Prodat byt nebo nechat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.18 19:34
prodat byt nebo nechat?

Ahoj, chtěla bych znát Váš názor.
Bydlíme v podnájmu, máme 3 děti. A ne moc penez. i 500 je pro nás dost peněz. Děti mají co potřebují, ale dovolné nejsou, herny taky ne, prostě žádná vyskakovačka. Uspory žádné.
Mám byt, pro nás malí a nevyhovující. Mám v něm te nájemníky. byt se poplatí, ale na daních budu nejspíš ještě doplácet, zisk žádný.
Manžel má exekuce. BYt jsme původně chtěli nechat dětem.. ALE : je to poměrně starý panelák, ze 68, děti 3, byt jeden. Není vhodný ani na to, aby pak se tam nastěhovali spolu (průchozí pokoje).
Původně jsme ho chtěli nechat jako jistotu, s tím, že najít podnájem s dětmi a psem není sranda, tak aby bylo vždy kam se vrátit. TEd jsem vedla diskuzi s manželem a došli k tomu, že se tam vracet opravdu nechceme ( já to dost špatně snášela, žádné soukromí..)
No, a minulí týden mě napadlo byt prodat, poplatit komplet všechny dluhy. Zbylo by pak něco kolem 1 000 000.
za ten bych chtěla koupit nějakou zděnou chatu, s pozemkem. Časem i třeba přistavet. Aby kdyby bylo nejhůř, se tam dalo bydlet. Teď by měla využití jako rekreační. BYli bychom komplet bez dluhů, zbyvala by celá výplata, byli by rezervy… šli by jste do toho???

P. S. prosím neřešte, kolik dětí, kde bydlíme a tak… jde mi jen o to, zda prodat, či ne

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
lucynka25
Echt Kelišová 7927 příspěvků 1 inzerát 05.02.18 19:36

Asi bych prodala, poplatníka ty dluhy a koupila tu chatu :palec:

lucynka25
Echt Kelišová 7927 příspěvků 1 inzerát 05.02.18 19:38

Ještě dodám, při představě, že nájemníci pak nebudou platit a budeš to muset platit ty, když na to nemáte..nene já bych jo fakt prodala

Petruna21
Echt Kelišová 9865 příspěvků 05.02.18 19:38

Tak zda to máte tak jak máte a spočítali jste si že by jste poplatili dluhy a pak jste na tom byli lépe jak teď tak bych do toho šla a byt prodala :)

Saffiraa
Závislačka 3814 příspěvků 9 inzerátů 05.02.18 19:39

Ahoj! No teď jsou ceny realit hodně vysoko, takže doba na prodej je ideální. Na nákup ovšem už tak ne. Ale jestli se tam nechcete vracet a z pronájmu toho moc nemáte, tak bych asi zkusila byt prodat. :mavam:

Tableta
Závislačka 4123 příspěvků 05.02.18 19:41

Rozhodně prodat.

saramo
Závislačka 2797 příspěvků 05.02.18 19:41

Za těchto okolností mi přijde, že vám prodej spíš pomůže než uškodí

Moona1984
Kecalka 111 příspěvků 05.02.18 19:43

Velký pozor při společné koupi s manželem, aby Vám novou chatu nepostihly exekuce.

janickaIII
Závislačka 2631 příspěvků 05.02.18 19:43

Prodala bych byt a buď koupila později jiný menší anebo chatu, ale opravdu nějakou k trvalému bydlení. Jste přeci jen v nájmu a v podstatě nic nemáte. Jak už tady někdo psal. U nájemníků je riziko, že nebudou platit a pak to nemáte z čeho utáhnout.

zrcadlo
Kelišová 6962 příspěvků 05.02.18 19:44

Otázka je, kolik vám měsíčně ty dluhy ukrajují, tzn., o kolik se vám umořením dluhů zvedne měsíční příjem. Protože tou chatou vzrostou náklady opravdu dost, alespoň u nás to tak bylo. Taky jsme v menším bytě (v osobním vlastnictví teda) a dali jsme si dokupy chalupu, vyplatili z ní příbuzné apod. No a přes ideu „nebudeme tam vrážet zbytečné peníze“ nás měsíčně stojí v průměru několik tisíc (elektrika, voda, daň z nemovitosti, popelnice - resp. povinný nákup pytlů od obce, benzín!, pořízení nutných věcí jako sekačka/čerpa­dlo/žebřík a podobné blbosti, a pak ty zbytné výdaje, které ale člověka těší - semínka, stromky, keříky, vyžití pro děti, obrubníky, mulčovací kůra, štěrk na příjezdovou cestu atd. atd. atd.).

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 05.02.18 19:45

Přijde mi to jako dobrý plán. A oddělit si majetek, aby při případné další exekuci manžela nebrali od tebe :nevim:

podaji
Kecalka 462 příspěvků 05.02.18 19:45

Je hezky vlastnit nemovitost ale za jakou cenu? Ja bych byt take prodala. Udelala si zivot prijemnejsi a pak vzdycky muzete zacit setrit a dat neco detem do budoucna. :)

meduzza
Echt Kelišová 8731 příspěvků 05.02.18 19:47
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych znát Váš názor.
Bydlíme v podnájmu, máme 3 děti. A ne moc penez. i 500 je pro nás dost peněz. Děti mají co potřebují, ale dovolné nejsou, herny taky ne, prostě žádná vyskakovačka. Uspory žádné.
Mám byt, pro nás malí a nevyhovující. Mám v něm te nájemníky. byt se poplatí, ale na daních budu nejspíš ještě doplácet, zisk žádný.
Manžel má exekuce. BYt jsme původně chtěli nechat dětem.. ALE : je to poměrně starý panelák, ze 68, děti 3, byt jeden. Není vhodný ani na to, aby pak se tam nastěhovali spolu (průchozí pokoje).
Původně jsme ho chtěli nechat jako jistotu, s tím, že najít podnájem s dětmi a psem není sranda, tak aby bylo vždy kam se vrátit. TEd jsem vedla diskuzi s manželem a došli k tomu, že se tam vracet opravdu nechceme ( já to dost špatně snášela, žádné soukromí..)
No, a minulí týden mě napadlo byt prodat, poplatit komplet všechny dluhy. Zbylo by pak něco kolem 1 000 000.
za ten bych chtěla koupit nějakou zděnou chatu, s pozemkem. Časem i třeba přistavet. Aby kdyby bylo nejhůř, se tam dalo bydlet. Teď by měla využití jako rekreační. BYli bychom komplet bez dluhů, zbyvala by celá výplata, byli by rezervy… šli by jste do toho???P. S. prosím neřešte, kolik dětí, kde bydlíme a tak… jde mi jen o to, zda prodat, či ne

Když má manžel exekuce, tak bych ho prodala. A když na sebe byt nevydělá na daň z nájmu, proč ho držet :nevim:. Jak píšeš zaplatit dluhy a koupit jinou nemovitost. Ono pak v exekuci se ty byty prodávají za míň a hodně spolknou poplatky a úroky z dluhu. Šla bych do toho co nejdřív :).

silona
Kecalka 155 příspěvků 05.02.18 19:47

Zalezi proc ma manzel exekuce a jestli hrozi dalsi i po umoreni dluhu. Pokud je to pouze tvuj byt…a chata pak bude spolecna a tudiz muze byt zabavena.

enyf
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 05.02.18 19:53

Pokud ten byt máte pět let, tak bych ho prodala. Jinak bych počkala.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >