Reklama

Exém - pojďte udělat pokus

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

enyf
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 22.02.17 14:24
Exém - pojďte udělat pokus

Ahoj. Tématem je atopický exém. Trápím se s ním už roky, občas je lepší a občas horší. Dřív jsem se snažila ho léčit hlavně kortikoidy, nyní zkoumám hlavně příčiny, například stravu a tak.

Včera jsem měla zase jedno z horších období, celou ruku červenou. Dneska mám už jen pozůstatky, skoro to zmizelo. Přemýšlela jsem proč to najednou zmizelo a myslím, že to může být tím, že jsem včera večer na návštěvě snědla spoustu rizota s opravdu velkým množstvím hlívy ústřičné (rizoto bylo jen rýže a hlíva). Obvykle hlívu nejím, ale měla jsem velký hlad :D. Na netu píšou, že hlíva může mít pozitivní vliv na exém. Jenže samozřejmě nevím, jestli prostě nejde jen o náhodu. Pokud by to náhoda nebyla, tak tu hlívu začnu jíst denně.

Napdalo mě, jestli někdo z vás nemá stejnou zkušenost, nebo jestli by někdo z vás byl tak hodný a zkusil taky někdy sníst k večeři hromadu čerstvé hlívy a pak se tady podělil o výsledek, ať už pozitivní, nebo negativní. :) Díky za přečtení :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anys29
Ukecaná baba ;) 1849 příspěvků 22.02.17 14:30

@enyf :) Já jsem u sebe vypozorovala, že určité potraviny mi exém zhoršují. Hlívu občas jím, ale nikdy jsem si nevšimla, že by to po ní bylo lepší. ale na každého může působit něco jiného!

Sněženka25
Závislačka 3899 příspěvků 36 inzerátů 22.02.17 14:30

Taky mě trápí ekzém na rukou…houby bohužel vůbec nejím, ale ráda bych sledovala tuto diskuzi…kdybyste potvvrdili, že má takovýto dobrý vliv, tak bych se třeba překonala :-D
Já bych sppíš potřebovala vypozorovat, z čeho je ten ekzém a moct se tomu vyhnout…zatím vím, že se mi hodně zhorší po nějakých sprchových gelech nebo i po jaru… Jinak taky sem tam namažu kortikoidama a nebo konopnou mastí..

Anys29
Ukecaná baba ;) 1849 příspěvků 22.02.17 14:32

@enyf @Sněženka25 Podle mě je nejlepší prostě promazávat a promazávat a vyvarovat se potravin, které to zhoršují. Někdy je to děs, hlavně v zimě :roll:

simsa55
Stálice 64 příspěvků 22.02.17 14:34

Me hliva pomohla na bradavice, se kterymi jsem bojovala nekolik let. Myslim, ze by to pomoct mohlo, je to otazka imunity a tlusteho streva.Pro me bylo nerealne jist kazdy den hlivu, brala jsem tabletky hlivy s lactobacily a po chvili jsem mela po problemu :palec:

Daphnei
Kecalka 180 příspěvků 22.02.17 14:34

Ted má dcera relativne klid od ekzemu. Ale zjistli jsme, že se ji dela po medu. Takže med jsme vyřadili z jidelnicku. Opalovací krem muže pouze jednu znacku. Hodně pomohlo more. My s ni byli tři týdny a pak ještě moje rodiče 2 týdny a od te doby 90% zlepšení

enyf
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 22.02.17 14:45

Díky za reakce.

Já mažu celý den, používám gumové rukavice na mytí nádobí. Potravinám, které to zhoršují, bych se taky ráda vyvarovala, ale nevím, které to jsou.
Med nejím skoro vůbec, po něm to nemám :-).

simsa55
Stálice 64 příspěvků 22.02.17 14:53

Jeste me napadlo…kdysi jsem mivala exem na rukou casto, ale kdyz jsem prestala brat HA, tak uz jsem zadny problem nemela.Po porodu se mi znova objevil, ale parkrat jsem namazala modrou indulonou a zase zmizel…

Daphnei
Kecalka 180 příspěvků 22.02.17 14:54

@enyf … to právě musíš zjistit, zkouset, zkoušet… Dej si pár dni dietu bez ryze a hlivy… az se ekzém zlepsi, tak zkus znovu hlivu. Muže to byt i kombinace ryze a hliva. Krizena reakce…
Můžeš zkusit pit koprivovy čaj, pokud to zvladnes. Někdo ho nemusi, me chutna. Je výborný na čištění krve.

enyf
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 22.02.17 15:00

Jojo, já zkouším. Například jsem si stoprocentně jistá, že po čokoládě se to nelepší. To jsem testovala roky, nezabrala žádná značka :-) Kopřivový čaj zkusím, díky za tip.

renda micro
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 22.02.17 16:02

Bezva diskuze :o) Jsem atopik od narození. Mnoho let jsem byla celkem v pohodě a najednou od září krize a nemůžu se z toho dostat. Navíc se mi hodně rozjel ještě dishidroický ekzém a nezabírá nic ani kortikoidy. Sehnala jsem hlívu v tabletách a dlabu to asi 3 týden zatím změnu nevidím.
Zkusila bych tuhle kombinaci znovu až se ekzém objeví, na každého funguje něco jiného

enyf
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 01.03.17 18:59

Exém se objevil velice záhy, chvíli jsem polemizovala s teorií, že počáteční úspěch mohl být způsoben i mým novým šamponem na oslabené vlasy, který jsem začala používat ve stejný den. Pak jsem koupila hlívu, jedla jí asi tři dny a výsledek žádný. Dnes jsem šla do lékárny pro bepanthen, jak tu radí lišák. Ale neměli ho, a tak jsem si nechala od lékárnice doporučit excipial u lipolotio. Je to výrazně levnější než bepanthen, když nic jiného. Poprvé jsem to tím mázla před půl hodinou a přijde mi už teď, že je to lepší. Tak se budu modlit, aby to nebyla zase jen náhoda.

Darebačka
Kecalka 427 příspěvků 01.03.17 19:07

Příčin může být spoustu a je to asi hodně individuální. U mě byl spouštěčem jednoznačně stres a užívání HA. Teď budu do budoucna řešit, jakou formu antikoncepce zvolit, protože hormony za mě už opravdu ne. Ekzém jsem měla už jako dítě, pak mi ale na spoustu let úplně vymizel a objevil se až právě v 19 letech, kdy jsem začala užívat HA.

Sněženka25
Závislačka 3899 příspěvků 36 inzerátů 01.03.17 21:59

@enyf Ahojky, já používám taky Excipial mastný krém a je dobrej, ale přijde mi, že je to jenom preventivní..když se tím mažu, ekzém se nezhoršuje…ale když ho mám, tak mi ho nevyléčí…

Daphnei
Kecalka 180 příspěvků 07.03.17 09:24

@enyf … Co třeba bílou cokoladu? :lol:… to nemá s čokoládou nic společného :mrgreen: to je jen tuk.
Samozrejme ze stres to taky zhorsuje. S jednou paní jsem se bavila a ta říkala, že lazne jsou dobre. Počasí, vzduch, slunce - jedno jestli hory nebo more, ale i také lidé, kteří na to trpí. Vědět, že nejsi sám prý hodně pomáhá.
Hormony a stres jsou potvory. Já vždycky mela krásnou jemnou pokozku a po porodu strasne hrubou a suchou ať jsem dělala co jsem chtela. Dermatolog řekl „ukažte lokty“ a diagnoza byla na světe - jsem skrytý atopik. Dcera to má ode me. U me jak to prislo, zase to odeslo. Tak neves hlavu, někdy se to zlepší samo od sebe..
U dcery jsme zkoušeli i africke šneky. Jejich sliz umi pokožku uklidnit a regenerovat… Opet záleží jak moc ti to vadi a kam az jsi ochotna zajít :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Ditmar a Čerešňáková na stejné akci: S milenkou, ale v bezpečné vzdálenosti

K menšímu faux pas došlo na pondělním charitativním galavečeru La Sophia,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama