Fenka dělá naschvály

Anonymní
5.1.20 20:30

Fenka dělá naschvály

Prosím, potřebovala bych poradit. Máme doma 2 fenky a 2 měsíce staré miminko. Starší fenka je zlatá, ale ta mladší… Už nevím co a ní. Zarli na miminko. Co je prcek s námi, dělá naschvály, všechno okousává, pořád někde cura po bytě, nebo kaká. Zničila už dvere, 4 páry bot 8o jeho hračky, jeho oblíbený dudlik a takhle bych mohla pokračovat. Před narozením miminka byla zlatá. Občas nějaká nehoda, ale nic hrozného. Ale jak se narodil úplně otočila, ani nás neposlouchá… Když ji řekneme místo, dělá ze neslyší, přitom před tím na povely reagovala. Stále se ji věnujeme jak můžeme, od prcka ji neodstrujeme. Přitom ho i hlídá, když ho drží třeba babička. Ja uz nevim co s ní, jsem strašně zoufalá… prostě pořád jen někde cura, a dělá nepořádek. Mám strach, aby někdy po prckovi nevystartovala. Vykastrovaná není. Máte nějaké rady? Co s ní máme dělat? Už jsme bezradní

 • Nahlásit
 • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5756
5.1.20 20:37

Populární znalec psí duše, Cesar Millan, to v jedné ze svých publikací glosuje následovně: „Protože psi jsou na nás velmi naladění, když je dítě na cestě, vědí, že se děje něco neobvyklého. Budoucí rodiče jsou obvykle úzkostliví a jejich psi jsou na to citliví.“ Zdá se tedy, že základem budoucího souznění je osobní vyrovnanost a sebedůvěra a samozřejmě také to, že pes správně chápe své místo v rodině – to, že vy jste přes všechnu svou lásku absolutním, svrchovaným a srozumitelným šéfem, kterého pes bez výhrad respektuje.

Mezi další nezbytné předpoklady též patří bezproblémové zvládání základní poslušnosti: pes nemá problémy s přivoláním, netahá vás na vodítku, zvládne povel „čekej“, můžete mu vzít jídlo z misky a třeba i kdykoliv přerušit hru s oblíbenou hračkou – ve všech těchto případech by vás měl pejsek respektovat.

8 rad, jak zvládnout začátky
1. Pokud jste se rozhodli, že některá místa (dětská deka, postýlka apod.) budou pro psa tabu, měl by to váš čtyřnohý kamarád chápat už před příchodem miminka. Nespojí si tak zákaz s dítětem a vy budete mít dostatek času vše pejska v klidu naučit.

2. Pokud se psovi změní rytmus venčení (což musíte dopředu promyslet), opět na to psa připravujte předem. Dodržování obvyklé doby venčení a krmení dodává psovi jistotu a klid.

3. Cesar Millan doporučuje, aby se pejsek s vůní miminka seznámil ještě před jeho příjezdem z porodnice (látková plena apod.). Millan tvrdí: „Během výcviku je zásadní, abyste stanovili jasné hranice. Dovolte psovi, aby ji očichal z dálky, zatímco ji držíte. Když to budete dělat, říkejte psovi, že je vaše; pak psovi dovolte, aby plenu očichal. Ukažte psovi, že toto nové patří k vám a pes musí dodržovat pravidla, která jste stanovili.“

4. Drtivá většina odborníků doporučuje, aby v den „D“, než dojde k seznámení, byl pes řádně vyvenčený (vylítaný). První by do bytu měla vejít novopečená maminka, ať má pejsek možnost se s ní po několika dnech opět přivítat. Pak už může dojít k seznámení, ostatně vůni miminka pejsek už zná. Vše by mělo probíhat v klidu a pohodě. Pes by měl mít možnost děťátko v bezpečí náruče očichat. „Pokud pes vykazuje neklid, seznamovaní ukončete: Zkuste to později, až se pes uklidní.“ zdůrazňuje Millan.

5. I přestože u vás doma existují určitá místa, která jsou pro psa tabu (třeba jen vaše postel a nyní i postýlka dítěte apod.), nechte psa, ať sleduje, jak dítě ukládáte, koupete, přebalujete, jak se mazlíte, krmíte apod. – neodhánějte ho. Psi jsou zvědaví a zvídaví pozorovatelé. Časem to pro ně budou tyto aktivity přirozené a „hlídání“ je omrzí.

6. Nikdy neuvazujte vodítko ke kočárku! Společné vycházky mohou být sice z časových důvodů praktické, vždy však přihlédněte k temperamentu a poslušnosti psa.

7. Choďte se se psem projít a vydovádět také sama, ostatně ocení to nejen pes, ale i vy. Miminku a jeho tatínkovi navíc prospěje, umožníte-li jim, aby si k sobě hledali cestu i bez vaší asistence.

8. Ani nejvyrovnanějšího mazlíčka nenechávejte s dítětem samotného bez dozoru! Mnozí odborníci navíc doporučují i striktně oddělená místa na spaní.

9. V případě náznaků problematického chování psa se neváhejte poradit s odborníkem, lépe dříve, než pozdě. Více na: https://www.maminka.cz/…k-ho-zkrotit

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
1139
5.1.20 20:42

No pes neni clovek, naschvaly fakt nedela :roll: kazdopadne se dozaduje pozornosti, snazi se vydobit si zpet sve misto. A Cesara bych zrovna taky neposlouchala. :think:

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
192
5.1.20 21:13

Já plně rozumím zakladatelce. Zažíváme to samé…máme dvě čivavy 4 a 5let, které jsou zvyklé chodit na podložku + když jsou na procházce. Co máme miminko(8měs), tak cca jednou za 14dní přes noc počůrají a pokakají celý gauč, někdy co vykakají, to snědí a pak to vyzvrací na polštářky, kožešinky…toto nikdy dřív neudělaly, přes den jsou sice normální, malou neustále hlídají, ale co nás čeká ráno, to je děs. Už nás napadlo je prostě zavřít do koupelny, ale spí s náma v posteli a toto by nezvládly.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
5166
7.1.20 22:19

Ona nedělá naschvály, to je lidská vlastnost, ne psí.
Tohle všechno je ventil obrovského stresu. Ta fenka vůbec není v pohodě.
A musela bych mít křišťálovou kouli, abych přes net věděla, proč.
Najděte si někoho zkušeného, kdo se na ni osobně podívá, jak se chová, jak se k ní chováte vy, jak to všechno probíhá, a poradí vám s převýchovou. Holt to zaplatíte, ale řešení to má.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama