Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Dobrý den, ahojte potrebuji rychlo pomoc, mám neskutečně bolestivou MS, před hodinou a pul jsem si dala 50kapek algifenu a vůbec nezabírají. Třesu se a krčím v bolestích jak podbříška tak i zad. Nemáte někdo nějakou ucinou radu?
![]()
@Kallya No, moje rada není vhodná kombinovat s tím algifenem, ale jinak mi zabíral velký panák (občas tedy decák) tvrdého. Taky jsem byla ve stadiu, kdy algifen ani v této dávce nezabíral.
@Kallya termofor nebo horká vana, prostě to břicho prohřát, potom mi to většinou povolí… algifen na mě vůbec nezabírá…
@Kallya Zkus teplé obklady na břicho a záda, mě celkem ulevily. Nebo teplou sprchu. Z léků mi pomáhal akorát Aulin, ale ten býval na předpis, jak je to s ním teď, nevím. Mívala jsem taky šílenou ms, ale to bylo ještě před prvním porodem.
@NikysekR Je na předpis furt, ale to ten Algifen taky, takže na příště je to pro zakladatelku použitelný ![]()
Někdo toho není zastáncem, ale pomáhají čaje z trávy (používá kamarádka) a bolavé místo potírat mastí taky z konopí. Nejlépe kdyby ji vyráběl někdo známý a dost kvalitně, protože ty z lékárny jsou na houby. A v lékárně si kup ty hřejivé náplasti. Nalepíš na podbřišek a na záda a hřejí dlouhou dobu. Mě nahřívání na tu bolest pomáhalo. Kolikrát jsem měla bolesti tak silné, že jsem měla slzy v očích. Samozřejmě ty, které nemají bolestivou MS, ze mě udělaly největšího hypochondra a koulely očima, že to nebolí tak proč vyvádím
Mě pomahaly kapky tramal nebo jak se jmenují (teta je bere na záda tak mi občas kápla) ale na mě jsou dost silné a jsou na předpis a taky je nedají každému takže zkus to nahřívání. Pokud nemůžeš koupit teďka ty hřejivé náplasti tak se nahřívej u topení nebo ve sprše.
@Bonnie7
no, on kdyby nepomohl tramal, tak už by to bylo hodně smutný, dalším stupněm už jsou jen opiáty… ale jo, občas jsem u něj skončila taky, naštěstí se to těhotenstvím změnilo.
Taky jsem uz nekolikrat pri ms brecela bolesti. Ale dvojita davka algifenu mi vzdycky zabrala. Pri nejhorsim se da jit i na pohotovost, kde ti pichnou injekci na uvolneni bolesti.
Me pomahaji cipky jmenuje se to Indometacin
,jsem po nem celej den mimo a spim
..Bez nich ale zvracim, kolabuju a brecim bolesti,3 dny naprosto nepouzitelná
jestli mate nejakou přírodni radu tak sem s ní
Mé játra by Vám byli vděčný ![]()