Exekuce v nezletilosti

10.6.15 17:26

exekuce v nezletilosti

Dobrý den, jak mám řešit exekuci, která mi dnes přišla.
V roce 2009, kdy jsme ještě nebyla zletilá, jsem se léčila v nemocnici v Opavě a má matka tehdy za mě nezaplatila pobyt 500 korun a dnes mi přišla poměrně vyšší částka. Jak mám tuto situaci řešit, mám to radši okamžitě zaplatit nebo se dá nějak bránit?
Děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13148
10.6.15 17:29

Můžu se zeptat kolik ti napařili za tu pětistovku? Asi ti nic jiného nezbude, než to zaplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.15 17:31

@annkysilkova zaplatit, jsou rodiče, co neplatí za děcka odpady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
10.6.15 17:35

Je to asi to samé, jako když jsem někdy v 16.letech cestovala mimo republiku. Dle zákona se musí vracet prošlý pas, já byla nezletilá a nevěděla jsem to. O 10 let poději jsem se přestěhovala a úřady šli po mě, že jsem nevrátila pas a čekala mě tučná pokuta :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5145
10.6.15 18:34
@matkabagristy píše:
@annkysilkova zaplatit, jsou rodiče, co neplatí za děcka odpady

Jo to byl můj případ naštěstí byla ta částka celkem únosná ale byla jsem z toho v šoku nemám ráda když někde dlužim :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
10.6.15 18:36

Prosím tě a nevymáhali to? Jaké jsou tam datumy? Není o už promlčené? Bylo by potřeba se s rozsudkem zajít poradit. Co je to přišla exekuce? Tomu musí předcházet soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24392
10.6.15 18:38
@terinka4444 píše:
Prosím tě a nevymáhali to? Jaké jsou tam datumy? Není o už promlčené? Bylo by potřeba se s rozsudkem zajít poradit. Co je to přišla exekuce? Tomu musí předcházet soud.

jj soud o tobě bez tebe, tak to chodí u exe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
10.6.15 18:40
@Daša 2 píše:
jj soud o tobě bez tebe, tak to chodí u exe

neexistuje, vždycky máš lhůtu na vyjádření se k tomu a pokud nesouhlasíš, napíšeš to a musí proběhnout ústní jednání. Soud o tobě bez tebe je pouze tehdy, když nereaguješ a necháš vypršet tu lhůtu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.15 18:42

@terinka4444 no, tady ty dopisy asi chodily zákonným zástupcům, dokud dítě nenabylo zletilosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24392
10.6.15 18:48

No měla jsem dluh ne vlastní vinou. Naletěla jsem něco jako šmejdům apřišla mi exe, užádného soudu jsem nebyla, jen jsem dostala dopis od pana Sokola a spol., bez jakéhokoliv upozornění.
Dnes bych se zachovala jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
10.6.15 18:55
@matkabagristy píše:
@terinka4444 no, tady ty dopisy asi chodily zákonným zástupcům, dokud dítě nenabylo zletilosti

proto se ptám, co v tom je, musí to být napsané v těch papírech, jestli něco chodilo a nějaké rozsudky už byly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
10.6.15 18:56
@Daša 2 píše:
No měla jsem dluh ne vlastní vinou. Naletěla jsem něco jako šmejdům apřišla mi exe, užádného soudu jsem nebyla, jen jsem dostala dopis od pana Sokola a spol., bez jakéhokoliv upozornění.
Dnes bych se zachovala jinak

u soudu jsi nebyla, protože jsi z nějakého důvodu nezareagovala na prvotní žalobu o vydání exekučního titulu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11208
10.6.15 18:57
@Daša 2 píše:
Dnes bych se zachovala jinak

To těžko, Sokol není navíc exekutor ale advokát. Takže ti zřejmě přišla předžalobní upomínka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24392
10.6.15 19:04
@mag píše:
To těžko, Sokol není navíc exekutor ale advokát. Takže ti zřejmě přišla předžalobní upomínka.

To je možné, ale zaplatila jsem jednou tolik co jsem dlužila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11208
10.6.15 19:06
@Daša 2 píše:
To je možné, ale zaplatila jsem jednou tolik co jsem dlužila

Tak ale nepiš nesmysly.

• Nahlásit
  • Citovat