Reklama

Insolvenční splátky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 12:30
Insolvenční splátky

Jdu se zeptat jsem v insolvenci a můžu posílat splátky že mzdy trvalým příkazem sama aniž by to věděla mzdová účetní, protože v zaměstnání kde jsem se každý pomlouvá, kdo kde co dluží, komu, no prostě strašná drbarna.mohu ó tomto informovat insolvenční správce, Jestli to lze? nemáte zkušenosti někdo? když, vím že by mě majitelé snad i výpověď mohli dát, bojím se v práci přiznat, ale víc se mi tam ani nechce pracovat s takovou pověstí.

Reklama

Reakce:

cecetka
Kelišová 7208 příspěvků 30.01.18 12:34

Nejak nechapu, na co se ptas?
Mas podanou zadost o povoleni oddluzeni? A zajima te, kdyz ti to soud povoli, jak to probiha? Muzes to upresnit? :nevim:

jankajj
Závislačka 2789 příspěvků 30.01.18 12:40

Takže už ti soud schválil povolení oddlužení, a jakým konkrétním způsobem má být majetek zpeněžován.
Máš v ruce už konkrétní soudní rozhodnutí?
Podle mě nezabráníš tomu, aby insolvenční správce kontaktoval tvého plátce příjmu s tím, že máš povolené oddlužení v rámci insolvence. Protože se nemusí spoléhat na nějaké tvé výpočty splátek, prostě se posílá maximum co lze, po odpočtu zákonných nezabavitelných částek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 12:45

Insolvenční správce mi poslal zprávu žemám posílat 4200 Kč měsíčně abych splatila za pět let 30% věřiteli. platce mzdy nikdo neinformoval.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 12:49

Ne, pokud jde o splátkový kalendář, tak tam je příkaz plátci mzdy ke srážkám součástí rozhodnutí o schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře, je to přímo v §406 Insolvenčního zákona. Zároveň to podle tohoto paragrafu plátci mzdy i doručuje do vlastních rukou.

Anna85
Kecalka 324 příspěvků 30.01.18 13:44

Tak u nas v praci zaměstnavatele informovali a pozadali o zasílání kopie vyplatni pasky toho zamestnance (citlivé informace začerněné).
Asi kvůli tomu, ze kdyby si vydelal nektery mesic vic, tak by musel take vic poslat ins. spravci.

JTom
Zasloužilá kecalka 784 příspěvků 30.01.18 13:47

Přečti si rozhodnutí soudu. Příkaz plátci mzdy ke srážkám je jeho součástí. Řešit teď nějakou drbárnu a pověst je už pozdě. Insolvenční rejstřík je veřejně dostupný i se všemi průvodními dokumenty, takže se s tvojí finanční situací může detailně seznámit kdokoli.

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 30.01.18 19:19

No hlavně, pokud si v ty práci vydelas vic - premie atd, účetní to pošle správci. O tom preci ty nemuzes rozhodovat, vzdy ti zbyde pouze to minimum, na ktery mas nárok

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >