Reklama

OSVČ v insolvenci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zdenek12345
Nováček 6 příspěvků 18.01.18 13:04
OSVČ v insolvenci

Dobrý den,

Mohl bych Vám položit otázku?

Jsem momentálně v insolvenci kterou již rok řádně platím ze svého platu od zaměstnavatele.

Chtěl bych se zeptat, jestli je nějaká možnost pracovní poměr ukončit a začít pracovat jako OSVČ

chtěl bych se zeptat jaké jsou podmínk?

případně jak funguje strhávání splátek?

případně jestli mi poradíte jak se strháváná částka z faktur vypočítá?

Reklama

Reakce:

Chupita
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 18.01.18 13:33

Zeptej se svého správce, není to na odpověď v diskuzi.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 18.01.18 13:46

Normálně můžeš začít podnikat. Akorát s těmi splátkami si nejsem nějak jistá. Tuším, že máš stanovenou částku, kterou musíš měsíčně minimálně odvádět, takže zřejmě asi tu budeš platit dále a po daňovém přiznání každý rok ti to zprůměruje a pokud bude nepoměr tak doplatíš rozdíl. Například teď máš plat dvacet tisíc a odvádíš třeba osm. Na živnost budeš mít třicet a odvádět budeš těch osm, což bude nepoměr a měl bys odvádět třeba třináct tak ten rozdíl krát měsíce doplatíš. Na OSVČ je postižitelných tuším až 2/3 příjmů po zaplacení pojištění a nákladů na případný chod firmy a zaměstnanců pokud bys měl.

Zdenek12345
Nováček 6 příspěvků 19.01.18 11:22

Jo jo jak rikas rad bych se zeptal. Ale ma uredni hodiny v pondeli. To same mi rekne automat po telefonu kdyz volam proto se ptam a zjistuji informace.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >