Dědictví - desítky exekucí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 21:17
Dědictví - desítky exekucí

Dobrý večer.
Manželova mamka má poslední stádium rakoviny, mnohačetné metastázy a celkově je to špatné a prognóza v měsících. Jelikož víme, že má nějaké exekuce tak jsme si na ceer vyjeli přehled. Celkem má 20 exekucí. To jsme opravdu nečekali. Některé jsou staré rok, některé více a nejstarší trvá již 14 let. Právník řekl, že manžel dědictví může odmítnout, ale to potom automaticky přechází na jeho děti, tedy na vnoučata tchyně. Takže za naše dítě to můžeme odmítnout a odmítneme my, ale půjde to přes soud kdy soud bude posuzovat zda je to v jeho prospěch či ne, ale jelikož jsou to jen dluhy a žádný majetek (pouze osobní věci) tak by to neměl být problém. Ale manžel má ještě dítě z prvního manželství. Tak by mě zajímalo zda nevíte jestli to může odmítnout za něj když ho má v péči exmanželka? Slušně řečeno je to flink a bude koukat jenom hamty hamty, jestli z toho přeci něco nekápne když všichni ostatní se vzdali, takže tím maximálně děcku zničí život, protože než bude plnoleté uplyne ještě skoro osm let a úroky rostou a do života by šlo s astronomickými dluhy, které by splácel desetiletí. Jinak závěť nebude, že by si to dala do pořádku nějak sama.

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 11924 příspěvků 25.01.18 21:20

To dítě je flink v deseti letech? I takové dítě ví, že dluhy se platí. Navíc ta ex manželka těžko bude chtít něčí dluhy splácet.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 25.01.18 21:25

@vokishka myslím, že autorka myslela spíš, že flink je matka toho dítěte (exmanželka současného partnera)

vokishka
Extra třída :D 11924 příspěvků 25.01.18 21:34

@Jahru tak ale právě takový člověk si dobře umí spočítat, jaké jsou dluhy a jaké dědictví.

honeybunn
Kecalka 314 příspěvků 25.01.18 21:35

Jeste muze manzel za zivota sve matky s ni uzavrit smlouvu o zreknuti se dedickeho prava, zreknuti se pusobi i vuci potomkum… viz § 1484 obc. zakoniku, muzete se o tom poradit s pravnikem

Safija
Kecalka 259 příspěvků 25.01.18 21:45

Tak hlavne, pokud matka nema zadny majetek, tak neni co dedit, a proto bude dedicke rizeni zastaveno pro nemajetnost… nikdo nebude dedit a nikdo nebude po skonceni dedickeho rizeni pravnim nastupcem u dluhu

terinka4444
Hvězda diskuse 65774 příspěvků 25.01.18 22:23
@honeybunn píše:
Jeste muze manzel za zivota sve matky s ni uzavrit smlouvu o zreknuti se dedickeho prava, zreknuti se pusobi i vuci potomkum… viz § 1484 obc. zakoniku, muzete se o tom poradit s pravnikem

ano přesně, tohle musí udělat, pak ochrání děti

terinka4444
Hvězda diskuse 65774 příspěvků 25.01.18 22:24

A další věc je výhrada soupisu https://www.emimino.cz/…kuci-307193/?…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 22:59
@honeybunn píše:

Ona mu nic takového nepodepíše. Vůbec ty finance neřeší. Myslím si, že ani neví kolik těch exekucí přesně má. Za mě je to trošku nezodpovědné když ví, že má dluhy (sama neví ani přesně kolik. To mi sama řekla) a neřeší to a ví, že kdyby něco tak to může přejít na její děti. Upřímně, pokud by to náhodou odmítnout nešlo můžu říct, že nás to totálně zlikviduje a můžeme se jít oběsit. Chceme kupovat byt, druhé dítě… Z toho by muselo sejít a žili bychom jak největší sociální případy.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 96 inzerátů 25.01.18 23:30
@Anonymní píše:
Ona mu nic takového nepodepíše. Vůbec ty finance neřeší. Myslím si, že ani neví kolik těch exekucí přesně má. Za mě je to trošku nezodpovědné když ví, že má dluhy (sama neví ani přesně kolik. To mi sama řekla) a neřeší to a ví, že kdyby něco tak to může přejít na její děti. Upřímně, pokud by to náhodou odmítnout nešlo můžu říct, že nás to totálně zlikviduje a můžeme se jít oběsit. Chceme kupovat byt, druhé dítě… Z toho by muselo sejít a žili bychom jak největší sociální případy.

v klid, dědictví jde vždy odmítnout a notař by Vám měl i říct kolik je dluh, popr. hodnota majetku :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje mluví o rozvodu a Jirkovi vzkazuje: Jdi se léčit!

Andrea Pomeje se konečně rozhoupala. Pět měsíců poté, co doslova vyhodila... číst dále >

Vondráčková promluvila o poměru s Hádkem: Mým bytem prošlo mnoho mužů!

Stojí za rozpadem manželství Lucie Vondráčkové a Tomáše Plekance zpěvaččiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama