Insolvence a vymáhání exekucí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mikyro
Povídálka 17 příspěvků 10.01.18 17:52
Insolvence a vymahani exekuci

Dobrý den. Mam insolvenci ktera probíhala ze začátku bezproblémově. Co jsem se oženil chodi dopisy me i manželce od exekutoru a vymáhání penize co jsou v insolvenci.
Setkali jste se někdo s podobnou situací?? :,( :(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
cecetka
Kelišová 7486 příspěvků 10.01.18 18:08
@Mikyro píše:
Dobrý den. Mam insolvenci ktera probíhala ze začátku bezproblémově. Co jsem se oženil chodi dopisy me i manželce od exekutoru a vymáhání penize co jsou v insolvenci.
Setkali jste se někdo s podobnou situací?? :,( :(

A co na to rika tobe prideleny insolvencni spravce? On ted spravuje tve finance, tak mu to predej.

Medisek
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 10.01.18 18:20

@Mikyro ano může to být, protože po manželce mohou chtít uhradit, ze SJM. Dokonce jsem se jednou setkala s případem kdy dluh vznikl za manželství a povinnými poté byli i nový manžele dlužníků. :(

Mikyro
Povídálka 17 příspěvků 10.01.18 18:23
@Medisek píše:
@Mikyro ano může to být, protože po manželce mohou chtít uhradit, ze SJM. Dokonce jsem se jednou setkala s případem kdy dluh vznikl za manželství a povinnými poté byli i nový manžele dlužníků. :(

Řeším to sním i právníkem z insolvence. Říkají že je to neoprávněný a taky si to myslím. Platim na 100% dostanou vše. Navíc chce exekutoru 2× více.

Medisek
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 10.01.18 18:41

@Mikyro Neříkám, že nemůže být chyba. Jen jsem popsala příklad z praxe. Taky záleží jestli je insolvence na jednoho nebo na oba. Každopádně manželka je povinným stejně jako ty.

Mikyro
Povídálka 17 příspěvků 10.01.18 18:45

Bylo to kdyz jsem byl svobodný. Sel jsem do insolvence jako svobodný. Bylo mi řečeno ze se to vztahuje jen na me(zadatele).

cecetka
Kelišová 7486 příspěvků 10.01.18 19:21

@Mikyro Pokud se snazi vymahat dluh, ktery vznikl pred povolenim oddluzeni, pak se jedna o exekuci neopravnenou. Vse by mel resit ins. spravce, protoze jedine on muze nakladat s tvymi penezi.

Mikyro
Povídálka 17 příspěvků 11.01.18 12:06

Ano uvidim s cim prijde a a dam tu vedet :palec:

JTom
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 11.01.18 15:14

To jsem zvědavý, jak dopadneš.
Myslím, že je exekuce oprávněná, protože se týká SJM, nikoli příjmu dlužníka a že insolvenční správce s tím nic nemůže udělat.

Mikyro
Povídálka 17 příspěvků 11.01.18 19:27
@JTom píše:
To jsem zvědavý, jak dopadneš.
Myslím, že je exekuce oprávněná, protože se týká SJM, nikoli příjmu dlužníka a že insolvenční správce s tím nic nemůže udělat.

Máme SJM vše jak poradili právníci. Mi neříkej že to exekutorovi projde. Tím pádem by právníci a ti co dělají insolvenci lhali. :pocitac: :think:

JTom
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 11.01.18 20:37

Já to netvrdím s jistotou, faktem ale je, že od NOZ je SJM postižitelné.
Jestli ale splatíte dluh celý, tak vám to může být jedno. Čím dřív ho splatíte, tím méně zaplatíte insolvenčnímu správci.

Mikyro
Povídálka 17 příspěvků 11.01.18 20:58
@JTom píše:
Já to netvrdím s jistotou, faktem ale je, že od NOZ je SJM postižitelné.
Jestli ale splatíte dluh celý, tak vám to může být jedno. Čím dřív ho splatíte, tím méně zaplatíte insolvenčnímu správci.

Ano tj vim čím dřív im lip.jen nechápu proč potom lžou ze to nemá vliv nato ze se člověk ožení/vda ze je to za svobodna a na druhé nic nepadne. takhle je tím pádem vse postižitelné. Co tj potom za zákony. :zed: :cert:

Mikyro
Povídálka 17 příspěvků 11.01.18 21:00

Nez jsem zadal na oddlužení ptal jsem se i na to tu situaci.pry se to stát nemůže bylo by to porušení nějakého zákona ci paragrafu.tj zase potom jenom lži :potlesk:

Medisek
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 11.01.18 22:07

@Mikyro Musel bys mít zúžené SJM a mít to zveřejněno v registru. Jinak se obávám, že exekuce je oprávněná vůči manželce ze SJM.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 1 inzerát 11.01.18 22:24
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >