Exekuce na účet neopravěná

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gracicka
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 12:29
Exekuce na ucet neopravnena

Pred deseti lety se nam narodila dcera, zaplatili jsme hned v porodnici příplatky za otec u porodu, nadstandarty na porodním sale i šestinedělí. Asi rok pote mi prislo od právníka dopis, ze jsme neuhradili 300,– poplatek za pobyt v porodnici plus náklady na právníka. S právníkem jsem byla v kontaktu a dluh uhradila. Nyní po deseti letech jdu platit v obchode, karta blokovaná, exekuce na ucet. Doklad samozřejmě uz nemám, nedohledala jsem. Dluh jsem na ucte znovu vyrovnala. Jak se bránit?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ivašot.
Kelišová 6714 příspěvků 24.01.18 12:31

A víš jistě, že je to exekuce za tu porodnici?

smurfka
Nadpozemská drbna 29931 příspěvků 24.01.18 12:33

Pokud se jedná o stejnou exekuci - tak bych se zkusila spojit s tím právníkem z minula aby potvrdil že jste vše splatila..a obrátila se s tím na exekutora, případně rovnou i na tu nemocnici - na jejich právní oddělení. ale je možné že se jedná o jinou exekuci..? dostala jste od exekutora již nějaké vyrozumění, usnesení atd?

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20065 příspěvků 24.01.18 12:33

Pokud nemáš doklad o zaplacení (výpis z účtu by se možná dal dohledat i roky zpátky), tak nijak zvlášť :nevim: Je to ten samý dluh? Nemůže jít o něco jiného? Nebo jestli si posledně neuhradila jen dluh a nezapomněla např. na příslušenství? :think:
Každopádně tenhle doklad už uschovej (my si navíc vyžádali písemný doklad od toho věřitele, že dluh byl uhrazen a nemáme k němu žádné další pohledávky).

Příspěvek upraven 24.01.18 v 12:34

gracicka
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 12:33

Ano, uz mi to došlo i poštou. @ivašot.

gracicka
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 12:35

Je to ta stejná exekuce a právník který to tenkrát resil uz pro tu firmu nepracuje. Ta firma je nyní v likvidaci.

smurfka
Nadpozemská drbna 29931 příspěvků 24.01.18 12:54

Tak asi nijak..když nemáte jediný důkaz že jste to zaplatila..tak ted to je vyrovnané, počkejte za zastavení exekuce a to si schovejte, zároven bych napsala do nemocnice at vám zašlou potvrzení, že máte u nich vše uhrazené a nemáte žádný dluh a taky uschovat..
jako právně se bránit nejde, když nemáte důkaz a ani ho nemáte jak získat ( jako právním by měl i když skončil někde schovávat agendu určité roky, - ale kde to nevím ) :nevim:

bertoldina
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 2 inzeráty 24.01.18 13:13

@gracicka Bohužel Ti tu těžko někdo poradí takhle na dálku, důležité je i to, na základě čeho bylo exekuce nařízená, jak bylo doručováno… Vezmi všechno, co k tomu máš a dojdi si do nějaké bezplatné neziskovky - občanské poradny, Poradny při finanční tísni, Člověka v tísni apod.

gracicka
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 13:14

Pokud jsem to ale posílala, tak to musí jit ale dohledat u nich na uctu. Me take jde dohledat ucet deset let zpětné. Posílala jsem to ale tenkrát složenkou.

smurfka
Nadpozemská drbna 29931 příspěvků 24.01.18 13:26

@gracicka no ale složenku už nemáte, oni určitě taky ne..na poště si to nijak nekopírují.. :nevim: Možná si to tenkrát museli zanést do účetnictví, ale očividně to tam asi někdo neudělal a proto to přišlo znova.. :think: :nevim:

gracicka
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 17:20

No prave, pouceni pro příště, vse schovávat. Ale proste tu platbu nekde mit musí. @smurfka

gracicka
Povídálka 39 příspěvků 24.01.18 17:23

Na poste mi řekli, ze dohledaji platby max dva roky zpětné. @smurfka

Aspera
Generální žvanilka 21084 příspěvků 1 inzerát 24.01.18 17:28

@gracicka hele a není to po 9 letech už promlčené? Pokud zapřeli, že jste něco po tom roce platili tak vlastně po 10 letech.

Aspera
Generální žvanilka 21084 příspěvků 1 inzerát 24.01.18 17:29

A není před podáním exekuce nějaká povinnost oznámit dlužníkovi dluh a až po jeho nereagování to předat dál?

smurfka
Nadpozemská drbna 29931 příspěvků 24.01.18 17:44
@Aspera píše:
A není před podáním exekuce nějaká povinnost oznámit dlužníkovi dluh a až po jeho nereagování to předat dál?

není.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka Daisy Lee je ve vážném stavu v nemocnici. Její dcera se těší na veřejnou soulož!

Uplynul přesně měsíc od požáru v bytě příbramské političky Aleny Ženíškové,... číst dále >

Ojojoj! Mikolas Josef odmítl milionový job: Nebude ho to mrzet?

Byl prvním zástupcem Česka, který si na Eurovizi nevylámal zuby a nepůsobil... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >