Insolvenční splátky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 12:30
Insolvenční splátky

Jdu se zeptat jsem v insolvenci a můžu posílat splátky že mzdy trvalým příkazem sama aniž by to věděla mzdová účetní, protože v zaměstnání kde jsem se každý pomlouvá, kdo kde co dluží, komu, no prostě strašná drbarna.mohu ó tomto informovat insolvenční správce, Jestli to lze? nemáte zkušenosti někdo? když, vím že by mě majitelé snad i výpověď mohli dát, bojím se v práci přiznat, ale víc se mi tam ani nechce pracovat s takovou pověstí.

Reakce:

cecetka
Kelišová 7443 příspěvků 30.01.18 12:34

Nejak nechapu, na co se ptas?
Mas podanou zadost o povoleni oddluzeni? A zajima te, kdyz ti to soud povoli, jak to probiha? Muzes to upresnit? :nevim:

jankajj
Závislačka 2802 příspěvků 30.01.18 12:40

Takže už ti soud schválil povolení oddlužení, a jakým konkrétním způsobem má být majetek zpeněžován.
Máš v ruce už konkrétní soudní rozhodnutí?
Podle mě nezabráníš tomu, aby insolvenční správce kontaktoval tvého plátce příjmu s tím, že máš povolené oddlužení v rámci insolvence. Protože se nemusí spoléhat na nějaké tvé výpočty splátek, prostě se posílá maximum co lze, po odpočtu zákonných nezabavitelných částek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 12:45

Insolvenční správce mi poslal zprávu žemám posílat 4200 Kč měsíčně abych splatila za pět let 30% věřiteli. platce mzdy nikdo neinformoval.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 12:49

Ne, pokud jde o splátkový kalendář, tak tam je příkaz plátci mzdy ke srážkám součástí rozhodnutí o schválení oddlužení plněním splátkového kalendáře, je to přímo v §406 Insolvenčního zákona. Zároveň to podle tohoto paragrafu plátci mzdy i doručuje do vlastních rukou.

Anna85
Kecalka 371 příspěvků 30.01.18 13:44

Tak u nas v praci zaměstnavatele informovali a pozadali o zasílání kopie vyplatni pasky toho zamestnance (citlivé informace začerněné).
Asi kvůli tomu, ze kdyby si vydelal nektery mesic vic, tak by musel take vic poslat ins. spravci.

JTom
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 30.01.18 13:47

Přečti si rozhodnutí soudu. Příkaz plátci mzdy ke srážkám je jeho součástí. Řešit teď nějakou drbárnu a pověst je už pozdě. Insolvenční rejstřík je veřejně dostupný i se všemi průvodními dokumenty, takže se s tvojí finanční situací může detailně seznámit kdokoli.

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 30.01.18 19:19

No hlavně, pokud si v ty práci vydelas vic - premie atd, účetní to pošle správci. O tom preci ty nemuzes rozhodovat, vzdy ti zbyde pouze to minimum, na ktery mas nárok

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se s ní stalo? Bývalá Víznerova láska Vendula Křížová vypadá unaveně

Herečka Vendulka Křížová (46) se vypravila na Mikulášský charitativní bazar... číst dále >

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >