Exekuce - hrozba i pro mě?

Anonymní
24.8.11 19:30

Exekuce-hrozba i pro mě?

Ahoj, nevím kam se s tímto dotazem obrátit, tak zkusím, jestli budete některá vědět..Přítel se dostal do těžké finanční situace a při nepromyšlené snaze problém řešit se dostal do ještě větších potíží.Bohužel to nejdříve tajil, ale nakonec vše vyšlo na povrch. Nyní se snažím pomoci mu dostat se ze začarovaného kruhu.Některé dluhy-např. u tel. operátorů, u pojišťoven,atd. jsou snad ještě řešitelné. Co je ale horší, neustále mu píší nějaké 2 různé soukromé exekutorské společnosti a vymáhají po něm peníze..Zřejmě odkoupili jeho dluh u společnosti, které původně dlužil a nyní vymáhají několikanásobné množství. A asi nejhorší-začátkem roku na něj byl uvalen i jeden soudní příkaz k exekuci, na který zřejmě nereagoval a aktuální dluh se díky tomu dostal už cca na půl milionu..Už jsem si kvůli němu i sama vzala nějaké půjčky, aby splatil, co se dá, ale stále to nestačí.
Chtěla bych se ale hlavně zeptat-kdyby nastalo fyzické provedení exekuce, jestli bych v tom nějak mohla figurovat i já.Naše poměry jsou následující:
Nejsme manželé, máme spolu 2 děti (já pobírám RP, jinak nic), bydlíme v nájemním bytě, náj. smlouva je psaná pouze na mě, trvalé bydliště máme každý u svých rodičů, protože v nájmu nám ho neumožnili..Přítel tu má pouze oblečení, zbylý (nevalný) majetek je můj, přítel se zde příliš často nezdržuje kvůli daleké práci, mým nejcennějším majetkem je asi automobil, jinak nic.
Má za těchto podmínek exekutor právo domáhat se po mně nějaké formy splacení dluhu, popř. mi zabavit mé věci?Nebo se exekuce vztahuje na trvalé bydliště dlužníka, kde se ale také nevyskytuje?
Děkuji za jakoukoliv radu nebo nápad.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7320
24.8.11 19:36

Ahoj Anonymko,

jen k tomu bydlišti - exekutor by měl jít tam, kde se skutečně zdržuje. Je ale otázka, jaká je praxe, záleží asi na konkrétním exekutorovi. Myslím, že mu nemusí bránit nic v tom, aby šel na trvalou adresu. Poradila bych asi tohle - okamžitě se spojit s věřitelema a domluvit se na nějakých splátkách, na řešení dluhu. Byla chyba, že nereagoval na exekuci, kterou na počátku roku vydal soud :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.8.11 19:44

Exekutor jde tam, kde je trvalé bydliště.. nevím o žádném případu, kdy by tomu bylo jinak.. Pokud nejste manželé a auto je psané jen na tebe, tak nemají nárok. A dobré řešení je se s nimi co nejdříve domluvit na splátkách, pak se nemusíte bát o majetek..

• Nahlásit
  • Citovat
7320
24.8.11 19:54
Anonymní píše:
Exekutor jde tam, kde je trvalé bydliště.. nevím o žádném případu, kdy by tomu bylo jinak.. Pokud nejste manželé a auto je psané jen na tebe, tak nemají nárok. A dobré řešení je se s nimi co nejdříve domluvit na splátkách, pak se nemusíte bát o majetek..

Ale není to správné - dozvíš se tohle info i přímo na exekutorské komoře, že je rozhodující skutečné bydliště, ne trvalé. Dokonce to vím i z praxe (ale netýká se to mně, takže nechci psát víc info).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.8.11 19:55

exekutor by měl jít tam kde má trvalé bydliště…ovšem skutečnost je někdy jiná..... můj ex taky dlužil a dluží kam se člověk podívá,něco jsem za něj zaplatila jelikož přišel exekutor k nám(bydlela jsem u rodičů ) a chtěl vykonat exekuci a to tam ex přišel jen jeden dopis a našli ho tam policajti (podotýkám nikdy tam nebydlel)…já tenkrat byla v jinem stavu a pobláznění hormony jsem vzala uspory a pujcila si a zaplatila skoro 200tis něco mi splatil dokud jsem byla hodná i po rozchodu ,pak si našel jinou a ještě dluží 80tis nikdy je neuvidím..... neplat za nej jinak tě utopí takové dluhy nejsou žádná sranda..a pokud mu chceš pomoc sepiš si s ním u notáře smlouvu u pujčce…já jí sice mám ,ale momentalne nemam na pravnika abych to z nej dostala zpet..... hodně štěstí

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.8.11 20:24

Exekutor pátrá po všech místech pobytu dlužníka..Pokud ale půjdeš na soud, doneseš rozsudek, že dítě je ve Tvé péči a nájemní smlouva jen na Tebe a dítě, čestně prohlásíš, že spolu nežijete, nevedete společnou domácnost, nikdo nemá právo od Tebe cokoliv požadovat, odemčít Ti byt přes zámek za asistence policie, prodávat Tvoje věci..

Problém je, že může být exekuován na různých místech a Ty to nezachytíš včas a nebudeš se moci bránit..Potom už záleží na konkrétním exekutorovi a na dokazování..

Já bych udělala i to, že bych si dítě nechala svěřit do své péče, tím by bylo přerušeno poslední pouto, které mě s ním pojí..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.8.11 20:35

Z praxe,jde na trvale,pokud se tam nezdržuje,ostatni obyvatele to prokazi ci sdelí jinou adresu,jdou jinam.Je jedno,jestli tam ma pobyt,naj.smlouvu nebo je tam jen na hubu.Muze zabavit na par malickostí cokoliv,co neni prokazatelně tvoje.ty musis mit doklady,že jsi to platila sama.Dnes si musi clovek davat pozor,koho si vezme pod strechu…

• Nahlásit
  • Citovat
14241
24.8.11 20:50

NO spíš by se měli obávat i jeho rodiče, když tam má trvalý pobyt… Určitě první půjdou tam a asi budou mět problémy i oni, než se vysvětlí jestli tam žije nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7637
24.8.11 20:57

No, jestli navštíví exekutor jeho rodiče, protože tam má trvalé bydliště, můžou jim to tam dobře vybílit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14241
24.8.11 20:58

Souhlas… myslím, když am přijde - nějaký hňup.. takový co ho nic nezajímá, tak nejdříve vybílí a pak se teprve zjišťuje, a lidi se brání, že tam dotyčný už nepřebývá..
Znám takový případ, ale nevím, jestli jim něco vrátili ,jenom vím, že je nic nezajímalo, prostě přišli a hotovo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14870
24.8.11 21:06

Určitě jdou na trvalé bydliště!!
ať si nechá přepsat pobyt na město jinak to vybílej u rodičů doma..nebylo by lepší si zažádat o osobní bankrot pokud dluží hodně a není schopný splácet?
Pokud pobíráš jen RP, z čeho chceš ty půjčky, které sis kvůli němu vzala, hradit?to se dostaneš do problémů akorát i ty! :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15068
24.8.11 21:09

Hlavně se nebát oslovit ty exekutory. Ono se fakt dá domluvit na splátkách. Tedy za nějakých podmínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3156
24.8.11 22:31

Doporučuju kontaktovat poradce třeba partners-krotitelé dluhů, je to zadarmo a třeba tchýninu příteli pomohli doslova z oprátky… taky nasekal dluhy kolem 750 000,– Mají kontakty na banky i exekutory, mohou napsat dopisy, napasnout rozhodnutí a tak…teď má pravidelné splátky a žije konečně v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
24.8.11 22:42
Anonymní píše:
Exekutor jde tam, kde je trvalé bydliště.. nevím o žádném případu, kdy by tomu bylo jinak..

Exekutor může jít tam, kde se oprávněně domnívá, že má dlužník nějaké věci. A už několikrát jsem exekutorům odpovídala na dotaz, kde někteří z našich zaměstnanců skutečně bydlí, což bylo zdůrazněno. Že je nezajímá trvalý pobyt, ale skutečné bydliště, třeba i na ubytovně.

Takže exekutor sice majetek tazatelky zabavit nesmí, nicméně pokud se bude oprávněně domnívat, že dlužník může mít nějaké věci v onom nájemním bytě (což je možné, když v něm skutečně přebývá a potvrdí to třeba sousedi, že ho tam vídají), tak ty věci může přijít zabavit. A pokud by chtěl zabavit věci, které nejsou dlužníka, tak je na majiteli těch věcí, aby prokázal, že jsou jeho. Pokud to neprokáže, tak s nimi exekutor může nakládat tak, jako by byly dlužníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
25.8.11 14:23
Les2311 píše:
Anonymní píše:
Exekutor jde tam, kde je trvalé bydliště.. nevím o žádném případu, kdy by tomu bylo jinak..

Exekutor může jít tam, kde se oprávněně domnívá, že má dlužník nějaké věci. A už několikrát jsem exekutorům odpovídala na dotaz, kde někteří z našich zaměstnanců skutečně bydlí, což bylo zdůrazněno. Že je nezajímá trvalý pobyt, ale skutečné bydliště, třeba i na ubytovně.

Takže exekutor sice majetek tazatelky zabavit nesmí, nicméně pokud se bude oprávněně domnívat, že dlužník může mít nějaké věci v onom nájemním bytě (což je možné, když v něm skutečně přebývá a potvrdí to třeba sousedi, že ho tam vídají), tak ty věci může přijít zabavit. A pokud by chtěl zabavit věci, které nejsou dlužníka, tak je na majiteli těch věcí, aby prokázal, že jsou jeho. Pokud to neprokáže, tak s nimi exekutor může nakládat tak, jako by byly dlužníka.

jo, jo, dokonce jsem to někde četla, že není v podstatě směrodatné trvalé bydliště, ale nemůžu to už najít. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama