Financování školek

1027
24.9.07 13:41

Financování školek

Ahoj. Mohla byste mi některá z Vás poradit, jak je to s financováním školek? Jde o to, že zdejší školka je beznadějně plná a já bych chtěla dát Jendu do školky do vedlejší vesnice. Jenže „prý“ náš starosta nechce právě v této školce na děti přispívat. takže bych potřebovala vědět co a jak než tam na něj vlítnu :-). Díky
Bosorka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
24.9.07 15:56

No nevím, my jsme taky mimospádové (navíc ve vsi školu nemáme, ale prostě spadáme jinam) a taky nás přijali. Ale bylo jasně dané v podmínkách k přijímacímu řízení, že přednost mají v první řadě - ty pracující a bla bla bla a pak děti ze spádové oblasti a ty tam byly vypsané a my tam teda nespadáme.

No a přijali nás. Peníze - nikdo nic neřešil. Bylo nám řečeno ředitelkou školky, že školkovné se odvíjí z toho, že smí činit max 50% neinvestičních nákladů na dítě.

Jak to je s dotací od obce, to netuším, ale nejlepší je zeptat se někde na nějaké školské správě nebo tak něco…Docela by mě to zajímalo, asi to je jak kde…

G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
24.9.07 16:59

ahoj, co já vím, tak hodně záleží na dohodě mezi městy/vesnicemi. Je to tak, že vedlejší vesnice opravdu může požadovat po Vašem obecním úřadě nějakou částku (rozpočet na provoz MŠ:počet dětí=náklady na jedno dítě), ale v praxi to není téměř nikde. Obzvlášť se tolerují situace, kterou ty popisuješ - u vás plno, zatímco vedle mají podstav. Pokud by to bylo tak, že u Vás místo je a ty přesto chceš dítě jinam, tak bych chápala, že by se obecní úřad, resp. starosta cukal. Ono přeci jenom co si budeme povídat takový provoz školy je docela nákladná záležitost a tak když ji obec provozuje, tak ji chce mít obsazenou. Dajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama