Knížka pro 10letou slečnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Violla
Kecalka 292 příspěvků 12.12.18 18:05
Knížka pro 10letou slečnu

Koupila jsem dceři (v dubnu ji bude 11) k vánocům knížku Na co se holky ptají. Knížka má několik kapitol. V každé se píše o něčem jiném - růst prsou (první podprsenka atd), menstruace, vložky, tampony, růst chloupků atd. No prostě to, co jí čeká. Knížka je psaná jako kdyby to vyprávěla starší ségra nebo kámoška. Ted si říkám… Není na takovou knížku moc brzo? Co myslíte?

Reakce:
Heivka
Závislačka 3456 příspěvků 12.12.18 18:08

Vzhledem k tomu že spousta holek dostává menzes právě kolem toho 11 roku, tak je to úplně akorát, jen bych jí to nedávala pod stromeček ale v soukromí, mohla by se třeba stydět před tátou, že dostala něco takového.

Violla
Kecalka 292 příspěvků 12.12.18 18:12
@Heivka píše:
Vzhledem k tomu že spousta holek dostává menzes právě kolem toho 11 roku, tak je to úplně akorát, jen bych jí to nedávala pod stromeček ale v soukromí, mohla by se třeba stydět před tátou, že dostala něco takového.

Děkuji za názor. Se stydlivosti nemá problém, kdykoliv se potřebuje na něco zeptat tak se nás ptá a na cokoliv. Takže vlastně jsem ráda že má důvěru v nás obouch. Myslím si, že stydliva bude asi opravdu až přijde první menstruace a tak

Tichošlápek
Extra třída :D 11516 příspěvků 12.12.18 18:13

Taky jsem takovou literaturu dostala v tomhle veku - rovnou cely balík. Mamka je učitelka a na priruckach si zakládá :lol: ale souhlasím s @Heivka nedavej to pod stromek, stydím se za to ještě dneska, po dvaceti letech

Violla
Kecalka 292 příspěvků 12.12.18 18:22
@Tichošlápek píše:
Taky jsem takovou literaturu dostala v tomhle veku - rovnou cely balík. Mamka je učitelka a na priruckach si zakládá :lol: ale souhlasím s @Heivka nedavej to pod stromek, stydím se za to ještě dneska, po dvaceti letech

Jo… Dám jí to v soukromí… Já nikdy takovou knížku ani nic podobného nedostala :lol: Moje máma nebyla zrovna ta máma která by si semnou povídala takže jsem všechny tyhle věci prožívala sama takže se teď snažím nic nezanedbat :D

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1162 příspěvků 12.12.18 19:03

Já si myslím, že to je akorát. Já kdysi dostala menstruaci už v 11ti, sexuální výchovu jsme ale měli ve škole až ve 13ti a o menstruaci jsem v životě neslyšela, přece jen v televizi tehdy co pět minut neběžela reklama na always, ria, o.b. a další pomůcky. Mezi kamarádkami jsem byla první a moje matka byla úplný debil, ta by si radši uhryzla hlavu než mi něco vysvětlila. Takže jsem se jednoho rána probudila v tratolišti krve a nechápala která bije. Bylo to o prázdninách, nebyla jsem doma a nejbližší dospělá osoba mi vrazila do ruky vložku na inkontinenci s tím, ať si to nalepím do kalhotek a zklidním se, že je to normální a jinak nic. Knížky ke studiu jsem si později hledala ve knihovně. Takže rozhodně je fajn, že dceři informuješ touto nenásilnou formou už v tomto věku. ;)

SAJ
Závislačka 3290 příspěvků 12.12.18 19:26
@Violla píše:
Koupila jsem dceři (v dubnu ji bude 11) k vánocům knížku Na co se holky ptají. Knížka má několik kapitol. V každé se píše o něčem jiném - růst prsou (první podprsenka atd), menstruace, vložky, tampony, růst chloupků atd. No prostě to, co jí čeká. Knížka je psaná jako kdyby to vyprávěla starší ségra nebo kámoška. Ted si říkám… Není na takovou knížku moc brzo? Co myslíte?

Brzo není, ale bude jí to strašně trapný, s tím počítej. :D

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >