Jak žít s laxnim chlapem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 11:06
Jak žít s laxnim chlapem?

Ahoj, potrebuji radu jak vyjit s laxnim chlapem. At delam co delam kazde 2 roky na nej vyleze nejaka exekuce. Nehraje, nepije. Jen je proste laxni. Obcas udela nějakou hloupost, jako ze zapomeneme zaplatit povinne ruceni na auto a pak nekomu odre bok a nikdy nic nezaplati vcas. Ani o tom doma nepovi. Obcas nepřijde ani dopis. Ja se to dovim, az kdyz mi vola exekutor, jsme manzele. Uz nevim jak na nej. Vsechny platby jsem nechala prepsat na sebe, abych mela jistotu, ze vse je zapleceno vcas. Uz ma na sebe jen auto. To uz mu musim sebrat i to auto aby nic neprovedl? Nechci s nim zacházet jak s ditetem, ale uz nevim. Zadna domluva nezabírá. Finance jsem už taky rozdelila. V beznych vecech laxni neni, ale zaplatit vcas cokoliv proste neumi.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

inkakřivák
Extra třída :D 13627 příspěvků 16.01.18 11:21

Protože on se jako dítě chová, nezbývá než s ním jako s děckem zacházet. A bud se s tím smířit nebo odejít.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19607 příspěvků 16.01.18 11:24

@inkakřivák tak.
Co jiného poradit. Buď vše hlídat a holt se k němu chovat jako k děcku a nebo ho seřvat na tři doby a rozvést se. Nemyslím si, že bys ho to mohla nějak naučit.
Můj chlap ani netuší, jak vyplnit složenku a k nezná heslo k účtu :roll:

Aries6
Generální žvanilka 21950 příspěvků 5 inzerátů 16.01.18 11:30

Nedá se to nějak právně ošetřit, aby jsi byla z obliga, kdyby něco? To bych asi nevydržela, žít v trvalém napětí, co může přijít. Projeď si nějaké registry, jestli to jde, aby jsi věděla, že nemá někde něco horšího.

Zuuuzaaa122
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 16.01.18 11:36

@Aries6 da se udelat zuzeni spolecneho jmeni manzelu, tady bych byla jedine pro… furt zit ve strachu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 11:38

Registry uz jsem projela co bylo volne dostupne. Pravne snad jen SJM, ale nemame krom auta, vybavení bytu a nejakych nasporenych penez zadny společný majetek. Nevim jak by se do toho pocitala jeste jeho firma, koupil ji az za trvani manzelstvi. Navic nechci pravnikovi davat procenta z penez, co jsem si sama nasetrila. On nevi, v jake vysi je mam. Nema pristup k penezum co vydelam ja. Disponuje jen svymi nebo temi do mu do ruky dám.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 16.01.18 11:49

Plať všechno ty, na něj nespoléhej..ale být s chlapem, na kterého co 2 roky vyleze exekuce bych teda nechtěla, nemám tak pevné nervy.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 11:53

Co se tyce penez je to s nim slozity, ale jinak to neni spatny chlap. Bohužel i podnika, takze kdyz to neni exekuce kvuli jeho osobni blbosti, je z prace. Financne na nem zavisla nejsem o to vic me jima hruza, kdyz exekutor leze na muj ucet.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 16.01.18 11:58

Jestli to jinak klape (není laxní alespoň v posteli), tak si rozdělte majetek, finance (vč. zúžení SJM) a nech ho, ať se v tom ráchá sám.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 16.01.18 12:01
@Anonymní píše:
Co se tyce penez je to s nim slozity, ale jinak to neni spatny chlap. Bohužel i podnika, takze kdyz to neni exekuce kvuli jeho osobni blbosti, je z prace. Financne na nem zavisla nejsem o to vic me jima hruza, kdyz exekutor leze na muj ucet.

Předpokládám, že jsi manželovi řekla, že se ti to vůbec nelíbí a snažila se s ním o tom mluvit. Jestli ani potom nemá dostatek ohleduplnosti k tobě, aby si dával pozor na termíny splatnosti a neřešil to dál i když ví, že exekutor leze i na tvůj účet, tak by mě zajímalo to „jinak to není špatný chlap“ - minimálně spolehlivý a ohleduplný není

Aries6
Generální žvanilka 21950 příspěvků 5 inzerátů 16.01.18 12:01
@Anonymní píše:
Co se tyce penez je to s nim slozity, ale jinak to neni spatny chlap. Bohužel i podnika, takze kdyz to neni exekuce kvuli jeho osobni blbosti, je z prace. Financne na nem zavisla nejsem o to vic me jima hruza, kdyz exekutor leze na muj ucet.

A máte děti? Proč s ním vlastně jsi? Pro mě by toto byl asi velký důvod odejít ze vztahu :think:

Lenyy21
Kecalka 144 příspěvků 16.01.18 12:01

Domluvte se, že budeš mít vše na starosti ty. Očividně se na něj nemůžeš v tomhle spolehnout, tak mu prostě vysvětli, že budeš zacházet s penězy a účty výhradně jen ty. Řekni mu, že potom nechceš platit nějaké dluhy. Přece jenom jste manželé, a pak by se to všechno vleklo i za tebou. Není to sranda, jednou člověk něco nezaplatí a už je problém. Ale bohužel ho asi už nepřenaučíš, bohužel flegmatik zůstane flegmatikem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 12:09

Ano mame deti. Jsme spolu celkem dlouho. Uz jsem mu sebrala pravomoce na vse. Prehlasila vodomery, plynomer atd. Ve vsech službách jsem ja, proto i exekutor vola me, protoze kdyby nam chtel sebrat plynomer musi me o tom informovat. Nechala jsem mu na starost jen auto, vyuziva ho vic a ta jeho firma, do toho nevidím. Rozhovor je s nim k nicemu. Chybu si uvedomuje, ale nema vnitrni motor na to cokoliv zmenit a priste se tomu vyvarovat. To uz tady take bylo. Proto me zajima nejaka relevantni rada. Rozvest se, je jednoduche ale pro nas nemyslitelne.

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 16.01.18 12:57
@Anonymní píše:
Ano mame deti. Jsme spolu celkem dlouho. Uz jsem mu sebrala pravomoce na vse. Prehlasila vodomery, plynomer atd. Ve vsech službách jsem ja, proto i exekutor vola me, protoze kdyby nam chtel sebrat plynomer musi me o tom informovat. Nechala jsem mu na starost jen auto, vyuziva ho vic a ta jeho firma, do toho nevidím. Rozhovor je s nim k nicemu. Chybu si uvedomuje, ale nema vnitrni motor na to cokoliv zmenit a priste se tomu vyvarovat. To uz tady take bylo. Proto me zajima nejaka relevantni rada. Rozvest se, je jednoduche ale pro nas nemyslitelne.

Poradila bych se s právníkem.. on rozvod by stejně nic moc nevyřešil, protože ty dluhy by pořád byly napůl i tvoje, hlavně ho pořádně hlídat, aby platil aspoň to auto.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.18 13:09

Nevim jak se chlap hlida. Nemame společný ucet. Mame kazdy svuj. Ja nevidim do jeho, on nevidi do meho. Muzu ho leda poprosit o symboly k platbe a platit to sama. Kdyz se ho ptam, zda to zaplatil, pořád rika jo. A ejhle za 3 roky zas neco.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >