Vymáhání dluhů - odkup pohledávky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JaimeG
Kecalka 373 příspěvků 08.01.18 21:42
Vymáhání dluhů - odkup pohledávky

Ahoj, moc prosím o radu. Již téměř dva roky mi jistý člověk dluží peníze. Mám podepsanou smlouvu se vším všudy atd, veškeré podklady, dluh je zcela jasně prokazatelný, ale ne tak velký, aby se vyplatilo s tím jít před soud. Po jisté době jeho nekomunikace jsem to dala firmě na Vymáhání dluhů, která si bere provizi pouze, pokud z něj peníze dostanou. Ti ho několikrát kontaktovali, on dluh popírá, jak se dalo čekat. Po x měsících nám nabídli buď to nechat být anebo tam za určitou částku „poslat chlapy“. To jsme odmítli. Teď se firma ozvala asi po půl roce, že by dluh odkoupila a vymáhala to z něj dál. Peníze by mi prý přišly do konce měsíce, ale předem, při podpisu smlouvy, by chtěli uhradit 5.000 Kč. Nějak se mi to celé nezdá a abych dala předem další peníze, ačkoliv bych s nimi samozřejmě měla smlouvu a doklad o platbě, se mi příliš nechce. Ať bude smlouva sebesolidnější, taky to může dopadnout stejně jako s prvním dluhem. A 5.000 z nikoho nedostanu už vůbec. Máte někdo zkušenost?

Reakce:

Halamka
Závislačka 3585 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 22:03

Mas dobrou intuici. Oni chteji od tebe neco odkoupit a ty mas platit :mrgreen:
Proc???

JaimeG
Kecalka 373 příspěvků 09.01.18 02:51

@Halamka Děkuju :D Již jsem stejně rozhodnutá do toho nejít, a to ještě zvlášť po tom, co mi pán zdůrazňoval, ať si sebou na schůzku nezapomenu vzít oněch 5.000 v hotovosti. Nelíbí se mi to už od začátku, ale spíš mě zajímalo, jestli někdo neřešil něco podobného :)

Zahradnice Roku
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 09.01.18 13:42
@JaimeG píše:
Ahoj, moc prosím o radu. Již téměř dva roky mi jistý člověk dluží peníze. Mám podepsanou smlouvu se vším všudy atd, veškeré podklady, dluh je zcela jasně prokazatelný, ale ne tak velký, aby se vyplatilo s tím jít před soud. Po jisté době jeho nekomunikace jsem to dala firmě na Vymáhání dluhů, která si bere provizi pouze, pokud z něj peníze dostanou. Ti ho několikrát kontaktovali, on dluh popírá, jak se dalo čekat. Po x měsících nám nabídli buď to nechat být anebo tam za určitou částku „poslat chlapy“. To jsme odmítli. Teď se firma ozvala asi po půl roce, že by dluh odkoupila a vymáhala to z něj dál. Peníze by mi prý přišly do konce měsíce, ale předem, při podpisu smlouvy, by chtěli uhradit 5.000 Kč. Nějak se mi to celé nezdá a abych dala předem další peníze, ačkoliv bych s nimi samozřejmě měla smlouvu a doklad o platbě, se mi příliš nechce. Ať bude smlouva sebesolidnější, taky to může dopadnout stejně jako s prvním dluhem. A 5.000 z nikoho nedostanu už vůbec. Máte někdo zkušenost?

oni to chtějí odkoupit ale chtějí od tebe peníze? jasný asi o jsou zač…

jinak bych šla dál od někoho kdo chce na vymáhání dluhu „poslat“ chlapy…jako jedna je věc je neplatit a poslat někoho kdo jim třeba nalepí na schránku upozornění či zazvoní ale todle už je moc.

Je spousta co neplatí ale chtěli by ale fakt se něco stalo a platit nemohou a poslat na někoho bouchače aby jim třeba zlomil nohy atd…prostě hnus daleko větší než když někdo neplatí :poblion:

JaimeG
Kecalka 373 příspěvků 09.01.18 14:05

@Zahradnice Roku Asi tak no.. A přitom mi podle netu přišli jako velká solidní firma, vyjeli mi snad hned jako první. A nakonec by byli schopni člověka zamotat do ještě většího svinstva :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >