Reklama

Excel - jak na automatické vypočítávání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SarkaNovo
Závislačka 3389 příspěvků 03.01.17 11:31
Excel - jak na automatické vypočítávání?

Ahoj, můžete mi prosím jako blbcovi napsat, jak mám udělat, aby se mi v jednom sloupečku automaticky znásobil výsledek?
Např. mám v jednom sloupci 10 kusů, v druhým sloupci cenu 150 za jeden kus a potřebuji vedle aby se mi to rovnou znásobilo, automaticky abych tam měla 1500,–.Excel už jsem nepoužívala léta a jsem úplně praštěná, vůbec nevím jak na to.
Děkuji strašně moc :mavam:

Reklama

Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 03.01.17 11:33

@SarkaNovo já do toho okýnka, kde chci výsledek napisu = a označím jednu buňku * druhou buňku a enter

Salorka
Závislačka 4184 příspěvků 6 inzerátů 03.01.17 11:35

Nebo vložit funkci do toho okénka, kde chceš výsledek a vybratu buňky - ale nejjednodušíí je jak píše @sisk

Vokaju
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 03.01.17 11:36

Do buňky, kde chceš výsledek napíšeš = a pak klikneš na buňku s prvním číslem, napíšeš * a na buňku s druhým číslem a dáš enter. Pokud máš víc řádků, tak to pak jen natáhneš za čtvereček na okraji buňky s výsledkem. Snad je to pochopitelné. :D

SarkaNovo
Závislačka 3389 příspěvků 03.01.17 11:39

Moc díky, to jsem přesně dělala, ale píše mi to tam HODNOTA a tak jsem myslela, že dělám něco blbě… :oops:

zelenoockaa19
Zasloužilá kecalka 962 příspěvků 03.01.17 11:47

Zkus si zvětšit okénko popřípadě kliknout na buňku pravým tlačítkem myši - formát buněk - číslo…:)

Ornwen
Závislačka 4242 příspěvků 1 inzerát 03.01.17 12:36
@SarkaNovo nejspíš nemáš čísla jako čísla (viz
@zelenoockaa19 píše:
Zkus si zvětšit okénko popřípadě kliknout na buňku pravým tlačítkem myši - formát buněk - číslo…:)

a nebo používáš desetinné tečky místo čárek (záleží na nastavení konkrétního počítače, potažmo excelu) Stačí použít to druhé

SarkaNovo
Závislačka 3389 příspěvků 03.01.17 13:14
@Ornwen píše:
@SarkaNovo nejspíš nemáš čísla jako čísla (viza nebo používáš desetinné tečky místo čárek (záleží na nastavení konkrétního počítače, potažmo excelu) Stačí použít to druhé

Už mi to jde!
Díky, díky moc!!!Jste zlatíčka všichni! :srdce:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama