Reklama

Těstoviny bez vajec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronika137
Nováček 5 příspěvků 19.02.17 21:06
Těstoviny bez vajec

Dobrý den, moje dcerka je alergická na vejce.Ma deset měsíců a ráda bych dělala polévky s nudlemi. Nevíte čím nahradit vejce v nudlich? :nevim:

Reklama

Reakce:

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9974 příspěvků 19.02.17 21:12

@Veronika137 Tak pořiďte kupované těstoviny. Skoro všechny jsou dnes bezvaječné. Já dceři do polévky dávala třeby tyhle minimašličky, i se to jí líp než nudle https://nakup.itesco.cz/…001018822880.

Nebo případně nudle bez vajec jsou tyto https://nakup.itesco.cz/…001130306052.

Celozrnné a podobně bych nedávala, malá je malá.

Případně můžeš „zavařit“ kuskusem nebo bulgurem (ten hodně doměkka).

Příspěvek upraven 19.02.17 v 23:14

nani77
Kecalka 407 příspěvků 19.02.17 21:16

V každém supermarketu jsou dostupné jak vaječné, tak bezvaječné těstoviny. Někdy taky v sekci veganských ;-)
Dcerka je alergická na žloutek nebo na bílek nebo na oboje? Pokud na žloutek, tak by ho stačilo při přípravách pokrmů jen vynechat, bílek jako pojivo poslouží dostatečně;-)

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 19.02.17 21:21

@Veronika137 Jak píší holky, jinak domácí: mouka, voda a trošku oleje.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31608 příspěvků 19.02.17 22:03

Dávat kupovaný, hodně jich je bezvaječných

Ou
Závislačka 4993 příspěvků 19.02.17 22:07

Většina těstovin je bezvaječná a pokud děláte domáci, tak vám taky stačí mouka, olej a voda a důkladně vypracovat těsto.

juliettee
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 20.02.17 07:50

Dřív jsem musela držet dietu, která zahrnovala i to že nesmím vejce. Těstoviny jsou opravdu skoro všechny bezvajecne, takže výběr je velký :)

Veronika137
Nováček 5 příspěvků 20.02.17 08:36

@nani77.mala je na oboje alergická. Protože ji stále kojím tak nesmím také nic co obsahuje vejce.

Veronika137
Nováček 5 příspěvků 20.02.17 08:40

@Slečna Ferka děkuji moc zkusím koupit. Když jsem kupovala bezvaječné v obchodě tak malá se mě stejně osipala i když nebyla moc. Dekuji

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama