila děkuji za tip. Já jsem chtěla vše v jednom přístroji, pomalu se do kuchyně nevejdu, tak mně to přijde co se týče místa praktičtější, na druhou stranu potřebuji taky, aby se ta nádobka na mléko dobře čistila, což nevím, jak dobře to jde, pokud je to jeden velký stroj. Ještě to zvážím.

@Premek_Orac děkuji, ale Dolce Gusto mám, právě jsem si chtěla dopřát něco „lepšího“.

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 22.01.18 10:37

@XYZ1234 nemas zac ;-) jen bych rekla ze z penovace je pena lepsi :lol: a dyl vydrzi na kave ;-) kdyz delam z vychlazeneho plnotucneho mleka je to jak slehacka :mrgreen: :mrgreen: a ten penovac neni moc velky je jak sklenice od okurek rozmerove ;) me prijde treba neprakticke.. tu nadobku na mleko pak uklizet zpet do lednice nebo mleko vylit :lol: :lol:

Premek_Orac
Závislačka 4411 příspěvků 22.01.18 11:02

@XYZ1234 Proto doporučuji Nespresso. Vyzkoušej v jejich prodejně, na Černém mostě nebo na Chodově. Fakt budeš překvapená.
Z kapslí doporučuji,,Roma."

XYZ1234
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 22.01.18 11:24

@Premek_Orac chutnal jsi někdy z Dolce Gusto? Je to opravdu takový chuťový rozdíl?

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 22.01.18 11:35
@XYZ1234 píše:
@Premek_Orac chutnal jsi někdy z Dolce Gusto? Je to opravdu takový chuťový rozdíl?

Nespresso mi přijde o něco lepší než Dolce Gusto, ale chutnala jsem to jen parkrát někde na návštěvě, doma mám Juru, ale nevím přesný typ :think: Už ho mám několik let a stále spokojená, v kanceláři máme DeLonghi.

Premek_Orac
Závislačka 4411 příspěvků 22.01.18 11:58

@XYZ1234 Řekl bych, že velký.
Nejsem barista, ale kávy mám vypito fakt hodně a nejlepší bude, když to opravdu někde zkusíš. Každému chutná něco jiného (tak jako u vína), ale fakt jsem přsvědčený o tom, že kávu z Nespressovače nerozeznáš od kávy z pressovače do hodnoty nějakých 30-50 tis. korun.
Nově jsem zahlédl, že do Nespresso přístrojů začal nabízet kapsle Starbucks, ale nezkoušel jsem, Starbucks využívám zcela vyjímečně, oproti třeba Alza café nebo Ema espresso bar v tom nevidím smysl.
@Wani DeLonghi jsem zažil před lety ještě jako zaměstnanec, také byl na kapsle (tuším se tam dávaly Lavazza) a to nebylo špatné.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 22.01.18 12:38

@Premek_Orac My nemáme na kapsle, ani jsem nevěděla, že na kapsle DeLonghi dělá. My tam máme i mlýnek na kávu, takže si děláme dobrou čerstvou :)

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2061 příspěvků 22.01.18 13:15

Mam oboje, kavovar na zrna i nespresso. Kaovvar na zrna dobre slouzi dva roky, problem je jen ten, ze je vzdy treba udelat jednu kavu bez vypiti, protoze tak 2g kavy zustavaji v mlynku a tim padem to castecne dela kavu z „vycpele“ kavy. Nikdy neni ta crema na prvni kave takova, jako na druhe v poradi. Jediny kavovar, ktery ma tohle vyresene, je Melitta, tam mlynek mele jeste naprazdno par vterin po namleti, takze je mlynek cisty. Jinak je to problem vsech automatu. Nekomu to treba nevadi, ze kava neni 100% cerstva, ale me ano. No a Nespresso jsem dostala k Vanocum, urcene do prace a po skoro mesicnim domacim pouzivani jsem si ho koupila i domu, jinak bych ho do te kancelare neodvezla :mrgreen: Je to nova Creatista a ty mlecne kavy jsou jednim slovem uzasne. Samozrejme, nekoupila jsem ho za ceskou cenu, to bych si nechala zajit chut. Ten do kancelare mi koupili tchani ve slevach a domu jsem si koupila o neco malo nizsi typ, nehodici se vanocni darek na ebay za necele £200 (a mam k tomu i £75 na kapsle). Stridam teda oba stroje, na mleko uz pouzivam jen Nespresso. No a s Dolce Gusto se to srovnat neda, to je uplne neco jineho, maji to nasi a z toho opravdu espresso nevypiju, delam si v tom jen ranni americano a pak cokoladu.

Jinak, pokud automat, tak bych brala jen Juru nebo Melittu.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2061 příspěvků 22.01.18 13:20

@Premek_Orac Starbucks kapsle pro mne nic moc, ale ja nemam rada ani starbucks jako takovy, prijde mi, ze maji vsechnu kavu spalenou, preprazenou. Kazdopadne ale zacaly se delat kapsle L'Or, ktere jsou z hliniku, uplne jako Nespresso a ty jsou moc dobre. Nespresso original porad vede, ale tyhle se daji sehnat i za polovicni cenu.

Premek_Orac
Závislačka 4411 příspěvků 22.01.18 14:25

@Wani Ano, vím, dokonce pokud by někdo hledal domácí pressovač v rozumné cenové kategorii, tak to asi není špatná volba. Mě tehdy právě zaujalo to, že byl na takové plastové kapsle s papírovým filtrem.

Premek_Orac
Závislačka 4411 příspěvků 22.01.18 14:27

@ELIbeta Já je asi zkusím, zkouším různé alternativní, vždy si dovezu velkej nákup z Itálie :-) a zkoušíma zkouším. A zatím na ty originální nic nemělo. Někdy to nebylo špatné, ale kousek chyběl. Z těch alternativních mohu doporučit třeba Pellini, velmi dobrá Arabica, ale jestli se prodávaj někde v Čr nevím.
S názorem na Starbucks souhlas.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2061 příspěvků 22.01.18 14:51

@Premek_Orac souhlasim, na originalni nema nic. A ja celkem odmitam kupovat nahrazkove za stejnou cenu jako Nespresso, takze treba Pellini jsem jeste nezkusila, u nas jsou drazsi nez Nespresso a na slevu jsem zatim nenarazila. L'Or jsou dobre, v obchodech u nas prodavaji takove ty zakladni asi ctyri druhy + nejake lungo, ale pres internet prodavaji asi 20 druhu, zatim je tu mam neotevrene, dobiram ty z obchodu. Jejich Ristretto a Ristretto od Nespressa je rozpoznatelne, Nespresso lepsi, takze L'Or si radsi dam s mlekem. Ale L'Or cervene (myslim Splendite) mi chutna hodne jako espresso a hnede (Forza) take. Od Nespressa mam nejradeji Arpeggio, Roma a Ristretto.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Milion donesla v igelitce do baru! Svědek vypověděl, jak Řepka prodával auto, které mu nepatřilo

Ostře sledovaný soud s bývalým fotbalovým reprezentantem Tomášem Řepkou (44)... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >