Reklama

Exekuce bývalého manžela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 20:59
Exekuce bývalého manžela

Radsi prosim jako anonym. nechci, aby to vsichni vedeli.

s manzelem nam to nevyslo a po rozvodu se odstehoval na bali. zustalo po nem pres 40 exekuci. vypadal opravdu uspesne a i byt byl napsany na me, vubec jsem nad tim tehdy nepremyslela. az po rozvodu mi doslo, ze veci byly jinak. mam ale strach z exekutoru. ex nekomunikuje a vsechna posta od soudnich exekutoru chodi k nam. samozrejme trvaly pobyt ma na radnici, ale nahlasil si jako dorucovaci adresu k nam domu a s tim nic neudelam. exekutory to nezajima. celkem mi zatim 3 nalepili na dvere vyhruzky, ze odvrtaji dvere. resila jsem s advokatem a ten mi naopak rekl, at exekutory nekontaktuju, protoze me muzou kvuli te dorucovaci adrese zkouset dal vydirat.

mam fakt strach o vsechno, 2 doma deti a nemuzu spat.

alimenty mi kazdy mesic chodi, zustal mi byt a nove auto, takze nemusim nastesti resit financni problemy. exekuce se me taky netykaji, protoze dluhy pochazi z doby pred uzavreni manzelstvi.

jak dlouho se budou ty dluhy tahnout? uz prisly nejake dopisy o ukonceni pro nemajetnost, ale zase chodi nove exekuce. asi se problemu nikdy nezbavim :(((((

Reklama

Reakce:

Netopirek
Echt Kelišová 7743 příspěvků 07.02.18 21:35

Zkusila sis sama projet exmanžela v registru, kde všude dluží?

A ty mu nemůžeš zrušit doručovací adresu? Jak to? 8o

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 07.02.18 21:49

Pokud byly z doby před manželstvím tak to bych projednala s advokátem. Dluh sice vznikl před, ale exekuce za doby trvání. Asi bych ale přemýšlela nad prodejem bytu. Tím by ti přestaly chodit jeho platební výzvy a koupila si jiné bydlení.

90-60-90
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 07.02.18 22:03

Pokud nechceš dostávat dopisy domů, zařiď si datovou schránku, pro fyzické osoby nepodnikající. Mám jí také, tam mě chodí vše z úřadů.
Sice na Tebe nebude zvonit pošťák, bude Ti doručeno do datové schránky, dál už je jen na Tobě, jestli klikneš a dopis otevřeš. Doporučuji dopisy číst. ;)
Jen, ještě takové malé info, které jsem také nevěděla, domnívala jsem se, že dopis je doručený, když ho v datové schránce otevřu kliknutím, dopis je doručený, když se do schránky přihlásíš, to si najdi na stránkách datové schránky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 22:07

Ted jsem si ho pred chvilkou prolustrovala, 47 exekuci. adresa pro dorucovani je v evidenci obyvatel, to muze zmenit jen on sam. trvalak a adresa pro dorucovani jsou 2 ruzne veci. pravnik mi rekl, ze si muze nastavit adresu do indonesie, ale on nechce nic resit.

byt prodavat nechci, prijdu o spoustu penez. pocitala jsem a dostala k cislu pres milion. dan, realitka, vybaveni podle nasich predstav. dluh vznikl pred manzelstvim a ja jsem ze vseho venku.

netusite, jestli existuje jeste jina cesta?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 22:10
@90-60-90 píše:
Pokud nechceš dostávat dopisy domů, zařiď si datovou schránku, pro fyzické osoby nepodnikající. Mám jí také, tam mě chodí vše z úřadů.
Sice na Tebe nebude zvonit pošťák, bude Ti doručeno do datové schránky, dál už je jen na Tobě, jestli klikneš a dopis otevřeš. Doporučuji dopisy číst. ;)
Jen, ještě takové malé info, které jsem také nevěděla, domnívala jsem se, že dopis je doručený, když ho v datové schránce otevřu kliknutím, dopis je doručený, když se do schránky přihlásíš, to si najdi na stránkách datové schránky.

ale to je na jmeno exmanzela, me se to netyka. dopis se doruci vhozenim nakonec do moji schranky.

90-60-90
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 07.02.18 22:38
@Anonymní píše:
ale to je na jmeno exmanzela, me se to netyka. dopis se doruci vhozenim nakonec do moji schranky.

aha, tolik práce mě dalo napsat o datové schránce a stejně je to k ničemu :* to je tedy fakt blby, třeba tady bude někdo, kdo to rozlouskne ;) :kytka:

tygrik89
Kecalka 108 příspěvků 10.02.18 19:07

Na urade jde zrusit trvale bydliste, vrele doporucuji udelat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.18 16:37
@tygrik89 píše:
Na urade jde zrusit trvale bydliste, vrele doporucuji udelat.
vsechna posta od soudnich exekutoru chodi k nam. samozrejme trvaly pobyt ma na radnici, ale nahlasil si jako dorucovaci adresu k nam domu a s tim nic neudelam. exekutory to nezajima

trvaly pobyt je davno na radnici. ale v evidenci obyvatel je mozne nastavit libovolnou adresu pro dorucovani. s tim se proste neda nic delat. reseno jak u advokata, tak na ohlasovne u nas.

asi to prestanu resit. vic lidi mi reklo, ze se tim nemam zabyvat, tak to zkusim udelat.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >