Exekuce člena rodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 10:59
Exekuce člena rodiny

Snad se zde najde někdo, kdo mi dokáže poradit. Byt ve vlastnictví jednoho člena rodiny - papírově v bytě žijí další dva lidé. Jeden z nich má veliké exekuce a v tomto bytě 11 let nežije. Před 2 lety byl vyškrtnutý jako člen žijící v tomto bytě. Ale chodí mu do schránky stále pošta (stejné jméno bohužel jako druhý člen rodiny žijící v bytě) a má na této adrese trvalý pobyt. Tudíž bych se chtěla zeptat - jak zabránit tomu, aby házeli jeho poštu do schránky? O dotyčném již 5 let nemáme jakékoliv zprávy a chodí mu nesčetně soudních, exekučních obsílek. Nechceme, aby byl z tohoto důvodu jakkoliv spojovaný s tímto bytem. Jak toho dosáhnout? Je byt před jeho dluhy v bezpečí? Děkuji za jakékoliv rady. :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 25.03.19 11:05

No vlastník bytu mu může trvalý pobyt zrušit. Co se týče pošty dejte si na kaslik i křestní jména a kdyztak se domluvte s postackou, ať tam jeho poštu nehazi.

MaRou
Stálice 82 příspěvků 25.03.19 11:06

Jedině přihlásit adresu na městský úřad, myslím, že v těhle případech to jde.. :think:

Ou
Kelišová 6944 příspěvků 25.03.19 11:06

Řešte to s právníkem, ne s internetem. To co říkala Máňa vážně není směroplatný.

Pokud se vám nechce hledat právníka, co vám bude věnovat čas, zajděte alespoň s papírama ohledně toho pobytu do nejbližší občanské poradny https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 11:09
@Kriss Tina píše:
No vlastník bytu mu může trvalý pobyt zrušit. Co se týče pošty dejte si na kaslik i křestní jména a kdyztak se domluvte s postackou, ať tam jeho poštu nehazi.

To už jsme zkoušeli. Pošťačka řekla, že toho má moc na to, aby řešila jednu schránku a když vidí stejné jméno, prostě to tam hodí. Tak si asi nesmim dát na schránku své jméno, nebo nevím. :roll: Šli jsme i na poštu a tam pani pokrčila rameny. :zed: Na veškerých exekucích, dluzích je tahle adresa. :roll: A jak může majitelka zrušit ten TP? Na magistrátu? :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 11:15
@Ou píše: Řešte to s právníkem, ne s internetem. To co říkala Máňa vážně není směroplatný.Pokud se vám nechce hledat právníka, co vám bude věnovat čas, zajděte alespoň s papírama ohledně toho pobytu do nejbližší občanské poradny https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

S právníkem paní majitelka mluvila. Ten řekl že si myslí, že na byt nemůžou v tomto případě. Ale já tomu moc nevěřím, když člověka v podstatě nemusí ani úředně s místem pobytu cokoliv spojovat aby to tam přišli vyluxovat. :roll: Natož když tam má TP, poštu, adresu uvedenou na veškerých dluzích a nedivila bych se, kdyby jí uváděl dál i nyní. :(

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 25.03.19 11:15
@Anonymní píše:
To už jsme zkoušeli. Pošťačka řekla, že toho má moc na to, aby řešila jednu schránku a když vidí stejné jméno, prostě to tam hodí. Tak si asi nesmim dát na schránku své jméno, nebo nevím. :roll: Šli jsme i na poštu a tam pani pokrčila rameny. :zed: Na veškerých exekucích, dluzích je tahle adresa. :roll: A jak může majitelka zrušit ten TP? Na magistrátu? :think:

Majitel dojde na obecní úřad nebo umo (kam spadate), podá písemnou žádost o zrušení TP toho a toho, napíše tam důvod (u vás to teda bude že už tam léta nebydlí) a musí doložit že je ten byt jeho.

ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 25.03.19 11:17
@Anonymní píše:
To už jsme zkoušeli. Pošťačka řekla, že toho má moc na to, aby řešila jednu schránku a když vidí stejné jméno, prostě to tam hodí. Tak si asi nesmim dát na schránku své jméno, nebo nevím. :roll: Šli jsme i na poštu a tam pani pokrčila rameny. :zed: Na veškerých exekucích, dluzích je tahle adresa. :roll: A jak může majitelka zrušit ten TP? Na magistrátu? :think:

a to má shodný jméno i příjmení?

Maminanamatersky
Kecalka 441 příspěvků 25.03.19 11:18

A co zavolat tomu exekurovi, a rict mu jak se veci maji, at mu to k vam porad neposila? Jinak bych se sla poradit nekam do pravni poradny, emimino je taky mimichodem plne nesmyslu..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 11:18

@Kriss Tina Děkuji moc, to také uděláme. Měla jsem za to, že u toho musí být majitel i ten, komu se TP ruší.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 11:21
@ka2ka píše:
a to má shodný jméno i příjmení?

Pouze příjmení. Ale pošťačka evidentně předpokládá že když tam bydlí „Nováková“ tak „Novák“ tam je taky. :roll:

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 25.03.19 12:36

Řešení je jediné. Všechnu poštu noste zpět na poštu, na obálky napište čitelně - na uvedené adrese nebydlí, vrátit zpět odesílateli. Chyba je nechávat tu poštu doma. Chvíli to bude trvat, ale postupně tam ta pošta přestane chodit. Ověrěný a i poštou doporučený postup.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 25.03.19 12:54

TP se dá zrušit i korespondenčně (mám s tím osobní zkušenost) stačí uvést, že dotyčný se na uvedené adrese nezdržuji. O byt přijít nelze, v katastru je zapsán majitel.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.03.19 12:57

Snad nevadí že napíšu anonymně, však nemusí známí vědět že se v tom taky vyznám :-(
Ať paní prověří ještě živnostenský rejstřík a justice.cz rejstříky, jestli nepodniká nebo nepodnikal a neměl to psané taky na adresu TP. Tato adresa na internetu bude vyskakovat ještě dlouhá léta a podle ní by ji mohli chodit obtěžovat úředníci a exekutoři, kteří dotyčného budou ještě léta hledat. Kdyby našla takový záznam, tak pak s dokladem o zrušení TP na živnostenský odbor a taky zrušit tuto živnost. A doklad si nechat. Ona ta adresa by na internetu s jeho jménem stále zůstala spojená, ale paní by měla v ruce doklad že tam nebydlí ani nemá živnost ani jinou souvislost a měla by být víc krytá. Hodně štěstí.

Janee19
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 25.03.19 13:25

zrušit TP není tak jednoduchý. Budou chtít vědět, kde teď bydlí. Pokud nevíte, tak chtěji např. podepsanou svědeckou výpověď od dvou - tří sousedů, že tam dotyčného opravdu nevídají.
Jinak nemáte šanci, aby mu tam exekuce a další lejstra nechodily. Až budete mít vyřízené zrušení TP, zavolejte klidně dotyčnému exekutorovi a jiné instituci, že má např. pobyt na úřadě, ať vám to neposílají. To samé na poště, na schránku dát křestní jména a když tam hodí něco pro někoho jiného, tak vracet na poštu a reklamovat. Křestní jména opravdu musí dodržovat…
Asi nemusím dodávat, že TP zrušit co nejdřív, protože taky exekutor může přijít k vám a pak budete složitě dokládat, co je čí majetek…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama