Expřítel a msta skrz dítě

Anonymní
26.1.21 00:45

Expřítel a msta skrz dítě

Hezký den přeji,
jdu si sem pro radu pro mě teď už s nelehkou situaci. Minuly rok jsem porodila holcicku. S bývalým přítelem, s kterým dite mám jsem nemohla vydrzet, jelikož svým chováním mě doslova dusil. Když jsem si dovolila mu říct, že s nim zit nechci, dodnes to přes srdce neprenesl. Hned začal s výhružkami, že jakmile dcera povyroste, vezme mi ji, jelikož mě potřebuje pouze na kozy, že si jednou uvědomim, že rodina má zůstat pohromadě apod. Už máme za sebou jeden soud, kde mi malou svěřili do pece a bývalý si ji bere 3× tydne, z toho v nedeli na 5h. Přijde mi to jako velmi nadstandardní kontakt otce s dítětem, s přihlédnutím k tomu, že dosud kojim, co samozřejmě bývalý zdárně zpochybňuje. Teď k jádru. Za cely rok jsem se svou dcerou neměla chvilku klidu, neboť bývalý mě neustále udává na ospod, jednou ze ma podezření, jak je mala zanedbaná, jindy, ze mu ji prý řádně nepripravim a nebo ze nedodržují soudní rozsudek, což samozřejmě není pravda! Vrcholem všeho bylo, když jsem s malou byla na 2 dny hospitalizovaná v nemocnici a bývalý trval na tom, ze tam chce byt hospitalizovaný snami! Neustále všude prohlašuje, ze dite nepotřebuje matku, nýbrž otce, a tak se i chová. Absolutně mě nerespektuje, neposloucha má doporučení a i přestože své dite znam nejlip mi odpovi ať nemluví hlouposti… krom ospodu, mi dělal problémy i s podpisem papiru pro socialku, ze semnou nepobývá v jedné domacnosti..teď aktuálně čekáme na další soud, jelikož si dceru chce brát každý druhy týden od středy do pondeli, s cim samozřejmě nemohu souhlasit. Vůbec nerespektuje ani kojeni, nic. Soud se kvůli covid 19 odročil na únor a bývalý okamžitě zadal předběžné opatření styku, aby malou mohl mít na 10 hodin každou nedeli, co mi prijde jako extrem, kord když maličké rostou zoubky, je to mamanek každým coulem a v podstatě k němu nikdy nechce. Omlouvám se za vyčerpávající výčet mých problému, ale je to pro mě už opravdova zoufalost.. chtěla bych se zeptat, zda ma nebo měl někdo podobnou zkušenost a jak se proti takovému jednání dá bránit? Ps: pani z ospod i ma právní zástupkyně jsou za jedno v tom, ze bývalý je psychopat. Bohužel je zřejmě velmi těžké toto dokázat, jelikož mu takového počínání prochází již velmi dlouhou dobu…Budu opravdu nesmírně rada za každou Vaši reakci a radu. :,( :,( :,(
Hezky zbytek dne

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3252
26.1.21 01:21

A jses si jistá, že se ti chce přes dítě mstit? Nemůže to být prostě jen tak, že to dítě miluje a chce s ním trávit co nejvíce času?

3× týdně není tak moc, když si na něj má dcera zvyknout…

A ještě jedna věc, on je rodič stejně jako ty, proč by měl poslouchat tvé nevyžádané rady? Ty si ty jeho bereš k srdci?

Nechci ti krivdit, třeba je to fakt hrozný člověk, ale ty jsi mu odvedla dítě a on se prostě asi cítí dost zhrzeně a právo vídat dceru by měl mít co nejčastěji právě proto, aby si na něj zvykla…

Zkus se oprostit od toho, co ti udělal a zamyslet se nad tím, jak to udělat abyste byli oba ti nejlepší rodiče pro vaše dítě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.21 01:40

Zakladatelko, já Tě chápu. Napsala jsi to jasně co je to za člověka a prostě vše popsané. Takovej debil, se opravdu mstí. Holčičku má určitě rád, ale jinak je to zoufalec. A s někým opravdu nejde vycházet a hrát si na rodinu. Radu nemám, ale bude to težký, drž se :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
25
26.1.21 02:09

@welovefashion v pořádku, respektuji, že je to její otec. Věřím, že kdyby šlo pouze o nezištný zájem o dceru, neměl by neustálou potřebu mě očerňovat na Ospodu, nedělal by problémy s podpisem dokumentu pro socialku kvůli vyřízení příspěvku na bydlení a spoustu dalších věcí, které si myslím, že normální chlap proste nedělá! A to ani kvůli tomu, že by měl upřímný zájem o dceru. Nebo mi chcete tvrdit, ze kazdy otec, který nežije s matkou svého ditete má právo být zhrzeny a tím si ospravedlňovat psychický teror z jeho strany? Je více než zřejmé, že rozchod proste neusnesl, ale rozhodne se nestotoznuji s Vašim tvrzením, že je na miste, abych já se od něčeho oprostila. Nemám od čeho. V podstatě jsem mu neudelala ani jediný naschval, vše co se například zdravotního stavu ditete tyče mu dávat vědět, ale bohužel mám jednoduše svůj zivot a on mi ani přes dite do nej nemůže neustále zasahovat! Co se týče těch nevyžádaných rad, promiňte, ale když každý týden po jeho delší návštěvě má cely druhy den střevní potíže. Je neustále dole na zadku po jeho náletu totalne červená, nebudu cekat až mě vyzve a zepta se. Že mu řeknu, aby ji nedával o číslo menší pleny než nosi a je to pro nej hloupost, tak bohužel ani tady se názorem nesejdeme. I tak děkuji za Váš názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45650
26.1.21 06:56

Nemam pro tebe dobre zpravy. Pracovne v soucasne dobe s podobnym panem komunikuju. Vynucuje si svoje prava uplne vsude stejnymi metodami. Uplne cizim lidem na potkani vyklada nechutne veci o sve exmanzelce, zamestnava spousty lidi a instituci nesmyslnymi pozadavky… Starsimu diteti je 15, mladsimu 10, tzn. jeste ma nejmene 8 let na sve pocinani. Ten tvuj jeste nejmene 17.
Otce ditete sis vybrala, on ma sva prava, nejste schopni se spolu domluvit, tak to tlaci tam, kde mu to dovoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32891
26.1.21 07:06

Je to otec, samozřejmě že osve dítě bojuje. Představ si situaci opačně. On by měl malou a ty ne. Ty bys sklapla kufry a stačilo by ti ji vidět tak málo? Nebojovala bys? Ber to tak, že ty nejsi důležitá tebe v té bitvě klidně zničí, důležité je to dítě. Když nejste schopni domluvy. Tys bitvu začala svým odchodem, tak bojuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
839
26.1.21 07:25

Vybrala sis ho, jako otce svého dítěte. Pokud je psychopat, musela jsi to tušit už před početím. Opravdu ti neblikala kontrolka? S psychopaty se opravdu těžko bojuje, navíc umí být velmi přesvědčiví. Kamarádka s jedním měla vztah a dávala se pak velmi dlouho dohromady pomocí psychologa. Ale nebyly v tom děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1771
26.1.21 07:31

A dcerka od nej chodi nejak znicena, nenajedena nevyspala? Stara se o ni? Ja chapu, ze je to mozna zmr. d, nezname ho tady nikdo, ani jeho verzi, ani tebe, ale priklad, kamaradka odesla od chlapa asi v pul roce ditete a asi od 9 mesicu mu ho nechavala klidne i na 4 dny i vic, on daval sunar, ona kojila, byla rada, ze ma zajem, ze se stara, taky si mohla odpocinout, nebo sla na brigadu…u vas je to asi uz v nejaky fazi valky, on ti dela naschvaly a ty premyslej, proc vlastne mu dceru nechces dat na vic dni..kojeni a mamanek nevim no, jestli to jsou duvody. Ta udani apod je samozrejme nechutne, nevim, jestli by to vyresil treba nejaky mediator, abyste nasli nejaky kompromis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2248
26.1.21 07:33

A když si paní z OSPODu myslí, že je to psychopat, tak toho nejde nějak využít?
Nemůže požadovat nějaký posudek nebo ta tvoje právnička?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7911
26.1.21 07:40

@matkabagristy nepracujes nahodou s tim nasim 🤦‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5850
26.1.21 07:45

@LuckaNova, on nepracuje? Leží mi v hlavě, že chce být jako doprovod v nemocnici nebo mít na batole v podstatě střídavou péči. :think:
Kolik platí alimenty? Přispívá i tobě? Dle zákona ti má přispívat do dvou let dítěte.
Jak by mělo být dítě připravené? Úplně klidně bych dělala extra nákupy s potřebami pro dítě - plenky, oblečení, botičky, hračky, svačinky apod. - a schovávala účtenky. Samozřejmě bych kupovala to co vždy, ne schválně značkové a předražené.

Mě se nezdá, že chlap si chtěl vzít dobrovolně batole na několik dní v týdnu. Staral by se o něj on nebo jeho matka či nová přítelkyně (ta by snad chodila do práce, stejně jako babička)?
Roční dítě nepotřebuje co dvě hodiny kojit.

@Melodie91 píše:
A dcerka od nej chodi nejak znicena, nenajedena nevyspala? Stara se o ni? Ja chapu, ze je to mozna zmr. d, nezname ho tady nikdo, ani jeho verzi, ani tebe, ale priklad, kamaradka odesla od chlapa asi v pul roce ditete a asi od 9 mesicu mu ho nechavala klidne i na 4 dny i vic, on daval sunar, ona kojila, byla rada, ze ma zajem, ze se stara, taky si mohla odpocinout, nebo sla na brigadu…u vas je to asi uz v nejaky fazi valky, on ti dela naschvaly a ty premyslej, proc vlastne mu dceru nechces dat na vic dni..kojeni a mamanek nevim no, jestli to jsou duvody. Ta udani apod je samozrejme nechutne, nevim, jestli by to vyresil treba nejaky mediator, abyste nasli nejaky kompromis.

Souhlasím. Najít si brigádu. Bude víc peněz. Chlap je i.iot a evidentně dělá naschvály. Třeba když mu vyjde vstříc, tak couvne. Chce to prostředníka na domluvu.

EDIT:
Je potřeba, aby jste si oba uvědomili, že vaše neshody odnese vaše dítě, které je v tom nevinně. Opravdu zkusit ve výše citovaném příspěvku třeba mediátora.

Příspěvek upraven 26.01.21 v 08:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
440
26.1.21 07:48

@LuckaNova jeho chování se ti líbit nemusí. Jemu se tvoje rozhodnutí taky nelíbilo. O dceru se starat chce. Ty si myslíš, že jsi z vás dvou ten lepší rodič, možná jsi, ale práva a povinnosti k dítěti máte stejná, i když ty jeho jsou teď i tvojí vinou omezená. Holčičku má rád, chce se o ní starat, ale to neznamená, že má rád i tebe. Už nejspíš ne. Tak si možná myslí, že nemá ani důvod a potřebu brát na tebe ohledy. Proč by měl, když ty jsi mu odvedla jeho dítě. A to, že si myslíš, že máš svůj život, do kterého ti on přes dítě nemůže zasahovat, tak to je jen tvá domněnka. Může a podle všeho to taky nejspíš ještě hodně dlouho dělat bude. Jeho chování není vůbec hezké, ale ani ty nepůsobíš, že by ses mu nějak snažila jít vstříc. Tak si to dítě rozpulte, každý bude mít tu svojí přesnou polovinu a můžete být spokojení oba. :roll: ( nadsázka).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7911
26.1.21 08:07

Zakladatelko a ptala jsi se na ospodu jaka je bezna praxe s rocnim ditetem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7911
26.1.21 08:13

Nevim co je horsi, kdyz je rocni dite pryc od matky nekolik hodin nebo velke dite ktere zkratka k otci nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.1.21 08:18

@LuckaNova střevní potíže může mít dost možná z psychiky, víš? Chudák dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat