Insolvence a auto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 21:03
Insolvence a auto

Jsem v insolvenci a teprve nyní jsem se přiznala příteli jenže on na mě přepsal auto, já to tenkrát když mi insolvenci žádala pochopitelně neuváděla takže nefiguruje v papírech. mam to nechat tak nebo se na to nemůže přijít. vim že se má veškerý majetek hlásit. ale jak by to správce zjistil? Moc

Reakce:
LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 04.02.18 21:15

Pokud ti na to přijdou mohou ti insolvenci zrušit, protože de facto zatajuješ majetek, jehož prodejem můžeš uspokojit věřitele. Výjimka by byla kdyby jsi ho využívala jako nutný prostředek k získání příjmů. Třeba by jsi dělala taxikáře nebo se prostě v práci bez něj neobešla. A také záleží jak plníš splátkový kalendář. Pokud máš příjem a srážky v takové výši, že zvládneš zaplatit veškeré pohledávky je možnost, že by ti ho nechali.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 05.02.18 01:37
@Anonymní píše:
Jsem v insolvenci a teprve nyní jsem se přiznala příteli jenže on na mě přepsal auto, já to tenkrát když mi insolvenci žádala pochopitelně neuváděla takže nefiguruje v papírech. mam to nechat tak nebo se na to nemůže přijít. vim že se má veškerý majetek hlásit. ale jak by to správce zjistil? Moc

Když to víš, tak se podle toho řiď. Dostala si šanci se vyhrabat z dluhů a přesto chceš riskovat pád až na samé dno. :zed:

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 05.02.18 06:32

A neprodává se majetek jen v pripade konkurzu? Nevim, jen me to napadlo, ale každopádně pri žádosti o insolvenci mas uvádět veškeré pravdivé údaje. Může to pak být brano jako podvod

Gabulle
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 20.02.18 21:31

Auto muzes klidne mit. Ale… Pokud jsi zadala o oddluzeni a auto jeste tankrat na tebe psano nebylo, je to problem, pokud jsi auto dostala, tvoji povinnosti je jej zpenezit a penize odevzdat jako mimoradny prijem. Pokud sis na nej byla jakoby schopna nasetrit z toho co ti po srazkach zbyva, muzes si koupit co chces, i auto. Pokud na tebe pritel auto napsal jeste pred schvalenim, je problem ze jsi to do navrhu neuvedla, nic mene pri schvaleni splatkovym kalendarem se movite veci nezabavuji, ledaze by to auto melo jo vysokou hodnotu. Pokud jde napr o auto do 5OOOO nikdo by se tim nezaobiral. Nicmene spravce celkem pravidelne kontroluje vsechny mozne registry kvuli majetku, takze byt tebou, obeznamila bych jej s danou situaci

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >