Existuje svobodná vůle?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
6.1.22 19:34

Záleží na tom, jak je svobodná vůle přesně definována. Poskytni tvou přesnou definici svobodné vůle (jak ji chápeš) a na základě této definice a tvém chápání svobodné vůle se pokusím vést diskuzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
6.1.22 23:53

@Klaudie91 Přemýšlela jsem nad tím a máš pravdu. Občas se nelze rozhodnout na základě svobodné vůle, ale to bych směřovala na lidi s psychickou poruchou. Zdravý člověk je schopen se svobodné rozhodnout a stejně tak zvládat emoce :). Co mě třeba strašně mrzí je (a to vidím až teď, když mám dítě), že někteří rodiče vychovávají své děti tak, že se z nich stanou lidé odpojení od své intuice, emocí. Takto já své dítě nevychovavam a doufám, že mu nezpůsobím v dětství žádné trauma, které by negativně ovlivnilo jeho psychiku. Ono totiž tu svobodou vůli často dětem rodiče a prarodiče berou a ani si to neuvědomují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
7.1.22 15:30

@jahodacervena Já myslím, že každý člověk, je tak trošku blázen…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
7.1.22 15:39

@Karl93 Ano to asi ano 😃 zatím si ještě nenapsla, proč ai vůbec položil/a tuhle otázku, co přesně by si vlastně chtěl vědět. Ale je rozdil být tak trochu blázen a oak mít například poruchu příjmu potravy, což je psychické onemocnění, kdy vyloženě ten člověk nemá svobodnou vůli při rozhodování, jestli se nají nebo nenaji, protože ho hlava klame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
8.1.22 13:33
@jahodacervena píše:
@Karl93 Ano to asi ano 😃 zatím si ještě nenapsla, proč ai vůbec položil/a tuhle otázku, co přesně by si vlastně chtěl vědět. Ale je rozdil být tak trochu blázen a oak mít například poruchu příjmu potravy, což je psychické onemocnění, kdy vyloženě ten člověk nemá svobodnou vůli při rozhodování, jestli se nají nebo nenaji, protože ho hlava klame.

Tak jako tak je pro mě svobodná volba jen iluzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat