Exekuce neexistujícího dluhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 20:37
Exekuce neexistujícího dluhu

Potřebuji poradit ohledně mého syna. Když ještě chodil do školy, škola ho bohužel nepřihlásila ke zdravotnímu pojištění a pojišťovna ho začala vést jako dlužníka a podala návrh na exekuci. Syn na základě podané exekuce dodal pojišťovně doklad o studiu, pojišťovna mu sdělila, že je vše v pořádku a v tom jsme dál žili. Jenže teď po 5 letech ho kontaktoval exekutor, že s ním potřebuje mluvit ohledně dluhu u VZP. Šli jsme tedy opět do VZP tam nám řekli, že syn nemá a ani neměl žádný dluh, vše jsme již dříve uspokojivě zdokladovali. Tak jsme se ptali, jak je možné, že exekutor stále vymáhá neexistující dluh a bylo nám řečeno, že oni tedy oznámí, že exekuce je neoprávněná a požádají o její zastavení, ale přesto pry syn musí zaplatit exekutorovi jeho náklady. Zdá se vám to normální? Nic nedluzil a přesto musí platit exekuci?

Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 10048 příspěvků 08.01.18 20:45

Ne nezda se mi to v poradku a vec bych predala advokatovi se vsemi podklady. At s exekutorem jedna sam. Uz z principu.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 08.01.18 20:47

Zaplatila bych to a nadále to vymáhala na škole. Jak je možné, že jo nepřihlásili? Tak ať si svojí za lemplost zaplatí oni.

kratkonožka
Kecalka 152 příspěvků 08.01.18 20:49
@LimitedEdition píše:
Zaplatila bych to a nadále to vymáhala na škole. Jak je možné, že jo nepřihlásili? Tak ať si svojí za lemplost zaplatí oni.
Škola prý opravdu nemá povinnost to hlasit :,(
LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 08.01.18 20:57
@kratkonožka píše: Škola prý opravdu nemá povinnost to hlasit :,(
Škola má povinnost za studenta odvádět zdravotní pojištění.
Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12879 příspěvků 08.01.18 21:06

@LimitedEdition to neodvádí škola ale stát. Já každý rok posílám na pojišťovnu potvrzení o studiu, které jim škola vydává. Syn zakladatelky ho taky musel dostávat.

kratkonožka
Kecalka 152 příspěvků 08.01.18 21:11
@LimitedEdition píše: Škola má povinnost za studenta odvádět zdravotní pojištění.

Ne škola ale stát. Dejte si na to pozor nebo máte taky průšvih

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 21:13
@vokishka píše:
@LimitedEdition to neodvádí škola ale stát. Já každý rok posílám na pojišťovnu potvrzení o studiu, které jim škola vydává. Syn zakladatelky ho taky musel dostávat.

To si už nepamatuji, nějak jsme spoléhali na tu školu

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 21:21

K pojištění: https://www.vzp.cz/…at-neplatici

Co se týče exekuce, dojdi si se všemi dokumenty do nějaké občanské poradny (www.obcanskeporadny.cz) nebo dluhové poradny od Člověka v tísni, poradí Ti zadarmo, exekuce řeší často.

Aspera
Generální žvanilka 21105 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 21:23

@vokishka to je teď nějaká novinka? Studovala jsem celkem dlouho a nikdy jsem na pojišťovnu nic nenosila, jen taťkovi do práce na slevu na dani a na průkazku.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 1 inzerát 08.01.18 21:33

@Aspera Ne, je to takhle léta, jen to většina škol dělá, tak se o tom moc neví. Já to za sebe na střední taky nehlásila a nic se nedělo, protože to škola nahlásila. Bráchovi časem přišla výzva k uhrazení nedoplatku, nějak jim vypadl ze seznamu ohlašovaných. Doložil studium a bylo to v pořádku. Nešikovné je, když ta výzva, resp. výměr nedoplatku, někde zabloudí, třeba kvůli stěhování nebo si v pojišťovně zapomenou poznamenat, že už je to v pořádku.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12879 příspěvků 08.01.18 21:42

@Aspera posílám to tam 8 let. V práku dcery jsem to taky nevěděla, donesla jsem to na začátku druháku a lehce mě sprdli. Teď už to jen skenuju a posílám mailem.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 08.01.18 22:27
@vokishka píše:

Tak já na pojišťovnu nikdy nic neposílala. Jen jsem nosila tátovi potvrzení o studiu a to až jsem u něj bydlela a když jsem se šla po maturitě 1.7 hlásit na pracák tak mi tak řekli, ať příjdu klidně se registrovat až v září, jelikož i přes prázdniny jsem brána pořád jako student a pojištění mi hradí do toho září škola.

sagina
Echt Kelišová 7647 příspěvků 08.01.18 23:18

No, já bych řekla, že celý problém bude v tom, že to syn nechal dojít až k exekuci - tedy už tím vznikly exekutorovi náklady a ty jsou tuším dané legislativou. osobně nevěřím tomu, že pojišťovna na něj z ničeho nic poslala exekutora, aniž by mu předtím poslala informaci o dluhu a výzvu k zaplacení. druhá věc je ta, že dluh nevznikl, pokud byl student a pojistné za něj hradil stát. jenže zase to pojišťovna nemohla vědět, když jí to nenahlásil, a potřebné doklady jí doložil až po předání domnělého dluhu exekutorovi :think: :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >