Jak ošetřit půjčení peněz?

3835
4.6.15 09:07

Jak ošetřit půjčení peněz?

Ahoj :kytka:
Můj otec si chce koupit chatu a já s manželem mu na to půjčíme polovinu peněz, druhou polovinu si bude řešit úvěrem.
A teď k mému dotazu - jak půjčku ošetřit? Stačí zajít k notáři, kde podepíšeme půjčku se splátkovým kalendářem?
Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2874
4.6.15 09:36

Určitě notářky zápis, notář už zajisté vše potřebné, včetně splátkového kalendáře a další náležitostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2360
4.6.15 10:25

@Koty
Mamka to takhle měla s půjčkou od babičky, přes notáře. On tu smlouvu připravil podle toho, co mu zadaly. Bylo to dobré, jasné jak pro babičku, tak pro mamku i zbytek rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14730
4.6.15 10:40

Tak já jsem měla půjčené peníze od strýce. Smlouvu jsme měli podepsanou mezi sebou, ale měl ji od právníka. Měli jsme tak krom základních informaci (jména, adresy, kolik peněz je půjčeno apod.) i informace s jakým úrokem se půjčují (tj. kolik se vrátí na konci) i splátkový kalendář (tedy řečeno do kdy se celý obnos splatí, a také že bude měsíčně placeno tolik a tolik).

S mamkou jsem pak dělala něco podobného, i když ona nechtěla.

Ale u obouch půjček jsem nepředpokládala, že je nebudu splácet a případné doplacení by šlo (v případě, že se mi něco stane) z ostatních věcí.

Pokud bych se bála, že by mi po smrti dlužníka nebyl dluh splacen, zašla bych určitě k notáři či právníkovi a poradila se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3835
4.6.15 12:19

Moc děkuju za reakce, k notáři určitě zajdeme a doladíme zbytek :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1907
4.6.15 12:23

@Koty Nedávno jsem to řešila s právníkem a prý je úplně dostačující při půjčce, která je převodem z účtu na účet, tak do předmětu napsat „půjčka a její splatnost“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 12:25

@Koty Smenka. Jednoduche a vymahatelne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3835
4.6.15 15:10

@Zuzlounek Díky, tohle mě nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
10.6.15 18:18

Notářským zápisem si zajistíte platnost smlouvy, ale žádné zajištění peněz. Směnka urychlí případný spor, také ale není žádným zajišťěním. Smysluplné zajištění je jištění ručitelem nebo nemovitostí. Pokud někdo kupuje celou nemovitost na dluh, je to mimořádně rizikové chování, kterého by bylo nejlepší se neúčastnit, zvlášť, pokud jde o rodinu a zbytnou nemovitost. Pokud máte hazard v krvi, polovinu chaty kupte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama