Finanční rezerva - jakou máte?

Anonymní
20.9.20 20:53

Finanční rezerva

Vím, že mi do toho nic není, takže odpovězte pouze kdo chcete a klidně anonymně.. Zajímalo by mě, jakou má kdo cca finanční rezervu. Znám spoustu lidí, kteří žijí doslova od výplaty k výplatě a jakýkoliv výdaj navíc je pro ně problém. Jak to máte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
60522
20.9.20 20:57

Nechtěla bych takhle žít… Z ruky do huby, takže rezervu mám svůj plat na půl roku, tzn cca 500 tis..
Hodně se to ztencilo, pac jsem teď investovala do domu, ale tohle je částka, na kterou nesahnu, až kdyby fakt hořelo.. Závisí na mě 6 krku, takže asi tak :think:.. Plus mám ještě bokem být, ale ten teď prodávám.. To byla taky investice ala finanční rezerva :think: pamatuju si doby, kdy jsem sama s klukem žila že 13 tis a bylo to peklo. Nikdy víc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 20:58

Pred koronou jsem meli rezervu pres 250 tIsic… Diky uzavreni vseho mozneho, nemoznosti provozovat zivnost, ale se stalou povinnosti platit najem, energie apod… Jsme radi, ze nam zbylo tak 50… No, pokud vsechno zavrou znovu, tezko rict, co bude… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 21:01

Já mám rezervu jeden milion.

• Citovat
  • Nahlásit
13938
20.9.20 21:02

Rezervu máme několik chlapových platů a k tomu pár tisíc jako soukromý „kontokorent“, který ted využíváme víc než bych chtěla. (+ další peníze, ke kterým není tak snadné se dostat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2580
20.9.20 21:05

Tyhle diskuze jsou tu periodicky. Vždycky to končí hádkou mezi „milionářkami“ a „z ruky do hubkami“ ohledně pravdivosti zveřejněných částek :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 21:05

Tak výše rezervy záleží i na tom jak vysoký příjem ta určitá rodina/ jednotlivec má. My máme rezervu přes přes půl mio, máme příjmy okolo 100tis měsíčně, teď jsme dostavili dům a spousta rezerv padlo. Kdybych byla sama tak to samozřejmě dohromady v životě nedam, stejně tak kdyby byl manžel sám beze mě a děti tak by na tom byl finančně daleko lip :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
5268
20.9.20 21:08
@Anonymní píše:
Vím, že mi do toho nic není, takže odpovězte pouze kdo chcete a klidně anonymně.. Zajímalo by mě, jakou má kdo cca finanční rezervu. Znám spoustu lidí, kteří žijí doslova od výplaty k výplatě a jakýkoliv výdaj navíc je pro ně problém. Jak to máte vy?

Castka neni dulezita. Kazdy ma jine prijmy a hlavne naklady. Takze pro vas je urcujici to, abyste treba pul roku z toho vyzili. Nepotrebujete 500tis, kdyz utratite mesicne 20tis a zaroven rezerva 100tis je vam k prdu, kdyz kazdy mwsic utratite 60tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1644
20.9.20 21:09

My cca 150 tisíc ale kupovali jsme teď za 300 tisíc auto. Oba tedy máme zaměstnání, které ani covid neohrozí, takže jsem celkem v klidu, ale až budeme mít zase kolem těch půl miliónu, tak se asi vyklidnim víc, i když, kdyby cokoliv, tak auto zas střelime no.
Jinak kromě menší hypotéky nemáme žádné dluhy.
Ale jak píšeš, znám dost lidí, co žijí z výplaty do výplaty, ale i dost těch, co mají našetřeno. A i dost těch, kteří kvůli covidu budou za chvíli bohužel na dlažbě, i když našetřeno měli.
Tak či tak se připrav, že anonymně tady má každej minimálně mega. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24343
20.9.20 21:09

Mám asi na půl roku provozu, pokud bych zůstala úplně bez peněz. A spořím dál, jsem klidnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 21:10

Trochu reality :lol: Rezervu máme cca 60 tisíc. Není to moc, pro nás ani málo. Neumím šetřit, užívám si. Příjem já a manžel cca 50 tisíc. S rezervou se rozloučim na vánoce a začnu od znova :mrgreen: kolem mne je hodně lidí, kteří mají týden před výplatou 200 Kč ale ti to tady asi nepriznaji :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
60522
20.9.20 21:16
@MrsNorris píše:
Tyhle diskuze jsou tu periodicky. Vždycky to končí hádkou mezi „milionářkami“ a „z ruky do hubkami“ ohledně pravdivosti zveřejněných částek :P

Spíš mám někdy pocit, že jsou prostě baby, co si dokážou omluvit, že rezervu nemají :think: já ji měla i v době, kdy js žila s mladým z ruky do huby.. Samoze malou, ale bylo kam sáhnout.. Je to hodně o finanční gramotnosti.. Velká rezerva se neudělá sama za týden, je v tom X let soustavně prace.. Já si před cca 10 lety nechala poradit od Fin. Poradce, jedu dle něj dodnes a fakt se to vyplatí :think: a vždy je super pocit, že se nemusí člověk bát, např teď situace ala corona a usleho zisku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60522
20.9.20 21:17
@Anonymní píše:
Pred koronou jsem meli rezervu pres 250 tIsic… Diky uzavreni vseho mozneho, nemoznosti provozovat zivnost, ale se stalou povinnosti platit najem, energie apod… Jsme radi, ze nam zbylo tak 50… No, pokud vsechno zavrou znovu, tezko rict, co bude… :zed:

Naprosto chápu.. Můj muž od příchodu Korony bez práce, živím 6 krku.. A rezerva šla hodně do háje.. Ale bude lépe :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7021
20.9.20 21:18

Rezervu máme, teď odešla pračka, tak jsem si mohla hned pořídit novou

máme trochu větší výdaje, pokud by nebyla hypotéka, bylo by nám lít, co si budeme povídat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.9.20 21:19

Jsem na rodicaku takže na mém účtě je pořád tak podobně kolem 130tis a nic nepribyva, táhne vše manžel, pořád dodelavame kolem nového domu. Hodně „utraci“ pomocí investicy-coz jsou taky úspory a pak na sporicim účtě máme cca 6 jeho platu ( ma ale nadstandardní plat, takže se samo buffer dělá snadněji, než z průměrného platu) a když zrovna nekupujeme něco drahého, tak třeba i více.
Pokud ale je doma jeden příjem a maminka na rodicaku a třeba 2 děti… nedivím se, že třeba lidé v podnajmu, nebo i ve vlastním s hypotekou nemají moc finanční rezervu a nebo takovou, že to stačí třeba tak akorát na novou pračku, nebo ledničku :(
mně by se tak žilo těžko, ale věřím, že člověk si zvykne, i my si zvykli na hypotéku, nikdy před tím jsme nic nesplaceli…
Když jsou lidé rozumní, naučí se šetřit z jakéhokoli platu. Ale když mi manžel říká jak někdy u nich ve firmě mají operátoři s platem kolem 27tis, nejnovější mobily… Tak tam pak je něco špatně…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama