Na hromadu a zapálit

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 11666 příspěvků 1 inzerát 11.12.18 23:43
Na hromadu a zapálit)

Úložné prostory podle mě problém nevyřeší, jen odloží, neboli uloží na později. Minimálně třikrát, čtyřikrát za rok dělám velký úklid a je to furt prd platný. Asi se nedokážu zbavit věcí, které pravděpodobně nebudu potřebovat, ale co kdyby..
Kdysi jsem zakládala diskuzi o tom, že můj muž všechno skladuje, ale po dnešku si říkám, že jsem snad ještě horší.(
Fotky, všelijaká skripta, které jsem potřebovala v době studií (kdybych žila tři sta let, tak to stejně nestihnu přečíst)…

Obrázky od dětí, co malovaly ve školce a v první třídě a ve druhé.. Pravda, mám to srovnané, ale vzhledem k počtu dětí se toho už docela nahromadilo. O keramice nemluvě - dvě krabice jsem cca před měsícem odnesla do stodoly, přeci to nevyhodím.

Dále neustále třídím hadry, vyhazuji, vytřídíma za chvíli jsem tam, kde jsem byla.
Přitom co toho povyhazuju do kontejneru na charitu.

Hračky - plno pexes (máme pár oblíbených), společenské hry (většinou skončíme u člověče), puzzle, lego (asi milión sad) a nejhorší vetešárna - plyšáci (většinou to od někoho děti dostaly, tudíž každé semeniště roztočů má svou historii).

Nejsem bordelář, protože veškeré věci jsou kompletní, čisté, mají své místo, jenže mě stojí strašného času a energie to furt rovnat, organizovat atd. Čas, který bych mohla tak efektivně využít někde jinde. Třeba jsem mohla být dneska už dávno zde na emiminu a vidíte, dostala jsem se sem až před půlnocí. :mrgreen: :mrgreen:
Nějaká rada? Možná jsem si odpověděla už v názvu diskuze… :D

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
Janli
Kelišová 6859 příspěvků 11.12.18 23:55

Pokud se nemůžeš s některými věcmi rozloučit, udělej to postupně. Co si nejsem jistá, že chci vyhodit, to dám do pytlů na rok do karantény. Když si na to rok nevzpomenu a nepotřebuju to, odnesu pytle do kontejneru, charity apod. Hlavně ty plyšáky. Mám zásadu, že od každýho člověka doma držím max jednoho plyšáka, i tak se hromadí. Dneska jsme dostali další dva..... :? Nechala jsem je v autě, aby si měli děti po cestě co muchlat. Obrázky schovávám jen ty ooooopravdu vydařený a keramika se u nás hrozně rozbíjí ;)

Waterfall
Kecalka 485 příspěvků 12.12.18 00:04

To je těžké, jsi naprosto jiný typ. Já k věcem nemám citovou hodnotu, máma mi schovávala moji keramiku a já to kromě dvou nádherných kousků s klidem vyházela.
Pokud máš možnost si to dávat do stodoly, hoď se do klidu, v klidu si plň plastové boxy a prostě to tam nechej.

Já mám třeba v oblibě stupenky na památku a tak, mám na to dvě duté knihy a když to přetéká probírám a vyhazuji.

Oblečení kde je flek, dírka, hned letí.
Nádobí - nepoužívané do sklepa, jakmile to ani po roce nepouziji, letí do kontejneru. Nesnáším kusovky, jakmile je ze sady většina rozbitá, nenechavam.

Boty - když si koupím podobný typ, tak jeden starší kus jde pryč, byt není nafukovací.

Plyšáci - zůstávají jen ty nejvýznamnější kousky.
Papíry a dokumenty procházím a s chutí vyhazuji.
U nás jsem já ten kdo schovává drátky a tak, že se někdy hodí. Čas od času k tomu sednu a když zjistím, že netuším k čemu nebo od čeho tento bazmek je, nejspíše není potřebný.

Věci mám jen v krabicích, které jsou pojmenované, mám jednu na „obecné krámy“ jakmile to nejde zařadit a krabice přetéká, zase probírám a vyhazuji.

Co nevyhazuji jsou knihy, ale třeba hry jsem darovala u nás to nefrčí. Nejraději bych darovala i třeba herní konzoli a krámy k ní, nikdo si s tím nehraje, ale to je mi líto :lol:

Muž miluje časopisy, dávám do sanonu (má několik sanonu s názvy) jakmile jej naplni, má za úkol odvézt to k rodičům nebo vyhodit a zakládám mu nový. On se k tomu zpětně nikdy nevrací, ale musí to vlastnit.

Hračky se probírají, korálky, nitě, kousky, smetu do koše, ono se to nějakým záhadným způsobem zase namnoží.

Alkata
Zasloužilá kecalka 621 příspěvků 12.12.18 00:31

Mam opačný problem. Vyloženě nesnáším veci, na které treba půl roku nikdo nesahl. Od obleceni, dekorace az po hračky. Vse bych nejradši hned vyhodila a kdyz veci dávám pryč tak me to neskutečně uklidňuje. Jako by ze me spadla nějaká zátěž. Čím méně krámu tim méně starosti myslim si. Samozřejmě v rámci mezí :)

rokris
Kelišová 6837 příspěvků 12.12.18 00:35
@eva valoi píše: Úložné prostory podle mě problém nevyřeší, jen odloží, neboli uloží na později. Minimálně třikrát, čtyřikrát za rok dělám velký úklid a je to furt prd platný. Asi se nedokážu zbavit věcí, které pravděpodobně nebudu potřebovat, ale co kdyby..
Kdysi jsem zakládala diskuzi o tom, že můj muž všechno skladuje, ale po dnešku si říkám, že jsem snad ještě horší.(
Fotky, všelijaká skripta, které jsem potřebovala v době studií (kdybych žila tři sta let, tak to stejně nestihnu přečíst)…

Obrázky od dětí, co malovaly ve školce a v první třídě a ve druhé.. Pravda, mám to srovnané, ale vzhledem k počtu dětí se toho už docela nahromadilo. O keramice nemluvě - dvě krabice jsem cca před měsícem odnesla do stodoly, přeci to nevyhodím.

Dále neustále třídím hadry, vyhazuji, vytřídíma za chvíli jsem tam, kde jsem byla.

Hračky - plno pexes (máme pár oblíbených), společenské hry (většinou skončíme u člověče), puzzle, lego (asi milión sad) a nejhorší vetešárna - plyšáci (většinou to od někoho děti dostaly, tudíž každé semeniště roztočů má svou historii).

Nejsem bordelář, protože veškeré věci jsou kompletní, čisté, mají své místo, jenže mě stojí strašného času a energie to furt rovnat, organizovat atd. Čas, který bych mohla tak efektivně využít někde jinde. Třeba jsem mohla být dneska už dávno zde na emiminu a vidíte, dostala jsem se sem až před půlnocí. :mrgreen: :mrgreen:
Nějaká rada? Možná jsem si odpověděla už v názvu diskuze… :D

Radu žádnou extra nemám, protože je to u nás podobné. Takže snad jenom pro povzbuzení bych řekla, že se to léty trochu zlepšuje. Dřív jsem nedokázala vyhodit nic, protože ke všemu se nějaká ta citová vazba našla. Teď už jsem drsná a dokážu i něco vyhodit. :D

Uživatel je onlineLenka_Hal
Kelišová 6310 příspěvků 12.12.18 00:57
@eva valoi píše: Úložné prostory podle mě problém nevyřeší, jen odloží, neboli uloží na později. Minimálně třikrát, čtyřikrát za rok dělám velký úklid a je to furt prd platný. Asi se nedokážu zbavit věcí, které pravděpodobně nebudu potřebovat, ale co kdyby..

Nějaká rada? Možná jsem si odpověděla už v názvu diskuze… :D

Ty Jo,to jako bych psala ja 8o Jen misto stodoly mam obrovsky sklep.
Nejvic nesnasim plysaky, nikdo si s nema nikdy nehral,vsude to rikam a porad je kupuji :cert: :cert:

sirikit
Nadpozemská drbna 27304 příspěvků 12.12.18 01:36

Plyšaky prosím Vás do kontejneru nene, věčná škoda! 8o :cert: :cert:
Ty, které už fakt nechcete, odnést do psího útulku (nebo darovat spratelenym pejskarum), hafici si s tím ještě nadšeně vyhrajou. :pankac: :pankac: Věčně sbiram body v supermarketech na všecky ty medvídky, chluptubery, plysovou zeleninu etc a podeluju s tím tři westiky a jednu dvouletacku. Občas si je mezi sebou prohodi, kdo by to řešil.. :nevim: :mrgreen: 

lucenka
Vesmírná mluvilka 33770 příspěvků 12.12.18 02:19
@sirikit píše:
Plyšaky prosím Vás do kontejneru nene, věčná škoda! 8o :cert: :cert:
Ty, které už fakt nechcete, odnést do psího útulku (nebo darovat spratelenym pejskarum), hafici si s tím ještě nadšeně vyhrajou. :pankac: :pankac: Věčně sbiram body v supermarketech na všecky ty medvídky, chluptubery, plysovou zeleninu etc a podeluju s tím tři westiky a jednu dvouletacku. Občas si je mezi sebou prohodi, kdo by to řešil.. :nevim: :mrgreen:

A pak nezbyde na děti, které o ně stojí… Opravdu super přístup :palec: :pocitac:

Uživatel je onlineberuska9
Extra třída :D 10862 příspěvků 12.12.18 03:09

Muzes,si zkusit dat nejakou „vyzvu“ - treba kazdy den jednu vec pryc (darovat/vyho­dit/dat na charitu). Nebo jak nekdo psal - zabalit a na co nejakou dobu nesahnes, vyhodit/darovat - neotevirat!!! Jinak ja mam to same, furt nekde zakopavam o veci a uz me to stve, ale neni cas a sila na poradny uklid, tesim se, az mladsi trochu povyroste a uvolni mi ruce.

luckaa85
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 12.12.18 06:30

@lucenka to měl byt snad vtip ne? Jako pokud na to nasbira tak ať si plyšáky dává komu chce ne?

lucenka
Vesmírná mluvilka 33770 příspěvků 12.12.18 06:39
@luckaa85 píše:
@lucenka to měl byt snad vtip ne? Jako pokud na to nasbira tak ať si plyšáky dává komu chce ne?

Ne není… Zažila jsi někdy to, že dítě si poctivě sbíralo samolepky a pak plyšáci došly? A pak zjistíš, že někdo je kupuje pro psy, aby je během pár dnů rozcupovaly :pocitac:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7075 příspěvků 12.12.18 06:52

Já třeba nerada vyhazuju svoje oblečení, protože i to co už není úplně top mam kde využít, ale po dítěti všechno co je malé a není to vyloženě drahý krásný kousek letí. Což taky způsobilo že pro druhé dítě budu muset zas všechno komplet nakoupit :zed: plyšáků máme pár, syn je má na polici a asi 4 oblíbené v posteli, když je nějaký ne moc pěkný odvezu na chatu nebo dám naším pro psa ten s ním udělá krátký proces :D obrázky si od syna neschovavam, zatím ani za to moc nestojí ty jeho cmaranice, on si je vždycky připevní magnetem na lednici a jak na to zapomene tak obrázky likviduju, to bych se topila v pocmaranejch papírech za chvilku, hračky probírám tak 3× do roka (většinou před nějakou události, kde vím že jich pribyde víc najednou) a stejně jich má pořád moře, ale to neřeším dokud je schopný si je sám naházet do beden v pokojíku. Jinak asi nic nehromadim, akorát knihy těch si dělám velkou sbírku ale zas je čas od času všechny využiju. Lapače prachu nesnáším, nádobí mám už roky stejné a zatím se mi nepovedlo nic rozbít tak to bude nesmrtelné, a jinak když dostanu nějakou věc co se mi domu nehodí, mám přečtený časopis, balíček kosmetiky co nepoužívám tak to hned posílám dál někam kde se to využije…

LKL
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 12.12.18 06:56

@eva valoi znas knizky od marie kondo? taky jsem nedokazala vyhazovat, ale uz to umim. tuhle jsem (tajne) vyhazela detem plnej 120l pytel vytvoru z vytvarky… nejvetsi problem mam s oblecenim, ktery jsem mel fakt rada, tak ho nevyhazuju ale “pujcuju” - tuhle jsem dala kamaradce do dlouhodobe zapujcky saty asi za sestku ktery jsem mela na sobe asi 3×, at je jako nosi nez do nich zhubnu, protoze jak vim kolik staly, necim se mi prici je dat pryc uplne (a nejspis se do nich nikdy zpatky nenacpu). takhle mi to doma nezabira misto a dusicka ma pokoj… dalsi kamaradce jsem pujcila nekolik kufru veci pro deti - taky doufam ze uz mi to nevrati, ale vylozene to darovat nebo vyhodit mi porad nejde. ale ta marie kondo me fakt posunula, vylozene cakly pasaze jak vyhodila sroubovak a pak bezvadne zatloukala hrebiky panvi proste preskakuju, chapu co tim ilustruje, ale uz to povazuju za nesmysl :mrgreen:

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7075 příspěvků 12.12.18 07:02

@LKL co má šroubovák společného se zatloukáním hřebíků?? :mrgreen:

eva valoi
Extra třída :D 11666 příspěvků 1 inzerát 12.12.18 07:33

@sirikit Tak tohle je super nápad.)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >