Expřítel mi dluží peníze

Anonymní
20.7.15 06:56

Expřítel mi dluží peníze

Ahoj, prosím o zachování anonymity, kdyby to nešlo, prosím raději smazat. Před asi 5 lety jsme se rozešli s přítelem (jeho vinou - nevěry). Investovala jsem nějaké peníze do jeho bytu, skoro 100tisíc - byla to vlastně půjčka, sama jsem mu to navrhla, přišlo mi to lepší než aby si bral drahý úvěr. Jenže peníze nemám doposud zpátky. Před dvěma lety už jsem byla naštvaná, pořád jen sliby a výmluvy, dala jsem mu podepsat papír sepsaný právníkem a výši dluhu, podepsal, měl tam stanoveno splatit to do 30.6.2015.Ale opět nic. Já už mám rodinu, ty peníze by se hodně hodily. On teď prý čeká taky mimčo, takže výdaje mu porostou.
On mě ani nikdy nekontaktuje sám, vždy jen výmluva, pokud mu zavolám sama. Ví, že jsem měkká, že se s ním soudit nebudu, že on byl taková ta láska s velkým L…
Dotaz zní - jsou jiné možnosti než se soudit? Napadlo mě prodat ten papír někomu, to by asi bylo nejmíň bolestné, nevíte kolik % si za to berou společnosti na odkup pohledávek? A když bych se šla soudit, mě to nebude stát nic? Všechny poplatky soudu by platil on, pokud prohraje? Co náklady na mého právníka? To bude můj náklad, nebo by to taky zaplatil on? Dkěuji!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.7.15 07:10

Neco podobneho jsem ted resila. Mela jsem chlapikem podepsany papir, kde uznava svuj dluh spolu se splatkovym kalendarem a datem, kdy ma byt dluh splacen. Protoze se tak nestalo, podala jsem k soudu zalobu o vydani platebniho rozkazu. Ten bylvydan pouze nazaklade mnou zaslanychn dukazu, bez pravnika a s naklady 1000 kc. Vzhledem k tomu, ze dotycny opet neuhradil a ani se neodvolal, muzu ted jit rovnou za exekutorem. Vsechny naklady hradi dluznik a vse probiha bez moji pritomnosti. Kdybys mela zajem, muzu poslat vzory pisemnosti. Je to opravdu jednoduche.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1379
20.7.15 07:25

@Agness30 Poslala jsem ti soukr. zprávu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2816
20.7.15 07:32

Rozhodně nebuď měkká. Už s ním nemáš nic společného, máš vlastní život a pokud budeš měkká tak peníze nikdy neuvidíš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5025
20.7.15 07:34

Klidně bych se soudila, 100 000 už je docela ranec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2820
20.7.15 07:37

Pohledávku ti nikdo neodkoupí, když máš podepsáno uznání dluhu není nic jednoduššího než podat návrh na vydání platebního rozkazu soudem. Zapltit to bude muset.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5255
20.7.15 07:45

@Agness30 mohl bych Tě také poprosit o vzor písemnosti, řeším něco podobného, díky, email lokynka@seznam.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
20.7.15 08:03
@Hanney píše:
Pohledávku ti nikdo neodkoupí, když máš podepsáno uznání dluhu není nic jednoduššího než podat návrh na vydání platebního rozkazu soudem. Zapltit to bude muset.

presne tak a ja bych to tak udelala :kytka:

• Citovat
  • Upravit
20.7.15 08:38

Behem dne, jak me ditko dovoli, poslu zajemcum vzory i presny postup

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1205
20.7.15 08:38

Zrovna to podobný teď řešíme taky s bývalym. Byla jsem taky kvůli tomu za právníkem a ten mi poradil sepsat smlouvu, do kdy to má vrátit a pokud nevrátí nebo nezaplatí jednu splátku, podává se předžalobní upomínka, že výše dluhu nebyla zaplacená k tomu datu. K tý upomínce má možnost se nějak vyjádřit, jakmile nic, podává se návrh na soud a pokud máš smlouvu od něj podepsanou, tak máš skoro vyhráno. Mně bylo řečeno, že pokud by došlo na soud, tak nejdřív soudní výlohy platím já, s tím, že on mi je pak vrátí spolu s dluhem (přičte se mu to k dluhu). Určitě bych se s ním nijak nemazala, očividně ví, že jsi moc měkká jak píšeš, tak bych mu ukázala, že to tak není :). Já jsem byla stejná jako ty, taky moc hodná, tak dělal ramena, jak to nemám podepsaný, tak mi nic nezaplatí, ale jak jsem se začala ohánět právníkem a všemožnýma upomínkama, tak se začal bát, nečekal to a radši mi to podepsal :) Přeju ti pevný nervy a hlavně aby to dobře dopadlo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.7.15 08:43

Máš to podepsané, dej to k soudu. Já jsem kdysi (mnohem nižší částku) dostala takto zpět. Důležité je, aby měl z čeho vracet- plat, majetek apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
20.7.15 12:52

Zajdi za právníkem ať napíše návrh na platební rozkaz (onehdá jsem to pořídíl za tisícovku). Nejdřív mu pošle předžalobní upomínku, pokud nezaplatí tak platební rozkaz. Soud pravděpodobně nařídí zaplatit (řízení bez přítomnosti žalovaného) a pokud se do 14 dnů neodvolá, tak je to exekuovatelné. Pokud se odvolá, tak bude normální soud (to bude na déle). Každopádně musí být co exekuovat, aby se to z něj dostalo. Určitě bych to nenechával plavat, je to dost pěněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
20.7.15 13:59

Problém by mohl nastat pokud by to bylo promlčené. Počítá se to od toho uznání dluhu. Pokud by jsi chtěla mohla bych se o to postarat, jsem advokátní koncipient. K jakému dni je sepsáno uznání dluhu?

S pozdravem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama