finanční situace

574
11.7.05 14:27

finanční situace

Ahoj maminy,

dneska ráno jsem si zde přečetla téma Dovolená, dítě, splátky. Nebo tak nějak. Fakt hodně zajímavé téma, docela jsem žasla kolik lidí je v takové situaci. Mě by spíš zajímalo kolik tak lidi dávají za splátky měsíčně. My s manželem a nyní roční dcerou jsme taky zadlužení. Loni jsme kupovali byt, pak máme oba dva telefony, elektriku, společné prostory, auto a nějaké pojištění a každý měsíc splátky u nás dělají k 9.000Kč. Manžel mi tak v průměru přinese domů výplatu okolo 15.000Kč a já mateřská + sociální dávky, tak to dělá okolo 5.000Kč.Nestěžuju si na naší životní situaci, ale spíš to splácení. Je to fakt hrůza, ale bez zadlužení to asi nejde.

Jsem z toho zoufalá, ale zase si pořád říkám jsou na tom lidé ještě hůř.
Jestli se chce také někdo podělit o informaci pro mojí klidnější dušičku, budu jen ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1764
11.7.05 14:58

Ahoj - tak budeme počítat - leasing 6000, pojistky 1500 (manžel, já, dítě, manžel i důchodové), nájem 3000, telefon asi 500, pes cca 2000- to jsou pravidelné výdaje, i když položka „pes“ splátka není (ale žrát musí, jinak by sežral nás :-) suma 12500 Kč. Nájem si budeme muset zvednout (přispíváme na společnou domácnost s rodiči), tak počítám do budoucna ještě 1000 korun k tomu.

Řekla bych, že jsme na tom nadprůměrně, manželova výplata se pohybuje průměrně okolo 25 tisíc a já nejsem na MD, takže donesu domů 13 tisíc+ 3500 rodičovský příspěvek (který hlídací tchýně nechce ani zaboha-snad nebude hlídat VLASNÍ VNOUČE za peníze). Nemusíme se nijak omezovat, i když ted peníze jen letí - okna, koupelna, fasáda - tyto nezbytnosti slupnou 200 tisíc jak nic a napřesrok můžeme akci koupelna zopakovat ještě jednou, protože ta naše - 30 let stará - už vážně dosluhuje. Všechno má své pro a proti - bez mé výplaty bychom si tak vesele nerekonstruovali, ale zase nejsem s dcerou doma. Snažíme se dát dům aspon trochu do pořádku, než přijde druhé dítko.

Je fakt, že s celkovým příjmem 18 tisíc bychom se museli hodně uskromnit, aspon do doby, než splatíme leasing. Ale nijak by mě to nemrzelo - peníze jsou, tak jsou-nejsou, tak nejsou.

Přeju všem, at vám nedělají finance problémy.

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
11.7.05 15:00

Finance

Ahoj Verunko.
S těma splátkama je to opravdu veselé. S manželem svoje první miminko teprve čekáme. Je pravda, že příjem rodiny máme dohromady skoro 40 tis. ale když se odečtou všechny splátky tak to tak veselé není. Splácíme auto 8tis.(davali jsme hrozně malou akontaci, protože prostě víc nebylo), byt 7 tis.(brali jsme si hyp 800tis. na 2+kk ve městě) další poplatky za domácnost, pojistky(6 tis.) a další 3 stav.spoření 7 tis. Do práce a domů to máme 70Km. Je mi jasné, že to co platíme za byt a stav.spoření se nám doufám jednou vyplatí jen se té doby už teď nemůžu dočkat. Doufám, že nikoho naším rod.rozpočtem nenaštvu( kvůli penězům se každý čertí) to bych opravdu nerada.
Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1296
11.7.05 15:14

Tak to my jsme na tom o trochu lépe.
Když jsem ještě netušila o těhotenství, jsme si s manželem vzali půjčku 200000,– takže měsíční splátka 4287,– + nájem asi 8000,– + taky pes ( díky bohu malý) 200,–. Pak ještě platební karty další splátka 2000,–.

Já teď na rizikovém těhotenství, takže plat nic moc( asi 8.000 ) Manžel v invadlidním důchodu 9,700,–.

Takže teď na měsíc nám zbyde asi 3000,– Kč

Teď docela vyjdeme, ale co pak ?? Co až budu na mateřské ???

VERUNKO : JAK JE TO S TĚMA SOCIÁLNÍMA DÁVKAMA ??? KDO NA MĚ MÁ NÁROK ???
Když je manžel v invalidním důchodu, tak asi na něco nárok máme,ne ??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.7.05 15:26

Chápu, že někdy je těžké s danými penězi vyjít. Taky jsme s manželem po škole žili v sotva zařízeném bytě a peníze nic moc. Pořád jsem se děsila, abych neotěhotněla, protože asi bychom to jako absolventi moc nezvládali. Teď oba pracujeme už 7 let, rodinný příjem je asi (podle toho, co jsem tu četla) nadprůměrný (cca 60-70 000 čistého), ale některé věci si nepořídíš za žádné peníze. Přišli jsme o mimi a další už asi nebudeme moct mít. Tak, kdo je na tom líp :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
10410
11.7.05 15:27

U nás je to taky docela jízda 8O - manželův plat + moje mateřská nám dá 24 000,– Kč a pak to frčí: splátky spotřebitelského úvěru na byt
11 000, nájem 7000, pes 500, pojistky 1500, telefon a internet 1000, takže nám na provoz domácnosti taky zbudou cca 3000 Kč. Někdy si říkám, že asi kouzlíme :) , protože i na dovče jsme letos byli (teda jen u nás)…
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19470
11.7.05 15:46

Neda mi to neprispet.
Muj manzel studuje v zahranici a vydela si akorat na bydleni a jidlo. Ja beru rodicovsky prispevek a …to je vse. Protoze jsme manzele a manzel si vydelava v Anglii na nase pomery nadprumerne, nemame na nic jineho narok. Nechapu, jak mohou prepocitavat libry na koruny, kdyz tam zije a bydli a musi taky neco jist. Je to ale tak. Sice prijem ani jednoho z nas nedosahuje zivotniho minima zeme, kde zije, ale svete div,se dle uradu mame dohromady vic nez dost. A to jsme oba vysokoskolaci. Nebyt mych uspor a manzelovych rodicu, kt. vzali na sebe najem naseho maleho pronajateho bytu, kdyz dosly me uspory, nevim, jak bych zila. Ze zacatku me to trapilo, nejsem zvykla si pujcovat, ale ted uz to neresim. Pracovat zatim nemuzu, ale ani moc neutratim, rodina mi pomaha, jak muze. Ted mi prijde nejdulezitejsi, ze jsme vsichni zdravi a stastni. Penize jednou jsou a podruhe ne, tak co se tim trapit. Az oba nastoupime do prace, budeme mit nejspis vic nez dost a muzeme to vsem vratit. Nastesti manzel uz to ma za par.

Mroe + Julie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
11.7.05 15:57

Holčiny a já jsem si říkala, že jsme na tom mizerně :oops: . Manžel přinese domů necelých 12.000Kč čistých. 9.000,– padne na byt, dopravu (bydlíme na vesnici a manžel dojíždí), telefony. Moje celé rizikové jde na spoření, protože těhotenství přišlo o pár let dřív :wink: no a tak jsem se naučila vařit a šetříme kde se dá :wink: Ony necelé tři tisíce dva lidi ještě uživí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
11.7.05 16:02

no to je ale zajímavý téma! Docela by mě holky zajímalo, jak to děláte, že vyjdete měsíčně třeba se 3000. Dokud jsme oba s manžou vydělávali, byla to brnkačka, příjem tak 40 000, měsíčně splátky akolo 11 000, nikdy jsem nemusela dávat pozor, kolik utrácim. Teď manžel změnil práci, má mín a já 3600 mateřskou. Dohromady necelých 20 000, splátky se nezměnily, přesto zbývá pořád dost slušná částka na život. A mně se minulý měsíc poprvé stalo, že jsem šla vybrat peníze z účtu a ono tam nic nebylo! Tak jsem si to začala tehle měsíc psát a zjistila, že vůbec neumim hospodařit s penězma. Jen za jídlo jsem dala přes 5000! jde z toho na mě hrůza. Božínku, jak na to? A to čekáme druhý mimčo…

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
11.7.05 16:16

Ahojky, ono to asi nikde není růžové. Já bydlím v Ostravě a to máme hodně nadprůměrné platy na tuto oblast (manžel 15000 a já 20000 - teď 3600). Byt a všechno kolem nás vyjde na 5000, splátky na 6000, pojistky na 1000. Takže nám zbývá 6000. Z toho se dá celkem pěkně vyjít, ale na vyskakování to moc není. Obdivuju vás, kteří žijete z 3000 za měsíc.
Já jdu od nového roku do práce a Kubíček do jesliček. Nic jiného mi nezbývá. Kubík bude mít 16m.
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
11.7.05 17:09

Ahojky holky super téma.Kolik tak dáte měsíčně za jídlo?
Hanyna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
11.7.05 17:22

Hanyno,
za jídlo dáme téměř vše, co zbyde po odečtu všech splátek - tedy asi 4 000 (holky taky občas potřebují boty, oblečení a pod. :lol: ). Mám 2 holky a taky už jsem se naučila „kouzlit“ při vaření… :D Já jsem si na sebe nekoupila už hodně dlouho nic…Ale co, už! Hlavně, že jsme zdraví! :D
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
11.7.05 17:38

Ja jsem na tom podobne jako mroe. Manzel studuje taky v Anglii, kde jen za najem a jidlo da v prepoctu nejakych 50 tisic mesicne. Ja jsem cerstva absolventka, takze i materskou jsem mela minimalni. Nebyt rodicu, tak jsme asi na ulici. Sice si vydelavam bokem nejake tri tisice mesicne, ale uprimne receno, na konci mesice mi nezbyde nic i kdyz setrim, kde se da.
Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.7.05 18:05

Holky, já vám teda všem upřímně závidím, ani nevíte jak. Mám dvě děti (7 let a 11 měsíců), jsem sama a můj měsíční příjem činí 8500,–Kč (jsou to sociální dávky a rodičák). Z toho zaplatím 5200,– nájem, 400,– obědy do školy starší dceři a tudíž nám zbývá 2900,– na stravu, plíny, oblečení atd. O nějakém spoření pro děti nebo dovolené si můžu nechat jen zdát, protože na to prostě nemám. A kdyby mi občas nevypomohli rodiče, tak se na konci měsíce chodím s dětma asi pást.
Marika

• Nahlásit
  • Citovat
19470
11.7.05 18:41

Ja mam asi tu vyhodu, ze male nekupuju zadne oblecky, cast koupi manzel z usetrenych penez v Anglii, vetsinou ve vyprodeji, vyjde to i normalne o dost levneji a jsou hezci a kvalitnejsi a zbytek dokoupi tchyne v nejakem super levnem a superskvelem sekaci nekde v Praze. Ja si na sebe koupila od porodu jen minimum veci, abych nechodila naha, mam o dve cisla vetsi velikost a nemuzu zhubnout. Obcas mi neco priveze i tchyne, ze stejneho sekace. Snad az prestanu kojit, pujde to dolu lip. Pleny cas od casu koupi dedeckove, ubrousky kupuju u Lidla nebo v Penny, jsou stejne dobre jako Pampers a podstatne levnejsi. Auto nemame. Telefon platim jen SMS a pausal, volne minuty mi skoro vzdycky staci, na telefonovani do Anglie jsme si poridili internet a volame zadarmo a jeste se vidime. Takze vlastne utracim jen za jidlo pro sebe a malou(babicka obcas vypomuze zeleninou ze zahradky) a za internet, obcas pleny a nejaka ta drogerie a tak. Na prochazky chodim s kamaradkou, jinak vlastne nikam moc nechodim, nemam ani moc chut se tahat s kocarem do mesta MHD. Je to prechodne, doufam, ze az se manzel vrati, budeme na tom lip, i kdyz budeme muset sehnat bydleni a budu chodit nekam za kulturou a tak, neda se to asi takhle delat cely zivot.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama