Exekuce bez upozornění ?

Anonymní
14.11.18 06:05

Exekuce bez upozornění ?

Dobrý den všem. Mám takový dotaz, najde se tu někdo, komu přišel „EXEKUČNÍ PŘÍKAZ
K PROVEDENÍ EXEKUCE SRÁŽKAMI ZE MZDY A JINÝCH PŘÍJMŮ“ bez jakéhokoliv upozornění? Včera mi tohle přišlo do datové schránky, kterou mám již mnoho roků. Z jakési jistiny 4700,–kč pomalu 30 000,–kč. Exekuci na mě podal v roce 2013 býv. přítel. To jsem z toho vyčetla. Nic mi nepůjčil, ale bydlela jsem u něj. Nerozešli jsme se v dobrém a dnes, k mé smůle je z něj také exekutor. Jsem docela zoufalá, protože jsem na RD a prostě nevím, co budu dělat. Na právníka nemám a peníze na zaplacení také ne. Přijde mi, že v tomhle státě to funguje tak, že kdokoliv na Vás podá exekuci (řekne, že jste třeba nezaplatili nájem), nikdo Vám nedá vědět a pak jste v pytli. :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Verun83
14.11.18 06:11

Mas papir, ze najemne u nej si nemusela platit? Pokud ne, bohuzel muze najemne takto vymahat. Jsou i bezplatne pravni poradny. Zkus hledat a poradit se. Peknej hajzlik teda. Zkusila bych kontaktovat primo jeho a proste se s nim domluvit. Proc te tedy neurgoval o platby atd. Treba vyjde vstric, pokud jste se rozesli v ,,dobrem,,.

• Nahlásit
  • Citovat
Verun83
14.11.18 06:14

A pokud vim, vzdy mas nejakou dobu na odvolani. Melo by to byt i na te exekuci. Fakt se zkus nekde poradit. Pravni rada zas nestoji tolik, i kdybys sla nekam za pravnikem.

• Nahlásit
  • Citovat
2413
14.11.18 06:20

Ale nikde neni dukaz jestli si u nej bydlela nebo jen prespavala, ani jak dlouho. Jak tohle muze on dokazat, ze mu dluzis? On nema papir, ze si mu neco mela platit, nebo ze mu dluzis a ty taky ne - slovo proti slovu, bych rekla? Bez papiru tebou podepsaneho, kde je castka atd muze podle me uplny prd. To by pak mohl kazdy na nekoho prstem ukazat. Vezmi si pravnika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.18 06:21

@Verun83 No, budu muset, protože už ničemu nerozumím.

• Nahlásit
  • Citovat
1069
14.11.18 06:34

Ahoj, exekuce musí vzniknout na základě nějakého pravomocného titulu ( platební rozkaz, rozsudek, trestní příkaz apod…) a ten musí projít soudem. Měla by jsi být soudem informována že je proti tobě vedeno řízení - možnost nahlédnout do spisu, podat odvolání, účastnit se jednání. V případě nedoručení a nevyhledání můžeš být zastoupena opatrovníkem…což je myslím v tvém případě blbost, když máš datovku.

Zkus se na ten příkaz ještě jednou podívat zda je tam ten titul. Mě to přijde že tvůj povedený ex to na tebe zkouší, protože tomu nerozumíš a třeba se chytneš a zaplatíš. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4361
14.11.18 06:58

Mě to přijde taky divoký, zvlášť pokud je exekutor ten, kdo na tobě vymyha peníze.
Na tomhle bych nešetřila a poradila se. Je lepší zaplatit třeba 2t za právníka než 30t za něco, co nemusíš. A pokud je to nějaká kulisarna od bývalého, ještě bych na něj podala stížnost k exe komoře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3357
14.11.18 07:16

Mam pocit ze jsem slysela ze nemuze byt provedena exekuce bez predchoziho upozorneni a moznosti dluh splatit. Tech upozoreni chodi vice a je to dane zakonem. Navic poplatky spojene s exekuci myslim do 10k jsou snad jen neco do 2k, kdyz sou uhrazeny do 15ti dnu. Potom castka nesmi snad prevysit samotny dluh. :think:
A mimochedem, exekuce se nesmi dotknout socialnich davek. Včetně rodicovskeho prispevku, pridavku atd. Takze ti ani nemuze banka blokovat ucet kdyz dodas od kud penize pochazi.
Cele mi to prijde jako hnusarna od expritele.Urcite se informuj u pravnika, jsou taci co maj prvni hodinu ci prvni konzultaci zdarma. Nebo i na netu najdes pravni poradnu po siti ci telefonu. Jestli je na druhe strane pravnik ti nikdo sice nezaruci,ale poradit umi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.18 07:26

@Poiu Já tomu taky nerozumím. Už jsem psala do bezplatné poradny a hledám na internetu co se dá. V těch dokumentech se nevyznám, dočetla jsem se jen, že listina je 4700,–kč ale s poplatky, když to zaplatím do 30dnů, tak 24 000,–kč. Jinak mi prý sáhnou na peníze. Je tam třeba i toto

„Při splnění vymáhané povinnosti ve lhůtě do 30 dnů ode dne doručení této výzvy náleží soudnímu
exekutorovi odměna snížená o 50 % a paušální částka náhrady hotových výdajů snížená o 50 % (částky
uvedeny v tabulce č. 1)“

• Nahlásit
  • Citovat
735
14.11.18 07:29

Zavolej si na úřad prace a pozadej o bezplatnou právní poradnu.klidne bych zavolala i na svaz exekutorů a poradila se.tohle je hodne mimo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
735
14.11.18 07:31

A ani ten text mi přijde zvláštní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2955
14.11.18 07:32

V první řadě dojdi na soud a podej odvolání na neplatné doručování pokud jsi si 100% jistá, že ti do datovky nic nepřišlo kromě exekuce. Částky za právníka nejsou vůbec vysoké, mi za zastupování právníkem dali 1200 kč společně s plnou mocí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
14.11.18 07:38

Najdi si nějakou nejbližší občanskou poradnu, Poradnu při finanční tísni nebo poradnu Člověka v tísni. Přes mail Ti moc nepomůžou, musí vidět podklady (pokud jsi jim příkaz neposlala). Co je v exekučním příkaze jako podklad pro zahájení exekuce - na základě čeho byla nařízena?
Exekuce účtu a exekuce příjmu jsou dvě různé věci, navíc ne všechny dávky jsou nepostižitelné (např. rodičák je) - ale zas se u nich jedná o výši nezabavitelné částky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
282
14.11.18 07:38

pokud chces, posli mi sz a v ni ofocene papiry, co ti dosly… svoje jmeno, dat.nar i bydliste si kdyztak zacerni… kouknu se na to a napisu, co a jak dal… delam v tom…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
14.11.18 07:41

Jinak obecně, exekuce nemůže být NIKDY nařízena jen tak, nařizuje ji soud a musí mít pro ni podklad (neřeším teď správní, daňovou exekuci atd., ale i pro ty musí být podklad).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama