Exekuce - vyzná se někdo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 18:35
Exekuce - vyzná se někdo?

Dobrý večer. Vyzná se někdo v exekucích? Chci splatit exekuci, ale účetní z bývalé práce mi dala o 20tis menší částku než požaduje exekutor. V nové práci stále pohledávka není a je to už více jak půl roku. 8o Odblokoval mi i účet v bance, kde jsem se dozvěděla, že dluh byl splacen. Volala jsem znovu exe, kde mi bylo sděleno, že stále dlužím. Bývalému příteli skončila v lednu insolvence, ve které ta pohledávka byla, jelikož byl ručitel. A já prostě nevím, co teď? Díky

Reakce:
Bledulicka
Kecalka 265 příspěvků 20.03.19 19:58
@Anonymní píše:
Dobrý večer. Vyzná se někdo v exekucích? Chci splatit exekuci, ale účetní z bývalé práce mi dala o 20tis menší částku než požaduje exekutor. V nové práci stále pohledávka není a je to už více jak půl roku. 8o Odblokoval mi i účet v bance, kde jsem se dozvěděla, že dluh byl splacen. Volala jsem znovu exe, kde mi bylo sděleno, že stále dlužím. Bývalému příteli skončila v lednu insolvence, ve které ta pohledávka byla, jelikož byl ručitel. A já prostě nevím, co teď? Díky

Ahoj za prve na koho byla exekuce napsana,za druhe pritel byl inzovelinci .podle me pisec nesmyly

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 20:13

@Bledulicka dlužník jsem já a ex přítel byl ručitel. Když šel do insolvence,tak se věřitel přihlásil a tudíž splácel a mezitím byla na mě dána exekuce - strhávali mi z platu a zablokovali mi účet. Spláceli jsme oba. V lednu mu skončila insolvence a dnes jsem se dozvěděla, že mi odblokoval exekutor účet s tím, že je dluh uhrazen ( volala jsem do banky). Mezitím jsem volala přímo exek.a řekl mi,že dluh stále mám. Měnila jsem práci, takže od bývalé účetní jsem si vyžádala konečnou částku, která by se měla splatit a byla o 20tis nižší než ta, kterou mi řekl exekutor. Snad jsem to napsala srozumitelně. Takže teď nevím, co dělat…Zaplatit? Neplatit? Kolik?

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 20.03.19 20:16
@Anonymní píše:
@Bledulicka dlužník jsem já a ex přítel byl ručitel. Když šel do insolvence,tak se věřitel přihlásil a tudíž splácel a mezitím byla na mě dána exekuce - strhávali mi z platu a zablokovali mi účet. Spláceli jsme oba. V lednu mu skončila insolvence a dnes jsem se dozvěděla, že mi odblokoval exekutor účet s tím, že je dluh uhrazen ( volala jsem do banky). Mezitím jsem volala přímo exek.a řekl mi,že dluh stále mám. Měnila jsem práci, takže od bývalé účetní jsem si vyžádala konečnou částku, která by se měla splatit a byla o 20tis nižší než ta, kterou mi řekl exekutor. Snad jsem to napsala srozumitelně. Takže teď nevím, co dělat…Zaplatit? Neplatit? Kolik?

Ať ti to dá exekutor písemně, co dlužíš, komu a za co. Ten telefonát nahraný nemáš, viď? Co je psáno, to je dáno.

Bledulicka
Kecalka 265 příspěvků 20.03.19 20:20

Tak at ty exekutor posle vypis kolik si zaplatila ,dale pokud ta exekuce byla zahrnuta insovoleci tak by mela byt zaplacena,dale mas moznost zazadat soud o vypis exekuci a nahlidnout do spisu a mas jasno

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 20:26

Díky holky. Zítra to ještě pořeším. Mám z toho hlavu jak balón

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 20:28
@eumedon píše:
Ať ti to dá exekutor písemně, co dlužíš, komu a za co. Ten telefonát nahraný nemáš, viď? Co je psáno, to je dáno.

Nahrané to nemám. Sotva se se mnou bavili :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 20:30
@Bledulicka píše:
Tak at ty exekutor posle vypis kolik si zaplatila ,dale pokud ta exekuce byla zahrnuta insovoleci tak by mela byt zaplacena,dale mas moznost zazadat soud o vypis exekuci a nahlidnout do spisu a mas jasno

Prý je insolvence nezajímá, páč já jsem dlužník a on byl jen ručitel. Uvidím zítra, nenechám to jen tak.

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 20.03.19 20:36
@Anonymní píše:
Nahrané to nemám. Sotva se se mnou bavili :roll:

Tak ho požádej písemně, ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 20:39
@eumedon píše:
Tak ho požádej písemně, ne?

Požádám a děkuji ;)

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 20.03.19 20:44

Úplně nejlepší bude, když vezmete všechno, co k tomu máte a zajdete do nějaké občanské poradny. Ti vám to i zformulují.

Zdá se mi divné, že máte papír od exekutora, že exekuce byla zastavena pro splacení dluhu, ale do telefonu vám řekne, že máte ještě cosi platit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.19 20:51
@eumedon píše: Úplně nejlepší bude, když vezmete všechno, co k tomu máte a zajdete do nějaké občanské poradny. Ti vám to i zformulují.Zdá se mi divné, že máte papír od exekutora, že exekuce byla zastavena pro splacení dluhu, ale do telefonu vám řekne, že máte ještě cosi platit.

Papír má jen ex partner, že všechny dluhy,které byli v insolvenci jsou na 0,– to dostal od soudu. Mě spíše zaráží, že mi odblokoval účet a do tel mi řekl tu vyšší částku, než mi řekla účetní. A žádný exekuční příkaz do nové práce nepřišel a je to už více jak půl roku. No pošlu písemně žádost a uvidím. Každopádně ještě jednou děkuji.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 21.03.19 09:41

ano, ale 0,– Kč jsou vůči Němu !! on je díky úspěšnému ukončení insolvenčního řízení osvobozen od zbytku usnesením.. (navíc on byl jen ručitel)

od exekutora zásadně požadovat písemné vyjádření.. je možné, že dluh je již splacen, ale zůstaly tam nějaké penále/úroky prostě příslušenství, které si vymáhá sám exekutor..
(proto Vás asi mate, že „dluh je splacen“ - to je celkem dost možné, že původní pohledávka, pro kterou byla exekuce nařízena, je již splacena)

když jsem psala (více lidem) maily jejich exekutorům většína na tyto e-maily do pár dní reagovala…

eumedon
Extra třída :D 14500 příspěvků 21.03.19 16:34
@Anonymní píše:
Papír má jen ex partner, že všechny dluhy,které byli v insolvenci jsou na 0,– to dostal od soudu. Mě spíše zaráží, že mi odblokoval účet a do tel mi řekl tu vyšší částku, než mi řekla účetní. A žádný exekuční příkaz do nové práce nepřišel a je to už více jak půl roku. No pošlu písemně žádost a uvidím. Každopádně ještě jednou děkuji.

Jak to, že máš exekuci, ale nemáš od ní žádný papír? Vybíráš poštu na adrese svého trvalého pobytu?

Váš příspěvek
Reklama