Těstoviny bez vajec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veronika137
Nováček 6 příspěvků 19.02.17 21:06
Těstoviny bez vajec

Dobrý den, moje dcerka je alergická na vejce.Ma deset měsíců a ráda bych dělala polévky s nudlemi. Nevíte čím nahradit vejce v nudlich? :nevim:

Reakce:
Slečna Ferka
Extra třída :D 10209 příspěvků 19.02.17 21:12

@Veronika137 Tak pořiďte kupované těstoviny. Skoro všechny jsou dnes bezvaječné. Já dceři do polévky dávala třeby tyhle minimašličky, i se to jí líp než nudle https://nakup.itesco.cz/…001018822880.

Nebo případně nudle bez vajec jsou tyto https://nakup.itesco.cz/…001130306052.

Celozrnné a podobně bych nedávala, malá je malá.

Případně můžeš „zavařit“ kuskusem nebo bulgurem (ten hodně doměkka).

Příspěvek upraven 19.02.17 v 23:14

nani77
Kecalka 420 příspěvků 19.02.17 21:16

V každém supermarketu jsou dostupné jak vaječné, tak bezvaječné těstoviny. Někdy taky v sekci veganských ;-)
Dcerka je alergická na žloutek nebo na bílek nebo na oboje? Pokud na žloutek, tak by ho stačilo při přípravách pokrmů jen vynechat, bílek jako pojivo poslouží dostatečně;-)

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 19.02.17 21:21

@Veronika137 Jak píší holky, jinak domácí: mouka, voda a trošku oleje.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31683 příspěvků 19.02.17 22:03

Dávat kupovaný, hodně jich je bezvaječných

Ou
Kelišová 5818 příspěvků 19.02.17 22:07

Většina těstovin je bezvaječná a pokud děláte domáci, tak vám taky stačí mouka, olej a voda a důkladně vypracovat těsto.

juliettee
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 20.02.17 07:50

Dřív jsem musela držet dietu, která zahrnovala i to že nesmím vejce. Těstoviny jsou opravdu skoro všechny bezvajecne, takže výběr je velký :)

Veronika137
Nováček 6 příspěvků 20.02.17 08:36

@nani77.mala je na oboje alergická. Protože ji stále kojím tak nesmím také nic co obsahuje vejce.

Veronika137
Nováček 6 příspěvků 20.02.17 08:40

@Slečna Ferka děkuji moc zkusím koupit. Když jsem kupovala bezvaječné v obchodě tak malá se mě stejně osipala i když nebyla moc. Dekuji

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečka Patricie Solaříková končí v seriálu Ulice. A z čeho bude žít?

Stála u zrodu nekonečného seriálu Ulice, ale teď – po dvanácti letech – z něj... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >