Ekzém na tvářích miminka

Anonymní
27.9.20 02:57

Exém na tvářích miminka

Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s exémem na tvářích miminka? Syn půl roku se už měsíc a půl potýká s exémem jen na tvářích. Zpočátku mi doktorka radila mazat sudkošem, pak jsme dostali na promašťění infadolan. Po něm zhoršení. Nakonec kortikoidní mast locpoid creo a lipobalsam na promašťění. Zlepšení výrazné a ani ne týden po teď v noci zjistím opět rudá rozškrábaná do krve tvář :(
Nic nového malý nemá. Stejný prášek, žádné nové jídlo… zhoršení by mohlo být po příliš chlorované vodě. Ale obličej koupeme v kojenecké. Na tělo má niveu senzitiv. A opravdu nikde jinde an flíček.
Bylo mi řečeno, že by to mohl být atopický exém. V očkovacím průkazu má napsáno dermatitida.
Kdyby to nebylo v obličeji, netrápí mi to tolik. Ale jak si to drápe, tak aby neměl jizvy… ani fenistil kapičky na svědění nezabraly.
Vím, že v lékárně mají X mastí a na každého působí asi i jiná, ale budu ráda za vaše zkušenosti.
Předem děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7404
27.9.20 03:39

Tohle se hodně řeší netoxickou domácností, nebo vynecháním některých potravin. A kvalitníma probiotikama. Na FB je plno skupin.
https://www.facebook.com/…27883308987/
https://www.facebook.com/…53307345545/
https://www.facebook.com/…58130547464/
https://www.facebook.com/…ontoxic.org/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6140
27.9.20 03:55

Atopický ekzém. Syn ho měl od 5 týdnů. Do 1 roku jen na tvářích. Pak se ekzém přestěhoval na stehna. Ve 2 letech zmizel. Fenistil je k ničemu. Já jsem mu tehdy několikrát denně dělala na postižená místa zábaly z černého čaje a pak promazávala. Každému atopikovi zabere něco jiného. Synovi nejlépe pomáhá Nivea SOS krém sensitiv a Saloos bambucké máslo Atopikderm. Dobré jsou i krémy s ovsem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7903
27.9.20 07:20
@Anonymní píše:
Ahoj,
nemáte někdo zkušenosti s exémem na tvářích miminka? Syn půl roku se už měsíc a půl potýká s exémem jen na tvářích. Zpočátku mi doktorka radila mazat sudkošem, pak jsme dostali na promašťění infadolan. Po něm zhoršení. Nakonec kortikoidní mast locpoid creo a lipobalsam na promašťění. Zlepšení výrazné a ani ne týden po teď v noci zjistím opět rudá rozškrábaná do krve tvář :(
Nic nového malý nemá. Stejný prášek, žádné nové jídlo… zhoršení by mohlo být po příliš chlorované vodě. Ale obličej koupeme v kojenecké. Na tělo má niveu senzitiv. A opravdu nikde jinde an flíček.
Bylo mi řečeno, že by to mohl být atopický exém. V očkovacím průkazu má napsáno dermatitida.
Kdyby to nebylo v obličeji, netrápí mi to tolik. Ale jak si to drápe, tak aby neměl jizvy… ani fenistil kapičky na svědění nezabraly.
Vím, že v lékárně mají X mastí a na každého působí asi i jiná, ale budu ráda za vaše zkušenosti.
Předem děkuju.

My jsme atopici všichni, u dvou z dětí se ekzem projevuje jen sem tam suchým flíčkem, ale prostřední měl v roce a půl ekzem taky na tvarickach hodně silný, tváře rudé do krve. Pomohl mu Locoid (ale bylo třeba několikrát zopakovat kůru, vždy se mu to vrátilo ve slabsi míře, takže jsme ji zopakovali asi 4× nebo 5× behem asi 4 mesicu. A u nás je tedy jakékoliv promastovaji tabu, ekzem to vždy velmi zhorší, pokud je to v obličeji, tak se dětem i mě taky začnou dělat koutky (z toho promastovani). Takže po Locoidu jsme smazali Sudocremem a po zklidnění pokračovali až do úplného vymizení. Synovi je teď 5 let, od té doby se mu to nevrátilo, dokonce nejméně z dětí trpí na ty suché flicky. Tvaricky má hladké, žádné jizvy a to je mel taky do krve.
Co hodně pomáhá z mé zkusenosti: eko prostředky do domácnosti (plus nepoužívat jich zbytečně moc), oblečení z přírodních materiálů - bavlny, bambus, merino místo fleecu, akrylu, polyesteru (pozor třeba na dětské povlečení, často bývá z polyesteru, vnitřky fusaku z minky, fleecove mikiny, cepicky, saly…). Jidlo samozřejmě bez konzervantu, barviv (až bude větší, tak pozor na barevná piticka, a různé sladkosti plně barvu a cukru ve větší mire). Varit z čerstvých surovin, bez polotovarů atp. Doma nepřetápět a zvlhčovat vzduch. Pokud máte možnost, vyzkoušejte solnou jeskyni nebo slaný bazen. My v našem městě bohužel slany bazen nemáme, ale když jsem do slaneho bazénu chodila plavat za studii, to bylo úplně úžasné, bylo to jako bych jezdila k moři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64784
27.9.20 07:38

Pridej se na facebooku do akupiny Svet non toxic.
Zaprve pokud kojis, je nutne abys vysadila zcela mleko a Mlecne vyrobky.
Pokud ma UM, musi mit specialni bez kravske bilkoviny.
Praci pracek bez chemie - idealne treba Sonnet, zadna avivaz, prat v nem cele rodine, i lozni pradlo atd.
A s ekzemem neockovat! Zhorsi se to.
Bez do te skupiny, co jsem psala a nastuduj si soubory… a na modrem konikovi Poradna pro atopicky ekzem a jejich soubory…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64784
27.9.20 07:41

A nepromastovat, oleje a mastne je to nejhorsi, infadolan to musel zhorsit. Precti si tam ty soubory jak jsem psala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
27.9.20 07:42

Jo atopak, holka ho měla taky na puse, zmiznul po roce a přestěhoval se.Ted je jí skoro šest a má ho na zápěstí a na kolenou. Mazem lipobasi a na celé tělo máme uriashe. Je alergická na kravskou bílkovinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
27.9.20 07:44

Nejlépe mazat čistým zinkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
206
27.9.20 07:58

Já atopik nejsem, syn ano. Po začátku covidu víc chloruji pitnou vodu-osypalajsem se i já těhotná. Syna se do roka koupal jen 1×tydne v linole olejové lázní a na fleky na rukach a nohách to pomohlo. Obličej pomáhá jen léto a slunce. I teď ve dvou letech se myje tak 3× týdně. Jinak se začne flekatit, krémy nepomáhají. Manžel má to samé… Je flekaty jak dalmatin protože se myje každý den chlorovanou vodou a nemaze se. Jo a pozor na aviváž-je lepší ocet do máchání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
27.9.20 08:15

Jo ještě většina dětí to má prý v létě lepší, pomáhá sluníčko. U nás to stojí v létě za pendrek :? Stačí jak vleze do bazénu a vyleze a večer je samý flek a to máme jenom dětský bez chlóru. Nevím čím to je..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24682
27.9.20 08:33

Máme v rodině, taky atopák na obličeji, taky miminko…Asi nejzásadnější úspěch mělo (kromě nedráždivé kosmetiky a drogerie) zjištění, jaké jídlo dráždí. Klasika - mléčné výrobky nejhůř a lepek taky blbý. Pokud kojí máma, tak i ona by to měla vysadit. Tohle má nejlepší výsledky, ale je to dost náročné takovou stravu udržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
27.9.20 09:53

Syn měl jako mimino úplně to samé. Doktorka mi řekla, že je to alergie na mléko. Vysadila jsem sunar a dávala jsem mu nějaký jiný z lékárny - bez těch mléčných složek, přesně si to nepamatuju. Tvářičky měl do 10ti dnů hladké a už se to nikdy nevrátilo. Jak málo stačilo. A to jsem ho předtím taky mazala vším možným a bylo to čím dál horší. Na tvářích suchá tvrdá krusta, rozpraskaná až do krve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
27.9.20 10:05

Víš co, problém je, že každý atopik má jiné spouštěče a zabírá mu jiná léčba. Jizev se, si myslím bát nemusíš.
Já mám třeba největší spouštěč stres, u dcery zatím nevíme. Já třeba Niveu nemůžu vůbec. Malá má kosmetiku SebaMed, Weledu nebo Utrekam.
Jestli kojíš, zkusila bych vysadit mléčné výrobky a uvidíš, co to udělá. Stejně tak je dobré udělat silný odvar černého čaje nebo heřmánku a potírat. Nebo namixovat olej a mléko a zase potirat. Musis zkouset, nic jiného nezbývá. Holky tady treba doporucuji non toxic. Za me je to silenost a nejsem takhle schopna zit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
27.9.20 10:07
@Myšák24 píše:
Jo ještě většina dětí to má prý v létě lepší, pomáhá sluníčko. U nás to stojí v létě za pendrek :? Stačí jak vleze do bazénu a vyleze a večer je samý flek a to máme jenom dětský bez chlóru. Nevím čím to je..

Fakt? To jsem třeba nikdy neslyšela. Mně nejvíc pomáhá jet k moři nebo na hory, ale jako, že bych v létě měla u nás lepší ekzém, to ani náhodou. Naopak - jak se zpotim, tak je to horsi. My mame bazen se slanou vodou a to je super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
27.9.20 10:27

Měli jsme to samé. Byla to alergie na mléko. Na mléko, které jsem pila a jedla já, jelikož byl kojeny. Vysadila jsem mléčné výrobky a mléko a bylo po ekzému. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama