Přeplacení exekuce, vrátí peníze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 16:10
Přeplacení exekuce, vrátí peníze?

Ahoj, potřebovala bych radu. Příbuzný několik let splácel exekuci formou srážek z výplaty. Jenže se mu zdálo, že to platí už nějak dlouho tak šel za účetní se poptat. A přišlo se na to, že exekuce je již dávno splacená a dokonce přeplacená o několik desítek tisíc. Ale pokyn k zastavení nebyl vydán. Vykonavatel se odmítl s účetní bavit, že se do toho nemá starat. Pod rozhodnutím o vykonání exekuce je podepsaný Vrána, ale ten už to nedělá, takže to má někdo jiný. Co může dělat a kam se obrátit ať mu to co předplatil vrátí? Ty peníze buďto leží někde někomu na účtu nebo si je exekutor stopil pro sebe jiné vysvětlení mě nenapadá. Jinak splácet musí dál i když již zaplatil co měl, protože účetní nemá ten pokyn k zastavení srážek.

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3337 příspěvků 07.02.18 16:23

Vzala bych vsechny doklady a obratila se na exekutorskou komoru. Prislusny exekutor se nebavi ani s pribuznym?
Vrana=prusvih.

Halamka
Závislačka 3337 příspěvků 07.02.18 16:24

Doklady myslim vypisy o srazkach, rozhodnuti o exekuci a tak.

Peruz
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 07.02.18 17:17

Přeplatek vrátí, je důležité tam zavolat a nahlásit číslo exekuce a požádat o zaslání přeplatku případně o vyčíslení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 17:42

Přeplatek vrátit musí, ovšem pokud vím, tak Vrána dávno exekutor není a měl docela průsery, takže bůh ví, jak to bude. Určitě bych vzala původní exekuční příkaz, na jakou částku byl, od účetní si nechat vytisknout papír, kolik bylo na exekuci strženo a obrátit se, jak již bylo řečeno na exekutorskou komoru, zaslat to tam písemně, určitě poradí i v bezplatné právní poradně, já si přes ni zařizovala insolvenci. Napsat žádost o navrácení přeplatku exekuce, číslo účtu, kam má být přeplatek vrácený. Pokud je to víc peněz, tak bych to řešila klidně i přes soud, kdyby se cukali, ale je v právu, i když jak víme tak český stát chrání kriminálníky a podvodníky a zrovna vrána si ulil celkem dost peněz :-(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Marešovi lezou v Peru po Andách: „Já jsem tvoje vikuňa,“ vtipkuje „lama“ Monika

Pak že bez luxusu nedají ani ránu! Leoš (42) a Monika (37) Marešovi si po... číst dále >

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama