Exekuce a přivýdělek

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.1.22 15:16

Exekuce a přivýdělek

Ahoj všem,
NENÍ TO ANI TAK OTÁZKA, spíš fňuk nad tím, jak jsem blbá :lol:
ocitla jsem se v docela blbé situaci, za kterou si můžu sama. Kdysi jaem si půjčila peníze a teď to došlo do bodu, kdy mám obestavěný účet, na který mi chodí výplata z práce.
No rozhodla jsem se následovně. Vzhledem k tomu, že se jedná o exekuci ve výši asi 300.000, plus k tomu potřebuji doplatit i další dluhy, rozhodla jsem se, že jim nechám v práci ten stejný účet jako doposud (v práci mi strhnou z platu část na exekuci a na účet bude chodit jen nezabavitelné minimum, které tam prostě chodit nechám).
No a rozhodla jsem se, že.. v nedaleké minulosti jsem to už dělala, kromě práce budu dělat ještě společnici. Dá se tím dobře vydělat, rozhodla jsem se tak z důvodu, že to chci co nejdřív zaplatit a mít z krku, nesnáším se za to, nesnáším se momentálně za všechno, ale snažím se zachovat chladnou hlavu a situaci vyřešit.

Měl někdo podobný problém? Nechci tady pod příspěvkem číst narážky typu, že jsem sociální odpad a podobně, jde mi pouze a čistě jen o to, zda má někdo podobnou zkušenost :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1190
17.1.22 15:31

S nesnášením sebe sama mám bohatou zkušenost. Ale jedno vím, kdybych šla dělat společnici, můj vztah k sobě by to nevylepšilo. Udělala jsi jednu chybu. Malou a blbou. Nedělej další. Někdo ti může ublížit, můžeš něco chytit, staneš se navždycky vydíratelnou.. Máš na to právo, je to tvoje volba, ale řekla bych, že za ty prachy to nestojí. Drž se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8520
17.1.22 15:32
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
NENÍ TO ANI TAK OTÁZKA, spíš fňuk nad tím, jak jsem blbá :lol:
ocitla jsem se v docela blbé situaci, za kterou si můžu sama. Kdysi jaem si půjčila peníze a teď to došlo do bodu, kdy mám obestavěný účet, na který mi chodí výplata z práce.
No rozhodla jsem se následovně. Vzhledem k tomu, že se jedná o exekuci ve výši asi 300.000, plus k tomu potřebuji doplatit i další dluhy, rozhodla jsem se, že jim nechám v práci ten stejný účet jako doposud (v práci mi strhnou z platu část na exekuci a na účet bude chodit jen nezabavitelné minimum, které tam prostě chodit nechám).
No a rozhodla jsem se, že.. v nedaleké minulosti jsem to už dělala, kromě práce budu dělat ještě společnici. Dá se tím dobře vydělat, rozhodla jsem se tak z důvodu, že to chci co nejdřív zaplatit a mít z krku, nesnáším se za to, nesnáším se momentálně za všechno, ale snažím se zachovat chladnou hlavu a situaci vyřešit.Měl někdo podobný problém? Nechci tady pod příspěvkem číst narážky typu, že jsem sociální odpad a podobně, jde mi pouze a čistě jen o to, zda má někdo podobnou zkušenost :)

Zariď si insolvenci. To je sice těžká, ale slušná cesta, jak z toho ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.22 16:08

No je to poněkud… kreativní řešení nedobré situace a řekla bych, že dost závisí na tvém továrním psychickém nastavení. Pokud jsi realistka a tvrdá životem ošlehaná holka, tak si troufám říct, že to není špatné řešení. Pokud bych na to nahlížela z pozice moralisty a etiky, bylo by to spíše odsouzeníhodné. Zřejmě bych doporučila insolvenci, ale to je také značně trnitá (a dlouhá) cesta. Musíš si sama odpovědět, co preferuješ a jak psychicky zvládneš prodávání sebe sama. Každopádně přeju, ať to rozlouskneš co nejdříve a oddlužíš se. :kytka: Snad i ta finanční gramotnost by mohla touto zkušeností přijít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35645
17.1.22 16:34

Jakou společnici - ku..vu jsi dělala. Teď budeš totéž a ještě zadlužená.300 tisíc, na to musí být talent.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
8.2.22 20:24
@Burj Chalifa píše:
Jakou společnici - ku..vu jsi dělala. Teď budeš totéž a ještě zadlužená.300 tisíc, na to musí být talent.

Aspoň se to nějak snaží vyřešit - spousta lidí přejde do šedé ekonomiky, v exekuci přežívají prakticky trvale a přitom se dopouští podvodu - minimálně na věřitelích.

Když ženská žije (rozuměj i souloží) s chlapem jenom kvůli tomu, že by odchod finančně nezvládla (a že takových je), tak je to prakticky to samé. Ne nadarmo se tomu říká „nejstarší řemeslo“…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat