Reklama

4letá je extrémní nejedlík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milackova84
Stálice 84 příspěvků 27.12.16 20:52
Extrémní nejedlík

Zdravím maminky. Urcite budete mit některa stejnou zkušenost. Uz si nevím rady.
Dcera bude mit 4.1.rok.Nikdy nebyla jedlík. Byla kojena do 8m a příkrmy od 6m.Vzdy dala jen asi 5 lžiček a konec.Ale porad to bylo aspoň něco a mela ráda přesnídávky. A proste ted uz asi poslední dva měsíce tak bojkotuje jídlo ze to došlo tak daleko ze dela hrozne scény jen ji davam do židličky a pusu proste neotevře. Nedostanu do ni už opravdu nic.Jen mlíčko. U dr.jsme ted byli a prý prospiva normalne Jen musí na krevní testy a prý i my jako rodiče. Nevíte co by to mohlo byt? Hlavně už jsem zoufala.Ty scény každý den kvůli jídlu. Uz jsem vycerpana a smutna z toho. Prosim kdo má zkušenost at mi napíše. Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

sakota
Kelišová 5460 příspěvků 27.12.16 21:00

Neporadim, ale s dovolenim se zahackuju a pockam na rady. Mam neco podobneho s petimesicni. Dnes za cely den dala slovy 150ml sunaru a 5 lzicek bananu a vic abi tuk proste. Taky jsem z ni nestastna, navic ona by mohla podle dr prospivat vyrazne lepe.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.16 21:01

Já bych ti mohla vyprávět… každý den jsme s tím bojovali, vyžádala jsem si krev jestli je vše ok a bylo, ale moje nervy už… zkoušela jsem nabízet všechno, x krát denně… doktorka mi poradila nedělat u toho divadlo, takže žádné letí letadlo apod. :mrgreen: do cca roku a půl nesnědl pořádně ani jednu porci.. a pak se vše zlomilo a teď jí úplně normálně vše… chce to pevné nervy a počkat :) samozřejmě pokud není nějaká blokáda v těle ale to by vás doktorka někde poslala.. držím palce, jednou budeš vzpomínat až ti sežere vše na co přijde :mrgreen: :kytka:

milackova84
Stálice 84 příspěvků 27.12.16 21:05
@Doe_Jane píše:
Já bych ti mohla vyprávět… každý den jsme s tím bojovali, vyžádala jsem si krev jestli je vše ok a bylo, ale moje nervy už… zkoušela jsem nabízet všechno, x krát denně… doktorka mi poradila nedělat u toho divadlo, takže žádné letí letadlo apod. :mrgreen: do cca roku a půl nesnědl pořádně ani jednu porci.. a pak se vše zlomilo a teď jí úplně normálně vše… chce to pevné nervy a počkat :) samozřejmě pokud není nějaká blokáda v těle ale to by vás doktorka někde poslala.. držím palce, jednou budeš vzpomínat až ti sežere vše na co přijde :mrgreen: :kytka:

Jee tak budu doufat. Prý je v pořádku a mlíčko ji podle dr.staci.Tak uvidíme co ta krev.Ale jak pisete.Ty nervy s tim. Uvarim a nebo už i někdy koupím a stejne nic.Tak Děkuji za vaši odpověď.

Ela515 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.16 21:07

@milackova84 S tímtéž jsme bojovali od dceřiných 2 měsíců do roka a půl. V roce vážila 8,6kg, klasika byla, že pusu otevřela na první lžičku a jídlo pak následující hodinu držela ve zcvaknuté puse, neotevřela ji znovu a to postupně spolu se slinami vytékalo zpátky ven.
Upřímně, nepamatuji se, jak jsem to psychicky zvládla. Bylo to hodně náročné, ale pamatuji se na tu slavnostní chvíli, kdy dcera sama od sebe vzala do ruky jídlo - v těch 1,5 roce (tuším, že to bylo pečené žebírko) a začala jej okousávat.
Jen si pamatuji, že do té doby a ještě dlouho poté jsem rezignovala a byla vděčna za cokoliv, co snědla.. kdykoliv, cokoliv, hlavně že vůbec něco jedla.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.16 21:08
@milackova84 píše:
Jee tak budu doufat. Prý je v pořádku a mlíčko ji podle dr.staci.Tak uvidíme co ta krev.Ale jak pisete.Ty nervy s tim. Uvarim a nebo už i někdy koupím a stejne nic.Tak Děkuji za vaši odpověď.

jednu dobu jsem byla ráda když jedl aspoň suchý rohlík, pak jsem byla šťastná že jedl rohlík se sýrem, se salámem, s čímkoliv! nepochopí nikdo, kdo neměl problémy s jídlem… tenkrát bych líbala ruce i kdyby snědl brumíka o kterém teď už říkám že je to chemický hnus… fakt to přejde! ale vím jaké to je… hlavně jak jsem to každému pořád vysvětlovala… :nevim:

Sany80s
Kelišová 6292 příspěvků 27.12.16 21:08

Solíš jí to jídlo?

xLucikx
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 27.12.16 21:09

Taky bych mohla vyprávět…těch nervů, slz, strachu :( už od 3 měsíců hrůza, krev v pořádku, všechny rady vyzkoušeny. Teď je synovi 26m a sem nad věcí. Prostě stále nabízím, neřeším jestli a co sní, nikam by to nevedlo. Pro představu - snídaně většinou nic, max sní kousek sýru z mé snídaně, dopoledne tedy chodí spát a to chce mliko (vzít mu ho sem zkusila a k lepšímu apetitu to stejně nepřispělo, naopak měl o to míň) asi 200ml, z oběda sní max 3 lžíce ať je cokoliv, pak odpoledne občas něco zobne - lžíce jogurtu, mandarinka - prostě degustátor a večer už nic nechce, jen mliko 300ml, s kterým usíná. Občas se k ránu vzbudí a dám mliko. Ale jinak nic. Je to hrůza, ale asi fakt hlad nemá a stačí to…takže radim klid, nabízet a buď se rozjí a nebo ne… ;)

jajara
Povídálka 48 příspěvků 47 inzerátů 27.12.16 21:11

Kluk byl to samý. Ale nepil ani sunar. Měl období, kdy vypil sunar s rozmixovaným banánem. Okolo roku a půl vydržel několikrát i 3 dny bez sousta, pozřel jen vodu a plnotučný mlíko ráno. Hrozný! Dnes jsou mu 3,5, občas si dokonce SÁM řekne o jídlo. Opravdu funguje nedělat kolem jídla ofuky. Chceš - sníš, nechceš - sní maminka. Tečka. Další jídlo za 3 hodiny. A hlavně nenutit. A jít se vyventilovat do vedlejší místnosti ;-).

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.16 21:11

Vidíš to… nejsi na to sama ;) jak to tady čtu tak jsme zažívaly vše něco podobného… není třeba zoufat, fakt ne :*

e008
Závislačka 3208 příspěvků 31 inzerátů 27.12.16 21:13

Mam taky nejedlika. Kolem roku se to hrozne zhorsilo, odmital kousky, ktere predtim uz celkem jedl. Bylo to obdobi, vydrz, pak zas zacal jist aspon trochu. Ale i ted ve dvou letech ho musim krmit… Pokud ho necham samotneho jist, sni 5 lzicek a to mu staci…

nataluska
Kelišová 7108 příspěvků 27.12.16 21:20

Dceři jsou teď 4 roky a odmala taky nejí. Porodní váha 3,5 kg, v roce měla 7,4 kg. Teď jí jsou 4 roky a máme 13,5 kg. Ráno na snídani jogurt, na oběd trochu polévky a teď si dala na večeři kousek vánočky. A to je vše za celý den. Teď nám přišli na alergii na vajíčko.

Tina007
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 27.12.16 21:38

Nema za sebou nejaky neprijemny zazitek spojeny s jidlem? Nebo nemoc? Kamaradce takhle dcera prestala na cas jist, kdyz se v dusledku zacinajici zaludecni virozy po obede pozvracela. Kazdopadne, moje mala ma 2 roky a 4 mesice a taky je nejedlik, vazi 10,5 kila. Prvni prikrmy podobne jako u vas, par lzicek a konec, ted to mame s jidlem tak, ze rano a vecer vypije flasku mlika, mezitim polivka a obcas druhe a s tim by si vystacila na cely den. Zasadne nesnida a neveceri. Behem dne ma v misce ovoce/suchary/ku­kuricne lupinky, ktere si prubezne uzobava.
Asi bych ji s tim jidlem prestala na cas „trapit“, nedavala bych ji do te zidlicky, zidlicku treba i schovala, ono se nic tak zasadniho nestane, kdyz si par dni neda teply prikrm. Davej dal mleko, pres den ovoce a zkus to znovu pozdeji, treba bude lepe, deti mivaji takove vykyvy.

milackova84
Stálice 84 příspěvků 27.12.16 21:49
@Doe_Jane píše:
Já bych ti mohla vyprávět… každý den jsme s tím bojovali, vyžádala jsem si krev jestli je vše ok a bylo, ale moje nervy už… zkoušela jsem nabízet všechno, x krát denně… doktorka mi poradila nedělat u toho divadlo, takže žádné letí letadlo apod. :mrgreen: do cca roku a půl nesnědl pořádně ani jednu porci.. a pak se vše zlomilo a teď jí úplně normálně vše… chce to pevné nervy a počkat :) samozřejmě pokud není nějaká blokáda v těle ale to by vás doktorka někde poslala.. držím palce, jednou budeš vzpomínat až ti sežere vše na co přijde :mrgreen: :kytka:
Jee tak budu doufat. Prý je v pořádku a mlíčko ji podle dr.staci.Tak uvidíme co ta krev.Ale jak pisete.Ty nervy s tim.Uvarim a nebo už i někdy koupím a stejne nic.Tak Děkuji za vaši odpověď.
@Ela515 píše:
@milackova84 S tímtéž jsme bojovali od dceřiných 2 měsíců do roka a půl. V roce vážila 8,6kg, klasika byla, že pusu otevřela na první lžičku a jídlo pak následující hodinu držela ve zcvaknuté puse, neotevřela ji znovu a to postupně spolu se slinami vytékalo zpátky ven.
Upřímně, nepamatuji se, jak jsem to psychicky zvládla. Bylo to hodně náročné, ale pamatuji se na tu slavnostní chvíli, kdy dcera sama od sebe vzala do ruky jídlo - v těch 1,5 roce (tuším, že to bylo pečené žebírko) a začala jej okousávat.
Jen si pamatuji, že do té doby a ještě dlouho poté jsem rezignovala a byla vděčna za cokoliv, co snědla.. kdykoliv, cokoliv, hlavně že vůbec něco jedla.

Také má 8,6kg a příští tyden má rok.

milackova84
Stálice 84 příspěvků 27.12.16 21:56
@Sany80s píše:
Solíš jí to jídlo?

Zatím nesolim. Ale spis je problém ze to ani neochutná. Neotevře vůbec pusu. Hrozne se vzteka kdxz ji chci dát to jídlo do pusy.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama