Fastum gel

2857
26.1.05 19:13

Fastum gel

Ahojky,

měla bych dotaz. Už asi 3 týdny mě bolí zápěstí (vlivem námahy a zřejmě i otoků). Asi 3× jsem na něj během této doby použila FastumGel. Až ted jsem se dostala k informaci že by se neměl v těhu používat. … Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost? Mám trošku obavy…

Děkuju.

Markéta + Michal 36 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
26.1.05 21:32

Ahoj.
Neboj, Fastum gel působí lokálně, systémově (to znamená v celém těle) minimálně. Masti a gely se vyrábějí proto, aby nezatěžovaly organismus jako prášky. Prášky na bolest a zánět zatěžují žaludek a játra, to tady nehrozí.
Zatím pa. Šamka

• Nahlásit
  • Citovat
96
26.1.05 21:56

Ahojky,
taky myslím,že nemusíš mít strach. Pokud gel nepoužíváš pravidelně a delší dobu nemělo by to ničemu vadit.
Ahojky a pěkné těhotenství…
Radka a Sabinka 3m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.1.05 10:03

Me boli zapesti skoro od porodu, a to uplne strasne! Taham kocar do kocarkarny v mezipatre, tak je to asi od toho. Nicmene jsem uz absolvovala vysetreni na karpalni tunel, vyslo to ale negativne. V lekarne jsem se ptala, ale kdyz pry kojim, tak nic, vsechno se vstrebava do mlika. Myslela jsem, ze to proste vydrzim, ale je to hrozna bolest, hlavne v noci. Ted se mi k tomu jeste pridal tzv. lupavy palec. Za 14 dni jsem objednana na revmatologii, pak napisu, co mi rekli.
Zdravi hepka

• Nahlásit
  • Citovat
5636
27.1.05 10:28

Ahojky holky,

kdyz jsem mela asi tak 3M po porodu silene blokle zada, ze jsem ani nemohla lehnout a kdyz uz se to povedlo, tak jsem nemohla vstat, sla jsem k MUDr. aby mi pomohla a jelikoz jsem kojila, tak mi taky nic moc nedala…proste zadne opichy a ani nic, co by mi urychlene pomohlo, ale napsala mi Fastum gel a doporucila masaze, tak jsem hnedka skocila objednat se k maserce a druhy den na parafinovy zabal a musim rici, ze to z nejhorsiho pomohlo a uz jsem byla schopna starat se o malou, coz predtim moc neslo. Dokonce jsem obcas pouzila na bolava zada i Ibalgin krem a to v tehu i v kojo obdobi a nezda se mi, ze bych tim male ublizila. Tak holky nesilte a ridte se heslem „vseho s mirou“ a na bolava mista aplikujte neco, co vam ulevi od bolesti a pak se snazte masirovat a davat teple zabaly.

Sulanek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.1.05 21:27

antiflogistika v ťehotenství NE! (např. FASTUM -fototoxický)

:x

Vážené přítelkyně přestaňte se konejšit jedná druhou.
Tahle třída léků i když jsou používany lokálně, může podobně jako acylpyrin u vašeho díťete předčasně uzavřít kanál mezi plícní tepnou a aortou což vede k mimořádně závažným kardio-pulmonárním komplikacím.
Jistě v ťehotenství nekouříte, nepijete a nefetujete. Tak neblbněte s antiflogistiky.
Jediné co je v ťehotenství přípustné od bolesti je paracetamol.

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
1.2.05 11:59

Břeťo, souhlasím s tebou, určité riziko tam je, přestože malé. Pokud můžu doporučit a nejedná se o zánět, ale jenom o bolest z námahy nebo opotřebení kloubu (moje máti měla tyto problémy když pletla svetry pro celou rodinu) pak jsou velice účinné teplé desetiminutové koupele ve slané vodě v koncetraci zhruba 4 čajové lžičky soli na 1-4 litru vody.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
Fastum gel
3.5.11 09:43

Fastum gel v těhotenství

Citace z aktuálního Souhrnu údajů o přípravku
( http://www.sukl.cz/…SPC15221.pdf )

Těhotenství:
Bezpečnost ketoprofenu u gravidních žen nebyla zkoumána, je třeba se vyvarovat podání
během prvního a druhého trimestru gravidity.
V průběhu třetího trimestru gravidity všechny inhibitory syntézy prostaglandinů včetně
ketoprofenu představují potenciální riziko pro matku i plod. U plodu mohou způsobit
kardiopulmonální toxicitu (plicní hypertenze s předčasným uzávěrem ductus arteriosus) a
renální dysfunkce (s možným selháním funkce ledvin a vznikem oligohydramnion). Na konci
gravidity může dojít u matky i plodu k prodloužení krvácivosti. Nesteroidní antirevmatika
mohou být podávána do 5. měsíce těhotenství, a to pouze po pečlivém zvážení poměru rizika
pro plod ku prospěchu léčby pro matku. Od 6. měsíce těhotenství jsou kontraindikována.

Kojení:
Podle omezených údajů přestupuje ketoprofen při systémovém podávání do mateřského
mléka jen ve velmi malém množství. Neexistují data o exkreci lokálně používaného
ketoprofenu do mateřského mléka. Vzhledem k nedostatku údajů se podávání ketoprofenu
kojícím matkám nedoporučuje.

Pozn.: Aktuální příbalový leták najdete na
http://www.sukl.cz/…/PI15223.pdf
Fastum gel je od 1. května 2011 vydáván pouze na lékařský předpis.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama