Extémní přístup k výživě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 16:09
Extémní přístup k výživě?

Ahoj maminky. V rodině už pár let řešíme problém ohledně jídla. Neteři je pět let a švagrová má neustálou obavu, že když bude holčička hodně jíst, bude tlustá. Dává jí, podle měřítek ostatních, strašně malé porce - k snídani jogurt, svačina banán, oběd trochu těstovin a omáčka s jedním miniaturním kouskem masa (jiné než kuřecí nevaří), svačina třeba jogurt a večeře rohlík s pomazánkou, ze kterého jí kus odkousne. Z talíře jí jídlo často ujídá, prý aby nesnědla moc. No, je to její věc, ona je maminka. Problém nastane u babiček na návštěvě. Obě jsou vystresované, protože neví, jestli nedostanou sprďák, že je jídlo špatné. Malá nesmí po obědě ani kousek buchty, maximálně dostane kousek čokolády (což neříkám, že je špatné, sladkým by se neměl člověk cpát). Ale nesmí si vzít ani kousek cukroví, bonbon, nic. Ostatní děti z rodiny si zobnou a ona pak strašně brečí, protože chce taky. Taky málokdy jedí spolu, protože rodiče jí jiné jídlo, než ona, občas se s ním schovají v kuchyni, aby je neviděla. Při poslední návštěvě jsem dostala vynadat, že na stole byl tác s buchtou a malá ji chtěla. Jasně, jak vidí dobrotu, je jak utržená, protože ví, že jí mamka dobrotu sebere. Občas jí to jídlo rvou z ruky, pokud jí neuhlídají. Sami si dají hranolky, vyrazí do cukrárny, koupí si čokoládu…Holčička je normální, není tlustá, hodně se hýbe. Neustále to s nimi řešíme, bojím se, že jí zadělali na poměrně slušné potíže s jídlem. Když jí se mnou, je v klidu, nechá na talíři zbytek. Když s rodiči, hrozně hltá, protože se bojí, že jí jídlo vezmou. Možná to vidím jen z jedné strany, třeba máte podobné postupy s výživou. Ale svým dětem bych nikdy nezakazovala ochutnat cukroví, nebo si výjimečně dát hranolky nebo párek v rohlíku. Díky za vaše názory. Ráda bych to probrala s bráchou, ale možná je můj pohled špatný…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
terien
Echt Kelišová 9110 příspěvků 13.12.18 16:13

Každý extrém je špatný, pokud má holčička dost pohybu tak tlustá nebude, takhle jí opravdu akorát zavaří na problematický přístup k jídlu. Aby náhodou nedosáhli pravého opaku :think:

Russet
Extra třída :D 13334 příspěvků 13.12.18 16:14
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. V rodině už pár let řešíme problém ohledně jídla. Neteři je pět let a švagrová má neustálou obavu, že když bude holčička hodně jíst, bude tlustá. Dává jí, podle měřítek ostatních, strašně malé porce - k snídani jogurt, svačina banán, oběd trochu těstovin a omáčka s jedním miniaturním kouskem masa (jiné než kuřecí nevaří), svačina třeba jogurt a večeře rohlík s pomazánkou, ze kterého jí kus odkousne. Z talíře jí jídlo často ujídá, prý aby nesnědla moc. No, je to její věc, ona je maminka. Problém nastane u babiček na návštěvě. Obě jsou vystresované, protože neví, jestli nedostanou sprďák, že je jídlo špatné. Malá nesmí po obědě ani kousek buchty, maximálně dostane kousek čokolády (což neříkám, že je špatné, sladkým by se neměl člověk cpát). Ale nesmí si vzít ani kousek cukroví, bonbon, nic. Ostatní děti z rodiny si zobnou a ona pak strašně brečí, protože chce taky. Taky málokdy jedí spolu, protože rodiče jí jiné jídlo, než ona, občas se s ním schovají v kuchyni, aby je neviděla. Při poslední návštěvě jsem dostala vynadat, že na stole byl tác s buchtou a malá ji chtěla. Jasně, jak vidí dobrotu, je jak utržená, protože ví, že jí mamka dobrotu sebere. Občas jí to jídlo rvou z ruky, pokud jí neuhlídají. Sami si dají hranolky, vyrazí do cukrárny, koupí si čokoládu…Holčička je normální, není tlustá, hodně se hýbe. Neustále to s nimi řešíme, bojím se, že jí zadělali na poměrně slušné potíže s jídlem. Když jí se mnou, je v klidu, nechá na talíři zbytek. Když s rodiči, hrozně hltá, protože se bojí, že jí jídlo vezmou. Možná to vidím jen z jedné strany, třeba máte podobné postupy s výživou. Ale svým dětem bych nikdy nezakazovala ochutnat cukroví, nebo si výjimečně dát hranolky nebo párek v rohlíku. Díky za vaše názory. Ráda bych to probrala s bráchou, ale možná je můj pohled špatný…

Jsou to pokrytci (když před ní jídlo schovávají a sami se s ním cpou) a zcela reálně jí můžou vypěstovat poruchu příjmu potravy. Ale co zmůžeš, ty matka nejsi :nevim:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 13.12.18 16:17

Za pár let z ní bude s takovou vychovou anorekticka :zed: borok dite :(

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 13.12.18 16:20

Ty jo, tak to je hodně přehnaný, chudák dítě teda :? takhle jí omezují a sami se cpou kde čím? 8o

Kriss Tina
Kelišová 7115 příspěvků 13.12.18 16:34

Tak to co píšeš jako meníčko na den je snad víc než sním já sama jako dospělý člověk. Že někdo nedává sladkosti taky beru, děti pak nechtějí nic jiného a ty cukry jim k ničemu nejsou krom toho potěšení, ale zaráží mě že dceři hlídají jídelníček a sami se cpou. Tak buď všichni stejně, když už si chci hrát na zdravou výživu a nebo ji aspoň sem tam něco povolit když nemá žádný problém s váhou apod. Ale ty to nevyřešíš, oni jsou rodiče

flybe
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 13.12.18 16:37

Taky nedavame male nic nezdrave, ale take to nemame doma. Chudak dite, ta nemuze chapat o co go..
Neresila bych to, nakolik to neni tvoje dite a budes ta nejhorsi.(netrpi podvyzivou).
Za chvili pujde do skoly,skolky ne? Tam to ma jak? 5leta, uz asi ma stravu i jinde.
Buchtu, hranolky nepotrebuje, takze je to ok. Spis ten stres, ze ji to mati sezere z taliru a neda vic 8o

weyky
Neúnavná pisatelka 19252 příspěvků 64 inzerátů 13.12.18 16:38

Je to od nich dost sobecky,ze holce pomalu nedaji najist,vse zakazuji a sami se na tajnaka laduji :zed: kdyz ji nikdy nic nedovoli,o to vic to ona bude chtit a muze se stat,ze se v puberte za kapesne bude prezirat :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 16:38

@Kriss Tina My jsme možná trochu žravá rodina :) Proto se ptám taky, protože je možné, že nejíme jako vrabci:) Ale taky mi nejvíc vadí to divadýlko kolem… No, sbírám odvahu to s bráchou nakousnout - ať jedí taky vodovou omáčku s kuřetem a drží basu :)

ZZloba89
Kecalka 421 příspěvků 13.12.18 16:39

To je smutný, já teda potají jím jen čokoládu, vždy večer když malá usne, jsou jí teprve 2, ale vím jak se získává závislost. Jinak v jídle neomezujeme, jí to co my, když chce nášup dostane, je jak turbomyš, navíc ani já, ani manžel tlustí nejsme, takže i tohle beru v potaz. Prasárny ale krom té čokolády pro mě nekupujeme, jíme hodně ovoce, zeleniny, když už sladký, tak něco peču

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 16:40

@weyky @arinecka @Russet @terien Díky za názor!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 16:42

@flybe Jojo, ve školce dlabe normálně. Má strašnou radost, že mohla sníst třeba celé maso, nebo kus piškotové buchty:) A teto, ta buchta byl pocukrovaná!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.18 16:43

@ZZloba89 :lol: Jojo, čokoláda je zákeřná :) Děkuju za názor.

Monchichik
Kelišová 6196 příspěvků 13.12.18 16:46
@Anonymní píše:
@flybe Jojo, ve školce dlabe normálně. Má strašnou radost, že mohla sníst třeba celé maso, nebo kus piškotové buchty:) A teto, ta buchta byl pocukrovaná!!!

Tak ještě bych se snažila pochopit, kdyby se tak stravovala celá rodina, ale že jí chudince nic nedají, omezují jí jídlo a sami žerou potají co jim chutná, to je teda fakt hnus :cert: . Aspoň, že chodí do školky, kde se normálně nají.

flybe
Zasloužilá kecalka 610 příspěvků 13.12.18 16:54

Tak pokud ma pristup skoro po cely den 5× tydne k necemu jinemu, opravdu bych to nebrala tragicky. Btw moje je mladsi(asi od cca 4-5 let to nebudu tolik hrotit), ale ma zakaz sladkych jogurt, oslazeneho caje,buchet atp. a nosim ji separatne jidlo.. Pocukrovana buchta :roll: Nevysvetlite mi k cemu je to dobry, ale to by bylo na dlouho..
Nechala bych to tak.. opravdu. I tamto treba nebude tak vyhrocene, jak to popisujete. V techto pripadech se rozhoduje rodic, nakolik kazdy pristup ma sve klady a zapory.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >