Ex vyzvídá u dětí

Anonymní
16.9.20 14:20

Ex vyzvídá u dětí

Prosím o radu jak se bránit. Ex od nás před delší dobou odešel, rozvedli jsme se. Já mám nového partnera, odstěhovali Jsme se K němu a ex nyní od dětí vyzvídá. S přítelem předěláváme kuchyň a včera syn přišel s tím, že ex se ptal, jestli už u nás byl ten pán pro staré spotřebiče (prodáváme a měníme za nové), proč už nemáme hotovo, jestli máme myčku, pověšené obrázky atd. Radila jsem se na soc., kde mi řekli, že to jsou soukromé věci a aby děti říkaly, že neví. Ex na ne ale tlačí a kontroluje nás dál, děti se bojí, aby na ně nekřičel, tak raději řeknou. Když mu říkáme, že nám to vadí, tak prý jen zjišťuje v čem děti žijí. Ale k čemu potřebuje vědět, jakou barvou máme vymalovanou ložnici a jak se to týká dětí, nechápu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1031
16.9.20 14:23

To měli na sociálním odboru radost. To myslíš vážně, že se o tomto chodíš radit? Vždyť je to jejich otec, tak se zeptá, no. Co je na tom tak tajného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19137
16.9.20 14:29

To ti opravdu poradili ba ospod? Soukrome veci to jsou, ovsem hsou to soukrome vdci i tvych deti, kterych je ex otec. Proc ti to vadi? To jsou banality, ktere clovek rekne i kolegyni v praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9522
16.9.20 14:29

A co je na tom tak špatného, že se ptá? Nechala bych to být…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
581
16.9.20 14:30

Partnerova ex taky vyzvida, i osobni veci o me a o mem nynejsim tehotenstvi. Nelibi se mi to, ale neudelam s tim nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22393
16.9.20 14:33

Já se dítěte ptám, co jedli v škole, s kým ho paní učitelka posadila, jak vypadá ten nový klouzací domeček v družině, s jakým obrázkem má spolusedící kufřík, jaká byla paní učitelka na sup nebo praktikantka v družině…
Nevím, jestli by mě taky dítě nemělo dát na sociálku, že se moc stará,.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 14:37

Špatně na tom je to, že tam pak děti nechtějí, aby táta zas nevyzvídal, jestli máme doma nějakou novou věc, kam jsme ji dali, kde jsme ji koupili, jestli jsme tam jeli autem, jestli jely i děti, v kolik jsem šla spát atd.

Já teda nemám za potřebí řešit jeho barvu ložnice a další soukromé věci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 14:38

@Svistice a taky na něj zařveš když neodpoví?

• Citovat
  • Nahlásit
3250
16.9.20 14:40

Kolik je dětem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1168
16.9.20 14:41

Spis tedy reste to chovani k detem, nez vyzvidani. Kdyz reknou, ze nevi, tak na ne rvat nebude? A zadruhe by mi vadilo ucit je lhat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36152
16.9.20 14:42

Neres to. Deti bud at rikaji, ze nevi nebo to nech byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22393
16.9.20 14:44
@Anonymní píše:
@Svistice a taky na něj zařveš když neodpoví?

No, pokud se mnou odmítá komunikovat, tak tak mu vysvětluji, že na dotaz se má slušně odpovědět.
Byť by ta odpověď měla být „Proč se ptáš/nechce se mi o tom bavit“ nebo třeba ve vašem případě „Zeptej se maminky“.

Pokud ex řve na děti kvůli hovadinám, není problém v tom, že se vyptává, jak se děti mají, co je doma nového, v jakém prostředí žijí. Problém je jeho komunikační styl. Řvát na ně asi bude, i když nesní večeři nebo si třeba nevyskládají prádlo do komínku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.20 14:45

Děti jsou na prvním stupni ZŠ. Některé věci mu přestaly říkat samy, jelikož se mu nelíbilo že jsme si něco pořídili, tak před nimi nadával.

• Citovat
  • Nahlásit
2534
16.9.20 14:53

No ona hranice mezi projevením zájmu a vyzvídáním až špehováním je tenká. Ta rada z OSPOD je tak tupá, že věřím, že přesně tohle dámy vypustily z úst. Pokud je dětem „vyzvídání“ i vyzvídání nepříjemné, nacvičuj s nimi asertivní chování : „o tom se nechci bavit“ je mi velmi nepříjemné, když se mě moc vyptáš, nebudu už odpovídat". A ty si z toho přestaň dělat hlavu i téma. Vem to s humorem, jestli je ex lehce psycho tak tohle zabírá lépe než se zapojit do jeho příběhu nebo s ním bojovat. Do otevřených dveří se blbě kope. Pokud na děti nějak pravidelně řve nebo je emočně trestá, tak to přitlač na OSPOD, ať to s ním řeší, mohou vám jako výchovné opatření nařídit konzultace v poradně, pokud to vyhodnotí jako zájem dětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23440
16.9.20 14:58

Kolik je dětem?
Jinak se budou bránit pětiletí a jinak čtrnáctiletí.
Upřímně, já se syna taky vyptávám. Ono na co se pořád taky vyptávat…nemůže i tohle být důvod? Když mi třeba syn od táty volal a že si chce povídat, tak sem se taky vyptávala (co uvařila teta k večeři, jestli už má v pokojíčku tu novou skříň, prostě blá blá blá :oops: :mrgreen: aniž by byl důvod ten, že vyzvídám, jak žije bejvalej. Občas samozřejmě ze syna vypadne i nějaká osobnější informace, ale tak to holt je, mladej ještě neví, co je vhodný a co ne…).
Já to beru tak, že jestli můj ex nějak zúročí informaci, že novej strejda má maminku rád a koupil jí červenou kytku, nechť je mu přáno :jazyk: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama