Filozofický citát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

valetyna
Kecalka 189 příspěvků 05.04.18 14:35
Filozofický citát

Ahojte :)

Dělám „průzkum“ na občanku do školy. Když byste si měli vybrat jakýkoliv citát, který musí být od filozofa, který by to byl? A co si o tom citátu myslíte?

Děkuji za pomoc, z dotazování se blízkých, který žádný filozofický citát neznají je opravdu na prd :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zrcadlo
Kelišová 6397 příspěvků 05.04.18 14:38

Immanuel Kant - „Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně.“
A co si o tom myslím? Že mravní zákon v lidech začíná zoufale chybět…

Run
Generální žvanilka 20455 příspěvků 05.04.18 14:40

„Když se ptali Dalajlámy, co ho na lidstvu nejvíce překvapuje, odpověděl: „Lidé. Protože obětují zdraví, aby vydělali peníze, potom obětují peníze, aby znovu získali zdraví, a pak se tak znepokojují budoucností, že si neužívají přítomnost, takže nežijí ani v přítomnosti, ani v budoucnosti. A žijí tak, jako by nikdy neměli zemřít. A potom zemřou bez toho, aby předtím žili.““

KalamityJohn
Kelišová 5547 příspěvků 05.04.18 14:43

Bylo tolik děvčat s kterými jsem v mládí mohl bouchat a nebouchal, protože jsem nevěděl že to umím a můžu. Nevěděl jsem, že je to tak lehké. Tenkrát mne vůbec nenapadlo že to chtějí taky. Dokonce jsem to ani nepotřeboval. Místo toho jsem se zamilovával.

Joseph Heller, Něco se stalo

KalamityJohn
Kelišová 5547 příspěvků 05.04.18 14:44

Žít v zemi, kde se humor nevyskytuje, je hrozné, ale ještě hroznější je žít v zemi, kde je humor potřebný.

Bertolt Brecht

KalamityJohn
Kelišová 5547 příspěvků 05.04.18 14:46

Jinak mrkni sem

http://azcitaty.cz/

určitě tam něco najdeš

Tichošlápek
Echt Kelišová 8803 příspěvků 05.04.18 14:49

Existuje jen jedno dobro a to je vědění. Existuje jen jedno zlo a to je nevědomost. Od Sókrata. Jinak si ale myslím, ze citát je jen část konceptu, která je přitažlivá a snadno zapamatovatelná. Extra význam bych v něm nehledala, na to je třeba si udělat širší obraz o dané problematice a filozofovi

Russet
Echt Kelišová 8283 příspěvků 05.04.18 14:51
@valetyna píše:
Ahojte :)

Dělám „průzkum“ na občanku do školy. Když byste si měli vybrat jakýkoliv citát, který musí být od filozofa, který by to byl? A co si o tom citátu myslíte?

Děkuji za pomoc, z dotazování se blízkých, který žádný filozofický citát neznají je opravdu na prd :D

Vím, že nic nevím. Sokrates Čím víc toho nastuduju, tím víc poznávám, že toho vím jen nepatrnou část a v podstatě nevím nic.
Tvoji blízcí neumí použít internet, aby ti poradili? Nechodili na střední školu?

Russet
Echt Kelišová 8283 příspěvků 05.04.18 14:52
@KalamityJohn píše:
Bylo tolik děvčat s kterými jsem v mládí mohl bouchat a nebouchal, protože jsem nevěděl že to umím a můžu. Nevěděl jsem, že je to tak lehké. Tenkrát mne vůbec nenapadlo že to chtějí taky. Dokonce jsem to ani nepotřeboval. Místo toho jsem se zamilovával.Joseph Heller, Něco se stalo

Nevím, že by byl Heller filozof? 8o

Anna766
Hvězda diskuse 64757 příspěvků 05.04.18 14:53

Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi kteří se na něj dívají, aniž by něco udělali.
Albert Einstein

Vysvětlivky netřeba.

KalamityJohn
Kelišová 5547 příspěvků 05.04.18 14:53
@Russet píše:
Nevím, že by byl Heller filozof? 8o

Možná nebyl, ale citát je to pěknej :mrgreen:

KalamityJohn
Kelišová 5547 příspěvků 05.04.18 14:54
@Anna766 píše:
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi kteří se na něj dívají, aniž by něco udělali.
Albert EinsteinVysvětlivky netřeba.

Mám dojem, že ti co páchají dobro mají také solidní podíl.

rokris
Kelišová 5123 příspěvků 05.04.18 14:54
@zrcadlo píše:
Immanuel Kant - „Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá: hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně.“
A co si o tom myslím? Že mravní zákon v lidech začíná zoufale chybět…

Jak často já si na tohle vzpomenu!

Russet
Echt Kelišová 8283 příspěvků 05.04.18 14:54
@KalamityJohn píše:
Možná nebyl, ale citát je to pěknej :mrgreen:

Přečti si zadání. Valentýna by tě mohla citovat a dostane pětku :oops:

KalamityJohn
Kelišová 5547 příspěvků 05.04.18 14:56
@Russet píše:
Přečti si zadání. Valentýna by tě mohla citovat a dostane pětku :oops:

IMHO ta hranice mezi filosofy a spisovateli není příliš ostře vyhraněná. :think:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Bosák v ofsajdu: Vyhrožuje kritikům, že z nich udělá blbce, přitom sám dělá hrubky

On si prostě nedá pokoj! Jaromír Bosák, hvězdný sporťák z České televize, na... číst dále >

Jaromír Bosák je youtuber! Komentátor nemusí konce fotbalu na ČT litovat

Dlouhé roky byl Jaromír Bosák (53) považován za nejlepšího sportovního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Reklama